Zavrieť

Porady

nový spoločník,konateľ od 1.1.

pozdravujem, obraciam sa na vás s prosbou o pomoc. jendá sa o kúpu s.r.o. jednoosobovej, akurat plan predavajuceho je taky, ze chce na zaklade zmluve o prevode obch.podielu previest s.r.o. dajme tomu k 1.10. ale s tym, ze bude novy majitel a konatel az od 1.1. dalsieho roku. Je to nieco standartne, alebo si treba dat pri takomto niecom pozor na nieco konkretne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    daj si pozor. neviem, prečo chceš kupovať sro, ak si do cca 14 dní môžeš založiť vlastnú. A bude to možno aj lacnejšie.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Nerozumiem prečo 3 mesiace rozdiel. Nemáš potuchy, čo sa za 3 mesiace v tej firme môže stať. Na toto veľmi veľký pozor. Vôbec pri kúpe sro treba byť veľmi opatrný, a ak má históriu tam dvojnásobne. Už toho tu bolo popísaného o tejto na porade dosť.
    Ako hovorí KEJKA čistejšia práca je založiť si svoju sro. Veď sa to dá veľmi lacno pri využití elektronického podania do OR.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    no neviem..... poznáš predávajúceho? Možno chce skončiť s aktívnou činnosťou a o nič nejde.
    Ale dnes sa ťažko niekomu dá veriť? Čo ked do konca roka narobí dlhy, nezaplatí záväzky, resp. nakúpi niečo - majetok, ktorý zoberie so sebou?
    vybavenie z.a. je isto nákladné, ale za tie dva mesiace by som radšej založila novú firmu a do nej odkúpila majetok vybavenie plus klientelu. Od 1.1 môžeš na tom istom mieste figurovať, ale už pod iným menom IČO - s tým sú problémy? Asi áno, ked to maš prepojené so ZP - poisťovňami.
    A ak to má fungovať od 1.1., tak prečo zmluvy vystavovať do 1.10.?
    kvôli financiám?
    Ty vieš prečo to tak chceš a akceptuješ.
    1.1. ti aj tak účtovníctvo hotové nedá, bude rôzny dobeh dokladov, uzávierky, daňové priznanie, podľa mňa úplne od veci.
    Vlastníctvo aj zápis zmien by mal prebehnúť ihneď a dotyčný by mohol "dotiahnuť" ambulanciu do konca roka ako tvoj zástupca, resp. potiahnete spolu, ordinačné hodiny na striedačku, aspoň by si mohol 2 mesiace overovať, čo si vlastne kúpil a ako to funguje..........to už vymýšľam online, len ako námet, že existujú aj iné varianty.
    takže ak do toho pôjdeš, držím palce.
    jedná sa o zubnú ambulanciu a zrejme má na to daný subjekt "ekonomické" dôvody... teda založiť novú = nemožné

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    matejkoPO Pozri príspevok
    jedná sa o zubnú ambulanciu a zrejme má na to daný subjekt "ekonomické" dôvody... teda založiť novú = nemožné
    pýtaš sa z pozície predávajúceho, alebo kupujúceho?
    kto z nich má záujem to reálne vlastníctvo posunúť?
    nechápem "ekonomické" dôvody, platí to čo píše Economic
    predávajúci to chce posunúť, ja sa pýtam z titulu nadobúdateľa... som v situácii, keď mám podpísať niečo, čo bude platiť až od 1.1., nevedel som si len predstaviť, či sa to dá na OR, že na základe zmluvy z 1.10. bude do 31.12. daný stav a po 1.1. už nový stav v s.r.o.,...
    ekonomické dôvody - som myslel dokončenie účtovníctva a chod ambulancie do posledného dňa v roku vrátane preventíviek
    Naposledy upravil matejkoPO : 04.09.11 at 09:46

    nový spoločník,konateľ od 1.1.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.