Zavrieť

Porady

Potrebujem poradiť ohľadom pôžičky na dom.

Mám aj z rodinou záujem kúpiť dom a potrebujem poradiť ako si najvýhodnejšie požičať na kúpu. Mám 38 rokou manželka má 40. Máme dcéru 20 a syna 13. Cena domu je 100 000 eur. Môj príjem je 1000 eur v čistom a manželkin cca 480 eur. Našetrené máme 15000 eur. A chcel by som ručiť vlastný bytom ktorý má podľa mňa znaleckú hodnotu 65 000 eur - to je moja podmienka.Aký najvýhodnejší úver a akej banke by ste mi odporučili.

Za odpoveď ďakujem

Roman S.
Usporiadat
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Ice dive Pozri príspevok
čo je na tom fuj... spravidla je lepšie brať hypotéku na čo najdlhšiu možnú dobu z dôvodu nízkych splátok... tým som nepovedal, že ju má aj 30 rokov splácať... ide len o to nastaviť splátku čo najnižšie a následne znižovať istinu mimoriadnymi splátkami... je to lepšie ako zobrať hypotéku na 15 rokov a potom rozmýšľať čo do úst... ale väčšina ľudí čo berú hypotéky tak spravidla do 10 -15 rokov ju splatia...
To fujj bolo na "do dôchodku".

Môj prvý šéf tak splatil kedysi pôžičku na dom v 58 rokoch.

Medzitým mu odišli z domu 2 synovia.
Po ešte 2 rokoch aj dcéra.
(do svojho)

Po 2 rokoch aj žena
(na cintorín)

PS
Splácal 30 rokov.
V 62 rokoch zostal v poschodovej kocke sám.
NAČO ????????????????????????
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

rudopp Pozri príspevok
To fujj bolo na "do dôchodku".

Môj prvý šéf tak splatil kedysi pôžičku na dom v 58 rokoch.

Medzitým mu odišli z domu 2 synovia.
Po ešte 2 rokoch aj dcéra.
(do svojho)

Po 2 rokoch aj žena
(na cintorín)

PS
Splácal 30 rokov.
V 62 rokoch zostal v poschodovej kocke sám.
NAČO ????????????????????????
no čo ti na to povedať... ono nikto nevie dopredu ako sa s rodinou pohodne, či si synovia alebo dcéra nájdu akých partnerov... a kam sa podejú za nimi..

ono tiež nepochopím ľudí, ak si zaväsia na krk hypotéku tak sa ju nesnažia prednostne splatiť, ale ak majú nalinkové že splácať 30 rokov, tak splácajú 30 rokov...
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Ice dive Pozri príspevok
no čo ti na to povedať... ono nikto nevie dopredu ako sa s rodinou pohodne, či si synovia alebo dcéra nájdu akých partnerov... a kam sa podejú za nimi..

ono tiež nepochopím ľudí, ak si zaväsia na krk hypotéku tak sa ju nesnažia prednostne splatiť, ale ak majú nalinkové že splácať 30 rokov, tak splácajú 30 rokov...
Iba som chcel povedať, že kupovať / stavať dom (aj pre naše deti) treba pozvažovať zo všetkých strán.
1 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Ice dive Pozri príspevok
málokto sa dostane k takémuto slušnému bytu v rámci draždy spravidla väčšina nehnuteľností je rozdelená ešte pred dražbou... aj ty píšeš, že si sa dostala k nemu cez spoločnosť kde pracuješ...
Nekupovala som ho pre seba .
Naša spoločnosť odkupuje takéto nehnuteľnosti a predáva ich ďalej. Mesačne takto pomôžeme minimálne 2-3 rodinám ak sa dá, teda ak dlh nie je natoľko vysoký, že sa za zvyšok po splatení dlžôb už nedá kúpiť ani nižší štandard ďalej od mesta. Potom už neostáva rodinám iné, ako ísť do podnájmu.
V takýchto prípadoch je dôležitý čas, každý mesiac navyše nabaľuje príslušenstvo istiny o penále. Nehovoriac o tom, že keď dražobná spoločnosť predáva zadržaný majetok, ide aj pod znaleckú hodnotu ak o ňu nie je záujem. To sú už iní vlci.

A nie je pravda, že dražobky prerozdeľujú ,,lukratívnejšie" nehnuteľnosti potichu, teda aspoň ja som sa s tým ešte nestretla.
Pravdou je však aj to, že mať už tú smolu v živote, že ide po mne exekútor, znásobuje smola ďaľšia, a to fakt, že mám nehnuteľnosť mimo centra záujmu, ktorá sa nedá len tak rýchlo predať ďalej.

V realitách vzniká novodobý fenomén. Skupujú sa nehnuteľnosti po neplatičoch a predávajú sa ďalej za menej peňazí, než porovnateľné byty chcú predať platiči. Takýchto hlavne bytov je na trhu realít stále viac a aj preto sa momentálne nezadlženým platičom ťahšie byty predávajú.
0 0
Roman S. Roman S.

Roman S. je offline (nepripojený) Roman S.

Milé ako sa táto diskuzia vyvíja.
Ja som mal ešte dopísať že mám záujem kúpiť na Liptove zrubový dom, je to v podstate novostavba tak preto tá vysoká cena.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

co chvila si mozno budeme moct zobrat hypo aj za hranicami
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

day Pozri príspevok
co chvila si mozno budeme moct zobrat hypo aj za hranicami
no to silno pochybujem... nakoľko banka sa nebude naťahovať s predajom nehnuteľnosti v prípade, že by došlo k najhoršiemu...
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

... ja sa ta nesnazim ani presviedcat. info je z SK banky
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Roman S. Pozri príspevok
Milé ako sa táto diskuzia vyvíja.
Ja som mal ešte dopísať že mám záujem kúpiť na Liptove zrubový dom, je to v podstate novostavba tak preto tá vysoká cena.
Áno, Liptov, či Orava, to už je iná kávička. Tam sa ceny nehnuteľností držia a budú držať. A o zruboch ani nehovorím .
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať