Zavrieť

Porady

fialova obyvačka .. nnejake inšpiracie?

Ahojte ,nemate niekto fialovu obyvačku ?? ak by ste mali pošli te mi nejake inšpiracie ,zariadujeme byt a obyvacka by mala byt červena alebo fialova.. co poviete ? sedacka bude biela koža a sedak latkovy potah.čierny
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ja si tak pamätám, že červená je "agresívna" farba
    vyložené fialová mi pripadá rovnako ako modrá, že sú studené farby.
    Iné je fialková a ked som surfovala na Porade, tak nejaké fotečky fialkovo zariadenej obývačky som našla - isto nájdeš aj ty. Veľa som tu načerpala - inšpirácií množstvo, pomohlo mi to pri rozhodovaní.

    Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

    Nella_2
    Ja by som dala svetlofialovú - ale len jednu stenu (pri ktorej bude tá sedačka) a zvyšné dokombinovať podľa toho, akej farby bude nábytok, podlaha príp. koberec.

    Niečo pre inšpiráciu:

    http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/...s-vo-fialovej/

    http://www.akobyvat.sk/clanek/katego...arieb--fialova

    rudopp je offline (nepripojený) rudopp

    Vylúčený člen rudopp
    DanielaDa Pozri príspevok
    Ahojte ,nemate niekto fialovu obyvačku ?? ak by ste mali pošli te mi nejake inšpiracie ,zariadujeme byt a obyvacka by mala byt červena alebo fialova.. co poviete ? sedacka bude biela koža a sedak latkovy potah.čierny

    Vraj fialové šaty na svatbu nosili "sociálne pracovníčky".

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    To bolo véééééľmi dávno, čo som mala fialovú obývačku a véééééľmi sa mi páčila. Steny boli svetlulinko fialové, vtedy koberec - kovral tiež svetlofialový a záclonu som si zafarbila tiež na svetlofialovú. Záves som si ušila tmavofialový a takej istej farby aj poťah na rohový gauč a taburetku. Ak dáš správnu farbu, tak to bude super.

    myara je offline (nepripojený) myara

    myara
    ja mam fialovu spalnu, podla mna sa k takej farbe hodi hlavne biela a tmavohneda
    inak v obyvacke mam 2 steny do L cyklamenovo ruzove a zvysne 2 steny mam bledunko bezove, k tomu mam bledu sedacku (na nej mam vankuse takej farby ako je stena a zlte) a vsetko nabytok mam tmavy az cierny, vyzera to velmi elegantne

    Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

    Nella_2
    Podľa mňa fialová, biela a čierna idú k sebe - len nájsť správny odtieň. Či to bude taká "cukríková" fialová, jemnučká fialová, sýta fialová alebo purpurová. A tiež si treba dobre premyslieť, či budú všetky steny rovnakou farbou alebo sa budú kombinovať 1+3, 2+2. Mne sa asi veľmi nepáčilo, keby boli všetky 4 steny fialové rovnakého odtieňu.







    A tu je pre porovnanie jedna izba s rôznymi variáciami:


    Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

    Nella_2
    lujza.j Pozri príspevok
    biela a fialová pre moje oko áno, ale určite nie do toho streliť čiernu bolo by to ako "pes na oko" nepotrebujem to vidieť na obrázku ja si to viem predstaviť v hlave100 ľudí 100 chutí
    Ja si zase myslím, že biela, fialová a čierna idú dokopy. Neviem, koľko čiernej a koľko bielej je na tej sedačke, čo má DanielaDa, ale myslím, že pekný jemný odtieň fialovej by k tomu šiel. A ešte by sa tá čierna mohla stlmiť zladenými vankúšikmi.
    Fialovú stenu by som dala len jednu, príp. dve a zvyšok buď svetlejší odtieň tiež fialovej alebo úplne inú farbu (neviem, akej farby majú nábytok, koberec/podlahu...)

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    lilavú farbu na stenu to ja môžem moje oko si to vie prestaviť, ale určite nie bielu sedačku s čiernymi častami, ale peknú hnedú kožu to už je pre moje oko

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Nella_2 Pozri príspevok
    Podľa mňa fialová, biela a čierna idú k sebe - len nájsť správny odtieň. Či to bude taká "cukríková" fialová, jemnučká fialová, sýta fialová alebo purpurová. A tiež si treba dobre premyslieť, či budú všetky steny rovnakou farbou alebo sa budú kombinovať 1+3, 2+2. Mne sa asi veľmi nepáčilo, keby boli všetky 4 steny fialové rovnakého odtieňu.







    A tu je pre porovnanie jedna izba s rôznymi variáciami:


    biela a fialová pre moje oko áno, ale určite nie do toho streliť čiernu bolo by to ako "pes na oko" nepotrebujem to vidieť na obrázku ja si to viem predstaviť v hlave100 ľudí 100 chutí

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Nella_2 Pozri príspevok
    Ja si zase myslím, že biela, fialová a čierna idú dokopy. Neviem, koľko čiernej a koľko bielej je na tej sedačke, čo má DanielaDa, ale myslím, že pekný jemný odtieň fialovej by k tomu šiel. A ešte by sa tá čierna mohla stlmiť zladenými vankúšikmi.
    Fialovú stenu by som dala len jednu, príp. dve a zvyšok buď svetlejší odtieň tiež fialovej alebo úplne inú farbu (neviem, akej farby majú nábytok, koberec/podlahu...)
    ved to, v izbe by nemalo byť veľa farieb /max 3/ aby to nevyzeralo ako v kolotočárskej maringotke. ja by som čiernu vymenila za hnedú. hnedý nábytok, hnedá podlaha= odtiene už podľa toho aká sýta by bola základná farba steny.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.