Zavrieť

Porady

preco nie fotovoltaicku elektraren?????

DOBRY DEN.VELMI MALO SA TU PISE FOTOVOLTAICKYCH ELEKTRARNACH...V MENSOM PODKROVNOM DOME.MNE TO PRIPADA TAKE JEDNODUCHE ....KUPIM ELEKTAREN ZA 15 TIS.EUR.ALE UZ NEPLATI VLASTNE ZA NIC....KURENIE NA EL.
Usporiadat
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
rudopp Pozri príspevok
Ja si myslím , že určite napr . :
Béla B. + by sa tam našli
Ivan M.
Iveta R. + by sa tam našli
Igor M. + by sa tam našli
figliar + by sa tam našli
Riskujem - je to mimo témy.

Béla vcelku rozumný, akurát neviem pochopiť prečo je problémom aby sa všetci naučili jazyk krajiny kde žijú.

Ivan - dobre sa počúva, lenže 2 volebné obdobia sme sa mali uskromniť a bude dobre. Nebolo, lebo prišiel Fico a veľa bubákov vyletelo do vzduchu + kríza, takže +DPH a štát má znovu väčšie výdavky ako príjmy. To rast ekonomiky + rozkradnuté nám nedovolí spraviť rozpočet 2012 na úrovni výdavkov povedzme roku 2006

Iveta- snaží sa, lenže rozhodovanie má asi výpravca.

Igor - Dokáže zaujať, len to donkichotské vystupovanie...

Figliar - aj s tým bytom to po...l, a dokonca 2x jedn raz pri nákupe a teraz pri darovaní, ale svätožiara tá žiari.

Jediný síce vypadajúci, že nevie narátať do 5, ale podľa odstrihnutia ciciakov rozpočtu ministerstva obrany to teda nevytrhne. A teraz baba raď.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

TomasHC Pozri príspevok
Rovnaký bordel je aj s repkou - pol Slovenska je na jar z lietadla žltého, aj keď sa z toho nikto nenažerie, ale sú super dotácie, stačí vysiať, ani úrodu netreba... A potom dovážame tradičné potraviny zo zahraničia, lebo nie sú dotované (strukoviny, zelenina).
Ale repka je dotovaná tak ako pšenica, takže zase nie je dobre. Tak si vyber, nič nie dobré dodotvať lebo by z toho mal niekto úžitok( ja repku nepestujem) Mysliš že tá dotácia pokryje náklady tak aby si nemusel zbierať úrodu tak si nájdi ppa.sk tam je presne napísané koľko je na hektár.
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

lubko6394 Pozri príspevok
Riskujem - je to mimo témy.

Béla vcelku rozumný, akurát neviem pochopiť prečo je problémom aby sa všetci naučili jazyk krajiny kde žijú.

Ivan - dobre sa počúva, lenže 2 volebné obdobia sme sa mali uskromniť a bude dobre. Nebolo, lebo prišiel Fico a veľa bubákov vyletelo do vzduchu + kríza, takže +DPH a štát má znovu väčšie výdavky ako príjmy. To rast ekonomiky + rozkradnuté nám nedovolí spraviť rozpočet 2012 na úrovni výdavkov povedzme roku 2006

Iveta- snaží sa, lenže rozhodovanie má asi výpravca.

Igor - Dokáže zaujať, len to donkichotské vystupovanie...

Figliar - aj s tým bytom to po...l, a dokonca 2x jedn raz pri nákupe a teraz pri darovaní, ale svätožiara tá žiari.

Jediný síce vypadajúci, že nevie narátať do 5, ale podľa odstrihnutia ciciakov rozpočtu ministerstva obrany to teda nevytrhne. A teraz baba raď.
Niektoré, čo píšeš áno, inak prkotiny.

Vypočuj si ich názor teraz / zajtra / o mesiac / o rok.
Ak ho bude mať aspoň 3x rovnaký je pomerne dôveryhodný.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
rudopp Pozri príspevok
Niektoré, čo píšeš áno, inak prkotiny.

Vypočuj si ich názor teraz / zajtra / o mesiac / o rok.
Ak ho bude mať aspoň 3x rovnaký je pomerne dôveryhodný.
To už tu bolo. Komanči nám furt tvrdili, že už bude dobre, zjazdy rozdali úlohy, vylepili sa transparenty socializmus sa rozvíjal a nebyť nežnej tak už máme všetkého dosť a mali by sme komunizmus.

Kdesi v písme sa píše, že nie podľa rečí, ale podľa skutkov máme rozlišovať. A tie skutky chýbali ako tým komančom, tak modrým aj ružovým. Vždy to odsral proletár. Pražskú jar sme prežili, november tiež. A ked k nám dorazí islandskoarabská jar prežijeme zas ?
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

lubko6394 Pozri príspevok
To už tu bolo. Komanči nám furt tvrdili, že už bude dobre, zjazdy rozdali úlohy, vylepili sa transparenty socializmus sa rozvíjal a nebyť nežnej tak už máme všetkého dosť a mali by sme komunizmus.

Kdesi v písme sa píše, že nie podľa rečí, ale podľa skutkov máme rozlišovať. A tie skutky chýbali ako tým komančom, tak modrým aj ružovým. Vždy to odsral proletár. Pražskú jar sme prežili, november tiež. A ked k nám dorazí islandskoarabská jar prežijeme zas ?
Už som písal.

NIKDY never tým, čo sľubujú krajšie zajtrajšky.

PS
Ráno sa zobudíš a zas je len dnešok .
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

Najmä ak ti hovoria že budeš platiť nižšie dane a odvody a že ti chcú lepšie. vždy je to presne naopak. Nabudúce by som mal voliť stranu ktorá sľubuje zle nedobre a po voľbách to bude naopak
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

pavol54 Pozri príspevok
Najmä ak ti hovoria že budeš platiť nižšie dane a odvody a že ti chcú lepšie. vždy je to presne naopak. Nabudúce by som mal voliť stranu ktorá sľubuje zle nedobre a po voľbách to bude naopak
Veď to.

Pred voľbami rozprávajú politici :
Ľudia, veď my chceme IBA vaše dobro.

PS
Rada od uvedomelého občana :
Ľudia nedajte si ho vziať !!!!
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

pavol54 Pozri príspevok
Nabudúce by som mal voliť stranu ktorá sľubuje zle nedobre a po voľbách to bude naopak
Ani nie, ale keď bude "zle nedobre", aspoň splnia sľub a to sa často nestáva
0 0
nordero nordero

nordero je offline (nepripojený) nordero

lubko ....mohol by si napisat co ta stala komplet FVE a kedy si myslis ze sa ti to asi vrati.....dik
0 0
nordero nordero

nordero je offline (nepripojený) nordero

............A UZ DOST POLITIKY.......
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
nordero Pozri príspevok
lubko ....mohol by si napisat co ta stala komplet FVE a kedy si myslis ze sa ti to asi vrati.....dik
Už som to uvádzal vo Fotovoltaika...

Takže:
Takže môžem vyhodnotiť FVE od slnovratu do slnovratu. Spočítal som to tak, že decembrovú výrobu som delil tromi a júnovú násobil 2/3. Cenu mám 0,4307 za kWh.



XII.2010 35 kWh 15 Eur
I.2011 231 kWh 99 Eur
II.2011 570 kWh 245 Eur
III.2011 1 196 kWh 515 Eur
IV.2011 1 172 kWh 505 Eur
V.2011 1 532 kWh 660 Eur
VI.2011 845 kWh 364 Eur
Spolu 5 580 kWh 2 403 Eur
Priemer na mesiac 930 kWh 401 Eur
Návratnosť 37.200 7,74 roku
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať