Zavrieť

Porady

ako neplatit dan

dobry vecer,chcem sa opytat na to,ze stryko chce darovat pozemok a viem,ze keby sa predal skor ako prejde 5 rokov plati sa dan.moja otazka je:poradili nam,ze ak by na darovacej zmluve bola hodnota pozemku cca 50.000euro a preda sa za 49.000euro skor ako prejde 5 rokov,tak je to v strate ako ked bol pozemok nadobudnuty a vtedy sa neplati dan z predaja(cize z prijmu).prosim poradte mi ,je to pravda?cim skor.vdaka!
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

pejuha Pozri príspevok
nerozumiem!
§ 25
Na začiatok


(1) Vstupnou cenou hmotného majetku a nehmotného majetku je

a) obstarávacia cena;118) obstarávacou cenou majetku nadobudnutého od fyzickej osoby darom, je obstarávacia cena zistená u darcu, len ak ide o majetok, ktorý u darcu nebol zahrnutý do obchodného majetku, pričom pri jeho predaji uskutočnenom v deň darovania by sa naň nevzťahovalo oslobodenie podľa § 9,

zdroj : http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-d...-2011-a.html#9
1 0
pejuha pejuha

pejuha je offline (nepripojený) pejuha

Xanti Pozri príspevok
No ja neviem, ale nezrušili už tých 5 rokov čo treba na oslobodenie alebo sa mýlim? Lebo podla starého zákona všetky prevody čo sa udiali do 31.12.2010 budú posudzované podla starého zákona.

Všetky prevody čo sa udejú po 1.1.2011 budú posudzované podľa nového zákona a nebolo tam zrušené náhodou oslobodenie od platenia daní? Teda, že nebude mať vplyv to, že vlastní sa pozemok alebo nehnuteľnosť x rokov. Ale bude sa brať daňový základ z hodnoty nehnuteľnosti zníženej o investície.

Ak sa mýlim prosím opravte ma.
vdaka,neviem-a vy?
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Xanti Pozri príspevok
§ 25
Na začiatok


(1) Vstupnou cenou hmotného majetku a nehmotného majetku je

a) obstarávacia cena;118) obstarávacou cenou majetku nadobudnutého od fyzickej osoby darom, je obstarávacia cena zistená u darcu, len ak ide o majetok, ktorý u darcu nebol zahrnutý do obchodného majetku, pričom pri jeho predaji uskutočnenom v deň darovania by sa naň nevzťahovalo oslobodenie podľa § 9,

zdroj : http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-d...-2011-a.html#9
Ej bisťu, Xanti, dobráčisko jedno!!
Ak sa chce niečo poza, mala by som ovládať skratky.
Nie, vy tu dáte na tácke
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Zadanie:
Ako neplatiť daň.

Odpoveď: Tak, aby to fair play, v súlade so zákonom, a tak, aby to nenaštvalo tých, ktorý sú poctivci.

Záver: Zadanie nie je správne, zo zadania vidím únik na dani a nabádanie na zločin. (to ja nemám rada)
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

pejuha Pozri príspevok
vdaka,neviem-a vy?
Xanti je dobráčisko, ona by všetkým odpustila dane .

Aj podľa nového zákona sa platí daň z predaja nehnuteľností do piatich rokov vlastníctva.
Ale to sa zas dostaneme na úplný začiatok, ach jó...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
betka Pozri príspevok
Zadanie:
Ako neplatiť daň.

Odpoveď: Tak, aby to fair play, v súlade so zákonom, a tak, aby to nenaštvalo tých, ktorý sú poctivci.

Záver: Zadanie nie je správne, zo zadania vidím únik na dani a nabádanie na zločin. (to ja nemám rada)
Betka kde tam vidíte zločin?
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

marjankaj Pozri príspevok
Betka kde tam vidíte zločin?
JAnko, v zadaní.

Vďaka, pakujem švestky..... Už čuším (ak napíšem čo i len bodku do konca septembra, dám si puckou po ruke, sľubujem)
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

betka Pozri príspevok
JAnko, v zadaní.

Vďaka, pakujem švestky..... Už čuším (ak napíšem čo i len bodku do konca septembra, dám si puckou po ruke, sľubujem)
Betuška, Vy si nedávajte tou stavbárskou puckou po rukách, Vaše pršteky by na Porade chýbali...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
betka Pozri príspevok
JAnko, v zadaní.

Vďaka, pakujem švestky..... Už čuším (ak napíšem čo i len bodku do konca septembra, dám si puckou po ruke, sľubujem)
No neviem, či ten zločin spĺňa tieto predpoklady z trestného zákonníka.

§ 11
Zločin


(1) Zločin je úmyselný trestný čin, za ktorý tento zákon v osobitnej časti ustanovuje trest odňatia slobody s hornou hranicou trestnej sadzby prevyšujúcou päť rokov.

(2) O zločin ide aj vtedy, ak v prísnejšej skutkovej podstate prečinu spáchaného úmyselne je ustanovená horná hranica trestnej sadzby prevyšujúca päť rokov.

(3) Zločin, za ktorý tento zákon ustanovuje trest odňatia slobody s dolnou hranicou trestnej sadzby najmenej desať rokov, sa považuje za obzvlášť závažný.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

danushka Pozri príspevok
Xanti je dobráčisko, ona by všetkým odpustila dane .

Aj podľa nového zákona sa platí daň z predaja nehnuteľností do piatich rokov vlastníctva.
Ale to sa zas dostaneme na úplný začiatok, ach jó...
No tedaaaaaaaa Danushkaaaa,
to som sa riadne dochemelila, takže je len ono toto vypustené 2 roky trvalého pobytu? Vlastníctvo ostalo?

No to mám zato, že sa šprtám tam kde nemám

Betkaaaa,
no veru aj ja som mala čo premýšľať čo tvoja skratka znamená, nie to ešte človek z vonku neznalý nevediaci
0 0
slavkavar slavkavar

slavkavar je offline (nepripojený) slavkavar

potrebujem poradiť. Ak ZRPŠ pri materskej škole daruje škôlke tlačiareň ja ako zriadovateľ MŠ som povinný platiť nejaku daň????
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Nie.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať