Zavrieť

Porady

FOREX

Dobrý deň,

investujem ako vlastné, tak aj cudzie peniaze (najmä svojich priateľov a známych) na medzinárodnom devízovom trhu. Mám výborné výsledky, a referencie z pomedzi priateľov. Rád by som si v budúcnosti otvoril vlastný fond, ktorý by som aj spravoval. No na to sú potrebné enormné finančné prostriedky. Preto sa snažím rozširovať svoje portfólio o cudzie finančné zdroje. Touto cestou hľadám investorov, ktorí by mali záujem zhodnotiť svojej financie. Mám zopár podmienok, a to najmä na min/max výšku investície. Ďalej ide o limitovanú likviditu, t.j. investor nebude mať možnosť vybrať si svoje prostriedky akokoľvek a kedykoľvek ho napadne, ako je to napr. pri investičných fondoch. Je to pre mňa nevýhodné z hľadiska poplatkov brokerom a nutnosti mať neustále k dispozícií určitú hotovosť, s ktorou tým-pádom nemôžem obchodovať. Termíny výberov sú vopred dohodnuté s investorom (ročne, polročne).

V prípade záujmu ma neváhajte kontaktovať.

ďakujem, s pozdravom

Bajánek (k.bajanek@gmail.com)
Usporiadat
K.Bajanek K.Bajanek

K.Bajanek je offline (nepripojený) K.Bajanek

Ivenka Pozri príspevok
Mám nejaké to šporenie či ako to nazvať a peniaze vraj investované na východnom trhu ale keď ani v nemenovanej spoločnosti mi nevedela povedať či je to tam dobré resp. povedala, to je dobré tak ako môžme niekomu veriť tu na Porade, že to bude vynosné.
To závisí od spoločnosti, cez ktorú investuješ, od ich prístupu atď. No vzhľadom na to, ako si to tu popísala sa jedná o spoločnosť typu OV.... A tam ich "makléri" nemajú v podstate predstavu o tom, čo sa následne deje s Vašimi peniazmi, viac-menej Vám poskytnú naučené frázy a odpovede, ktoré majú napísané v tabuľkách. A reálne ani nemáte prehľad, čo sa vlastne s Vašimi financiami deje. A ďalšia vec, už som v predchádzajúcich príspevkoch popísal, že nemám záujem o ľudí, ktorí by do toho investovali svoje ťažko zarobené úspory, keď v podstate majú na hypotéku, prežitie plus nejaké to euro, ktoré si odkladajú na sporiaci účet. Mojim zámerom bolo osloviť ľudí, ktorí majú financie navyše, resp. majú dosť peňazí a môžu si dovoliť investovať aj do rizikových aktív. Jednoducho, že prípadný bankrot by ich neohrozil (hovorím o bankrote, len preto, že by mi tu zas 99% ľudí vyčítalo, že ale to sa môže stať) áno môže, ale o tom je investovanie. Preto to nie je pre ľudí, ktorí nemajú peniaze. Takí nech si ich zhodnocujú v banke, ktorá ich bude investovať do maximálne konzervatívnych aktív, aby nedošlo k veľkému poklesu. Už neviem ako inač by som to povedal..
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Bububu, long/short equity arbitrage, mňa tým neohúriš.

K.Bajanek Pozri príspevok
snaha o dehonestáciu na základe vyjadrení s nulovou výpovednou hodnotou
No začali sme s nulovým vstupom, tak čo si čakal.

Ako chceš (o)hodnotiť podiel vo fonde, kde je záruka, že pred výplatou nebudeš manipulovať s pozíciou, odkiaľ budeš brať údaje pre výpočet market value, z čoho ich budeš platit výdavky ? Kvalitné dáta nie sú zadarmo.

Žiadna stratégia nedáva zaručenú šancu na úspech. Vždy sa musíš rozhodnúť, na ktorú kartu stavíš.
Kupujte lacno a predávajte draho je síce pekné, pravdivé, výnosné, ale nikto nevie, kedy to je.
Vieme len to, kedy to bolo.
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

trochu by som zhrnul

forma a spôsob prezentácie niekedy býva 60% úspechu, zakladateľ témy sa podľa môjho názoru odprezentoval veľmi zle. Nevysvetlil základné informácie, neuviedol argumenty a hlavne neodpovedal na položené otázky, miesto toho sa hneď pustil do obhajovania svojich názorov...

"Chytrolínov" ktorí chceli investovať peniaze iných bolo a ešte bude veľa. Určite poznáte Den D na ČT, tam došiel chlapík, myslím, že to bol Slovák, ktorý si prečítal 3 knihy o tradingu a išiel pýtať od investorov peniaze

Rada pre Bajaneka: pokiaľ si seriózny, kašli na peniaze ostatných, spravuj svoje a svojej rodiny, pri zhodnotení 5-18% určite žiješ nad pomery a tieto peniaze ďalej investuj, o 5 rokov budeš mať dvojnásobok toho, čo teraz. Presviedčať ľudí, že trhy JV Ázie sú mega-hyper-turbo-super výnosné a iba tam správny trader investuje je smiešne, laické a hlavne stádovité. Správať sa stádovito v tradingu je ten najväčší nezmysel - kupujte hypotekárne listy, lebo všetci kupujú, kupujte zlato, lebo všetci kupujú...

Energiu a čas, ktoré si vložil do tejto diskusie, si mohol venovať analýzam, získavaniu informácií, inak ľudia nadobudnú dojem, že ti viac ide o ich peniaze ako o skutočné obchodovanie
2 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Ivenka Pozri príspevok
Mám nejaké to šporenie či ako to nazvať a peniaze vraj investované na východnom trhu ale keď ani v nemenovanej spoločnosti mi nevedela povedať či je to tam dobré resp. povedala, to je dobré tak ako môžme niekomu veriť tu na Porade, že to bude vynosné.
Tu na Porade sa akurát dozvieš, že niečo také je.
Či je to skutočne tak dobré sa musíš presvedčiť inak.
--------------------------------------------------
Darmo budeš veriť kamoške, že Imro je dobrý. Že kamoške pasuje?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
jar88 Pozri príspevok
Ale tak či tak verím, že ľuďom z EU a USA nič iné, ako získať reálny podiel na Ázijskej ekonomike nezostane. V budúcnosti o ne bude veľká bitka.
No celkovo môžeš mať pravdu. Ale ak sa tomu venuje dva roky a má nejaké zisky, to neznamená, že pojedol všetku múdrosť sveta. Nie vždy sa všetko vyvíja smerom hore. tu treba uvažovať aj v dlhšom horizonte ako dva roky. Ani v rulete nebude stále padať iba červená.
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

jar88 Pozri príspevok
Ale tak či tak verím, že ľuďom z EU a USA nič iné, ako získať reálny podiel na Ázijskej ekonomike nezostane. V budúcnosti o ne bude veľká bitka.
nezmysel myslíš, že presťahovaním výroby do JV Ázie sa skončí ekonomická fluktuácia? Keď o 5-10 rokov v Ázii budú rásť mzdy, ľudia začnú požadovať soc. istoty a výroba sa začne sťahovať napr. do Afriky, vtedy budeš skalopevne tvrdiť, že Ázii nezostane nič iné, ako získať reálny podiel na africkej ekonomike? Možno o 30 rokov sa bude vyrábať na Mesiaci a s akciami spoločností z JV Ázie si budeš môcť utierať akurát tak nos, kto vie?

tieto vizionárske názory mám rád, je to taký pocit istoty, povedať, že to tak bude a hotovo. Každého, kto s tým nesúhlasí, označiť za tradera, ktorý premeškal životnú šancu zarobiť...
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

marjankaj Pozri príspevok
No celkovo môžeš mať pravdu. Ale ak sa tomu venuje dva roky a má nejaké zisky, to neznamená, že pojedol všetku múdrosť sveta. Nie vždy sa všetko vyvíja smerom hore. tu treba uvažovať aj v dlhšom horizonte ako dva roky. Ani v rulete nebude stále padať iba červená.
No ale aj na tej červenej je možné získať určitý náskok.
Stačí si sadnúť a kľudne počítať, koľko krát padla červená.
Ak už padla 15 krát, položím prvý krát 10 € na čiernu,
ak padla ešte červená, položím zas na čiernu, ale už to bude 30 €,
následne 80 € a tak ďalej.
----------------------------------------
Podstatné je vedieť, kam až môžem ísť a výhra je istá. Čím neskôr, tým lepšie, ale zároveň aj drahšie.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

mattto Pozri príspevok
nezmysel myslíš, že presťahovaním výroby do JV Ázie sa skončí ekonomická fluktuácia? Keď o 5-10 rokov v Ázii budú rásť mzdy, ľudia začnú požadovať soc. istoty a výroba sa začne sťahovať napr. do Afriky, vtedy budeš skalopevne tvrdiť, že Ázii nezostane nič iné, ako získať reálny podiel na africkej ekonomike? Možno o 30 rokov sa bude vyrábať na Mesiaci a s akciami spoločností z JV Ázie si budeš môcť utierať akurát tak nos, kto vie?

tieto vizionárske názory mám rád, je to taký pocit istoty, povedať, že to tak bude a hotovo. Každého, kto s tým nesúhlasí, označiť za tradera, ktorý premeškal životnú šancu zarobiť...
Kamoško,
veď sa tu bavíme o voľnom pohybe kapitálu.
To znamená, že určitý čas mám akcie na Tajvane a v Jar. a inokedy v Kanade a v Číne. Neskôr zistím, že sa rozrastá M. Donald v Indii a IT na Slovensku, tak idem tam.
------------------------------
Myslím, že práve na to sú tu drobní investori, nie na FOREX.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

jar88 Pozri príspevok
No ale aj na tej červenej je možné získať určitý náskok.
Stačí si sadnúť a kľudne počítať, koľko krát padla červená.
Ak už padla 15 krát, položím prvý krát 10 € na čiernu,
ak padla ešte červená, položím zas na čiernu, ale už to bude 30 €,
následne 80 € a tak ďalej.
----------------------------------------
Podstatné je vedieť, kam až môžem ísť a výhra je istá. Čím neskôr, tým lepšie, ale zároveň aj drahšie.
Ani toto nefunguje.
0 0
K.Bajanek K.Bajanek

K.Bajanek je offline (nepripojený) K.Bajanek

bodliak Pozri príspevok
Bububu, long/short equity arbitrage, mňa tým neohúriš.



No začali sme s nulovým vstupom, tak čo si čakal.

Ako chceš (o)hodnotiť podiel vo fonde, kde je záruka, že pred výplatou nebudeš manipulovať s pozíciou, odkiaľ budeš brať údaje pre výpočet market value, z čoho ich budeš platit výdavky ? Kvalitné dáta nie sú zadarmo.

Žiadna stratégia nedáva zaručenú šancu na úspech. Vždy sa musíš rozhodnúť, na ktorú kartu stavíš.
Kupujte lacno a predávajte draho je síce pekné, pravdivé, výnosné, ale nikto nevie, kedy to je.
Vieme len to, kedy to bolo.
Tak v prvom rade, mojim zámerom nebolo vysvetlovať ľudom o čom to je. A dúfal som, že ľudia ako Ty a Mattto budú prispievať do danej témy. Ľudia u ktorých človek vidí, že vedia o čom to je. Na výpočet MV EV a pod sú vzorce, nie, niesom superinvestor, ktorý si vytvoril vlastné vzorce, podľa ktorých utvára názory. A nie všetko sa odvíja len od čísel, v prípadných fondoch treba, v momentálnej situácií, zobrať do úvahy aj to, aké akcie spravuje, akcie akých firiem, kde majú dané firmy základňu (teraz narážam na ekonomickú situáciu v USA a EU, obrovské dlhové zaťaženie a tým sprevádzanú devalváciu a v podstate aj fluktuáciu) To že môžeš stratiť, áno samozrejme, kto Ti bude tvrdiť, že poď so mnou do toho, ja nikdy nestratím, a zaručím Ti 40% jednoducho klame, alebo je natoľko hlúpy, že tomu sám verí. Pokiaľ si si pozorne prečítal moje príspevky, tak musíš vidieť, že som nič o garanciách a zárukách nehovoril. Spomenul som len to, čo sa mi podarilo za uplynulé dva roky. Môže byť nasledujúci rok prepadák? Samozrejme, že áno. Trhová situácia je nestabilná a v dnešných časoch ťažko predikovateľná. Dáta nie sú zadarmo, a samozrejme nie som vševed a aj keby som chcel, tak je jednoducho nemožné aby som dokázal všetko sám, bez pomoci a bez toho aby som si zaplatil a nechal vypracovať analýzy. Samozrejme, nič nie je zadarmo, máš pravdu, no za kvalitu sa platí, a rozumný človek spraví to, že radšej si priplatí, a tým zníži celkový zisk, ako to, že bude "nenažraný", myslieť si o sebe, že je neomylný a bude konať neuvážene a bez reálnych podkladov. A spomínal som, že pomocou L/S E sa dá zarobiť aj na poklese akcií, tak ako pri použití napr pl. collare. Samozrejme, správna voľba stratégie rozhoduje. Stačí Ti takáto odpoveď?
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

jar88 Pozri príspevok
Kamoško,
veď sa tu bavíme o voľnom pohybe kapitálu.
To znamená, že určitý čas mám akcie na Tajvane a v Jar. a inokedy v Kanade a v Číne. Neskôr zistím, že sa rozrastá M. Donald v Indii a IT na Slovensku, tak idem tam.
------------------------------
Myslím, že práve na to sú tu drobní investori, nie na FOREX.
asi neobchoduješ v skutočnosti, že? takéto čiernobiele videnie je skôr, či neskôr odsúdené na veľké straty kapitálu
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Braňo Pozri príspevok
Ani toto nefunguje.
Keby fungovalo, tak
- to robia všetci
- tak ho vyvedú z kasína hneď, ako to zbadajú
0 0
K.Bajanek K.Bajanek

K.Bajanek je offline (nepripojený) K.Bajanek

mattto Pozri príspevok
nezmysel myslíš, že presťahovaním výroby do JV Ázie sa skončí ekonomická fluktuácia? Keď o 5-10 rokov v Ázii budú rásť mzdy, ľudia začnú požadovať soc. istoty a výroba sa začne sťahovať napr. do Afriky, vtedy budeš skalopevne tvrdiť, že Ázii nezostane nič iné, ako získať reálny podiel na africkej ekonomike? Možno o 30 rokov sa bude vyrábať na Mesiaci a s akciami spoločností z JV Ázie si budeš môcť utierať akurát tak nos, kto vie?

tieto vizionárske názory mám rád, je to taký pocit istoty, povedať, že to tak bude a hotovo. Každého, kto s tým nesúhlasí, označiť za tradera, ktorý premeškal životnú šancu zarobiť...
Na jednej strane s Tebou súhlasím, no na druhej strane Ti musím odporovať. A to v tom, že akcie sú obchodovateľné, a práve tie správne obchody oddeľujú úspešných, od tých neúspešných. Máš pravdu, že za 10 rokov môže byť situácia úplne iná. Možno sa ekonomika zrúti a my sa vrátime do stredoveku. Všetko je možné, ale pokiaľ sú momentálne podmienky také aké sú, prečo ich nevyužiť, len preto, že za 10 rokov môžu byť iné? Veď v tom je dynamika investovania, musíš reagovať na trh. Nemôžeš ostať ako za socíku na svojich "päťročniciach". Keď sa situácia mení, ty musíš promptne reagovať aby si ochránil svoje peniaze a peniaze svojich investorov. Veď na to si, aby si s nimi operoval a tvoril zisk. Nie na to aby si stagnoval na jednom mieste, len preto, že pred rokom sa Ti to tak podarilo.
0 0
K.Bajanek K.Bajanek

K.Bajanek je offline (nepripojený) K.Bajanek

bodliak Pozri príspevok
Keby fungovalo, tak
- to robia všetci
- tak ho vyvedú z kasína hneď, ako to zbadajú
Einstein povedal, že v rulete si môžete byť výhrou na 100% istý len v prípade, ak ukradnete peniaze zo stola.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

mattto Pozri príspevok
asi neobchoduješ v skutočnosti, že? takéto čiernobiele videnie je skôr, či neskôr odsúdené na veľké straty kapitálu
Nie Maťko, to teda nie.
-------------------------------
Nie každý Janko sadne ježibabe na lopatu a nie každá Marienka čítala rozprávku O PERNÍKOVEJ CHALÚPKE.
Pritom nepopieram, že skoro všetky deti sú na sladké.
---------------------------------------------------
Pritom viem, že FOREX nie je PERNÍK a že nie každý PERNÍK sa pichá rovno do žily.
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

K.Bajanek Pozri príspevok
Na jednej strane s Tebou súhlasím, no na druhej strane Ti musím odporovať. A to v tom, že akcie sú obchodovateľné, a práve tie správne obchody oddeľujú úspešných, od tých neúspešných. Máš pravdu, že za 10 rokov môže byť situácia úplne iná. Možno sa ekonomika zrúti a my sa vrátime do stredoveku. Všetko je možné, ale pokiaľ sú momentálne podmienky také aké sú, prečo ich nevyužiť, len preto, že za 10 rokov môžu byť iné? Veď v tom je dynamika investovania, musíš reagovať na trh. Nemôžeš ostať ako za socíku na svojich "päťročniciach". Keď sa situácia mení, ty musíš promptne reagovať aby si ochránil svoje peniaze a peniaze svojich investorov. Veď na to si, aby si s nimi operoval a tvoril zisk. Nie na to aby si stagnoval na jednom mieste, len preto, že pred rokom sa Ti to tak podarilo.

presne takto to vidia ľudia, ktorí pričuchli k tradingu. Nikto opakujem nikto na svete nevie, čo je ten bod zlomu, kedy je správne predávať a kedy kupovať. Preto tvrdiť, JV Ázia je super, kupujte a investujte tam. USA a Európa sú v sra..ách a podobné veštenie z usadenej kávy, je smiešne.

Keďže nikto nevie, čo a kedy je ten bod zlomu, preto je najlepšie obchodovať iba so svojim kapitálom, čo som ti opakoval a radil už niekoľkokrát...
0 0
K.Bajanek K.Bajanek

K.Bajanek je offline (nepripojený) K.Bajanek

mattto Pozri príspevok
presne takto to vidia ľudia, ktorí pričuchli k tradingu. Nikto opakujem nikto na svete nevie, čo je ten bod zlomu, kedy je správne predávať a kedy kupovať. Preto tvrdiť, JV Ázia je super, kupujte a investujte tam. USA a Európa sú v sra..ách a podobné veštenie z usadenej kávy, je smiešne.

Keďže nikto nevie, čo a kedy je ten bod zlomu, preto je najlepšie obchodovať iba so svojim kapitálom, čo som ti opakoval a radil už niekoľkokrát...
Ja presne chápem, čo chceš povedať. Len Ty nechápeš mňa asi ja viem, že daná situácia v Európe je taká aká je, a všetko sa možno vyrieši. A ak by sa to vyriešiť malo, tak dnešný pokles akcií Európskych firiem, a v konečnom dôsledku aj štátnych dlhopisov, môže byť práve naopak, skvelý čas na ich nákup. Veď situácia sa môže vyriešiť veľmi dobre, a následný rast akcií nám môže zabezpečiť skvelé zisky. Ja som len chcel povedať, že situácia v JA je stabilnejšia ako v EU a tam vedené investície sú omnoho menej rizikové, síce zisk z nich nebude taký, aký by bol v prípade, ktorý som spomenul. No v konečnom dôsledku aj šanca znehodnotenia sa tým znižuje. Už chápeš ako som to myslel?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

bodliak Pozri príspevok
Keby fungovalo, tak
- to robia všetci
- tak ho vyvedú z kasína hneď, ako to zbadajú
Jááj,
nevedel som, že koumákom treba povedať,
že popri červených a čiernych číslach, padajú aj párne čísla, plus zároveň padajú aj malé a veľké čísla a dokonca aj tucty a tak ďalej.
--------------------------------------------------------
Keď hráš, tak sleduješ všetko.
Alebo aj nesleduješ, len dávaš.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Som rád Maťko, že si tu ježibabu pochopil.
No zdá sa mi, že veríš na červenú čiapočku a na vlka.
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

K.Bajanek Pozri príspevok
Na výpočet MV EV a pod sú vzorce
Samozrejme, pre FX celkom jednoduché.

Na forexe zarobí len banka, u ktorej si klient zjedná obchod. Ten zvyšok je divočina, zberajú sa omrvinky násobené objemami, na ktoré nemáš (ani banky na SK nemajú).

Chceš vstúpiť do oblasti, ktorá je drahšia, ako si môžeš dovoliť a preto potrebuješ spolujazdcov. Nič negarantuješ, ani spôsob, akým sa vyrovnáme, keď budem chcieť vystúpiť. Nejde mi o risk a potencialnu stratu, ale o preukázatelné a hodnoverné vysporiadanie obchodov.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať