Zavrieť

Porady

delenie majetku

Dobrý deň, ešte než sme sa zobrali s manželom, dostal od svojích rodičov dom aj s pozemkom darom. Rozhodli sme sa tento dom zrekonštrouvať a pristaviť k nemu. Manžel vybavil hypotéku, ktorá je na jeho meno, keďže sme vtedy ešte neboli svoji. Rok nato sme sa zobrali. Dom sme v podstate od základov prerobili a značne navýšili jeho hodnotu. Počas prerábania sme zobrali ešte 1 pôžičku, na ktorej už figurujem aj ja ako manžeka. Kolaudácia prebehla už počas manželstva. Chcela som sa opýtať, či budem mať nárok na niečo z neho, ak by nedajbože došlo k rozvodu. Názory známych sa rôznia.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    rekonštrukcia - to ste museli mať stavebné povolenie a kolaudáciu.
    Na tejto dokumentácii nefigurujete obaja?
    Ak máte s manželom dobré vzťahy, tak je možnosť, aby ste upravili vlastníctvo k domu na oboch a nechali to zapísať do katastra.

    nenaa je offline (nepripojený) nenaa

    nenaa
    Nefigurujeme. Stavebné povolenie vybavoval sám ešte za "slobodna". Iba sme spolu kolaudovali, ale neviem, či som niekde uvedená. Pochybujem,

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    jediné na čo by ste mali nárok je 50 % z rekonštrukcie na ktorú boli použité peniaze z pôžičky kde figurujete ako spoludlžník... ostatné je manželové nakoľko to bolo získané ešte pred manželstvom + ešte by ste mali nárok na polovicu peňazí, ktoré boli použité na splácanie manželových úverov po uzavretí manželstva nakoľko už splácal z BSM... (tu sa však názory sudcov líšia ako by sa k tomu postavili v prípade súdneho sporu...)

    nenaa je offline (nepripojený) nenaa

    nenaa
    Ak by sme aj upravili vlastníctvo na oboch a nechali zapísať do katastra, nedá sa to potom zrušiť, keď si manžel zmyslí? Mám taký pocit, že do 10 rokov je to možné, nie?!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.