Zavrieť

Porady

NEŽEREM.

Remeselník,stavbár.
Z mojich kedysi pekných 70kg som za 10rokov vyžierania pribral na súčasných 89,5kg/177výška,čo je moc .Tak som sa rozhodol nežrať a do konca roka schudnúť na 82 kg. Čo je asi 1,8 za mesiac.Túto tému som založil preto, aby som mal kotrolu a kritiku verejnosti.Priebežne budem, zadvať údaje,o tom , ako sa mi darí .Na narodky som si vyžiadal ,ako darček osobnú váhu .Bola mi kúpená taká čo odváži a aj zmeria množstvo tukov.Ja starý športovec som podľa tejto váhy skončil v udávanej tabuľke množstva tuku úplne mimo.26,4 % mňa tvorí tuk,pričom 15% je zdraviu prospešný tuk.Zo slušnosti k spotrebiteľom výrobca asi naschvál neudal do tabuľky poslednú kolonku pre vypapkané prasiatka(môj prípad).Tak NEŽEREM a verejne sľubujem do ježiška schudnem.Poprosím o vašu verejnú kontrolu.Môžete mi nadávať alebo povzbudzovať ,aj radiť ,ako na to.Robím to prvý krát ,tak sa mi vaše rady zídu.
Naposledy upravil 220870 : 04.09.11 at 17:14
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
lujza.j Pozri príspevok
220870 Dnes, 10:21 PM
A to keby si vedela akú fantastickú robí u nás v TO mäsiarstvo Humaj.jojój to je dobrota

Tonko, ja mám v chladnici pravú italiansku s pistačiámi
A mne zakazuješ pivo.
0 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

Milý Nežravec 220870,

držím palce s kilami dole. Moje skúsenosti s chudnutím sú, že to vyžaduje určitý priestor - psychický, časový, na úsilie. Totižto človek je tvor lenivý a rád sa necháva unášať pohodlnosťou zaužívaných zvykov. Veľmi mi pomohla stránka www.sparkpeople.com (vrelo odporúčam, ak nie je problém angličtina) kde sa venujú všetkým aspektom života pri zmene na zdravší život. Každý vie, že pre zdravie a štíhlu líniu musí správne jesť, ale kumšt je práve poradiť si v situáciách ako opisuješ, keď napr. nevieš nájsť kvalitnú reštauráciu.

A práve tu je potrebné určité úsilie a plánovanie:
1.) Naštudovať si, čo je zdravá strava a vytvoriť si konkrétnu predstavu, ako by mal vyzerať denný jedálniček. Dobré tipy sú aj na http://www.chudnutie-ako.sk/
(Príklad, môžeš si kľudne vytvoriť iný
R sacharidy + bielkoviny (pečivo + napr. vajce - namäkko, natvrdo, syr...)
D ovocie + jogurt (resp. niečo mliečne) + sacharidy (krekry, chlieb)
O bielkoviny (kvalitné mäso) + sacharidy (zemiaky, ryža, chlieb...) + zelenina - šalát
Ol ovocie + jogurt (+prípadne sacharidy)
V - podobne ako Obed, ľahśia varianta
Konkrétne položky si premysli, spíš...
2.) Stratégia, plán:
Zásobiť sa vhodnými potravinami - nakúpiť základ. Zoberieš si so sebou, ćo plánuješ jesť.
Keďže problematický je kvalitný obed, dobrá prevázka: Dobre by bolo, ak by sa dalo zohnať napr. kvalitné mäsko - napr. prírodný rezeň. Niekedy zvyknú variť rôzne śpeciality - práve pre ľudí v montérkach v mäsiarstve, tesco by niečo nemalo? Občas sa dá improvizovať - zoberieš si z domu zostatky podľa situácie - hoci údené mäso + syr +vajce na tvrdo.
Ryža či zemiaky bývajú k tomu v pohode, dá sa improvizovať i s chlebom, pečivom.
Šalát, zeleninku zimproviyuješ aj na kolene, ak máš know-how. Stačia 2 paradajky a trocha syru Feta/balkánskeho typu. Alebo iné druhy zeleniny - podľa chuti a zdrojov - napr. šalátová uhorka + biely jogurt (+ prípadne korenie).
0 0
domixkova domixkova

domixkova je offline (nepripojený) domixkova

v 19 rokoch som mala 52-53 kg, výška 158cm. V 20-tke som zistila, že som alergická na laktozu - všetko čo je z mlieka. A tak som prestala jesť všetko čo je z mlieka. Mlieko, syry, maslá, jogurty, všetky plnene sušienky - horalka, mila, disco..., kysnuté koláče a tisícku dalších jedál. V priebehu 2 rokov som schudla - vďaka nedostatočnému prísunu mliečnych tukov na váhu 47 kg. V novembri mám 23 a moja váha je - 46,5 kg. Môžem jesť všetko okrem mliečnych výrobkov - akýchkoľvek. Jem kedykolvek aj po 23.00 a nepriberiem ani keby čo. A to by som chcela aspon 4 kg.
Musím však poznamenať, že denne som mimo domova a dosť sa pohybujem.
Tým som vám chcela poradiť, aby ste skúsili obmedziť mliečne jedlá napr. na mesiac. Ale bacha ide o veľkú zmenu. A nezabudnite si kúpiť v lekárni doplnok calcium aby ste mali prísun do kostí. Inak by sme mohli mať zdravotné problémi s kostami - neskôr.
0 0
mixal1 mixal1

mixal1 je offline (nepripojený) mixal1

nooo taktiez riesim podobny problem. zo 70 kg na 84 som siel v priebehu 2 rokov, a nie a nie to dat dole.

Asi pred mesiacom som sa dal na radikalnu dietu, tj denne 3 tegliky cottage cheese, biely. Vydrzal som sa takto stravovat 7 dni, a na moje prekvapenie vaha ukazala 80kg. Cize. 4kg dole za 7dni. A pritom, vobec som sa necitil hladny, ale naopak, plny energie.

Kedze som milovnik pizze, zabudol som sa , a namiesto cottage cheese v poslednych dnoch bola len pizza a mcdonald vaha je opat na 84.
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

domixkova Pozri príspevok
v 19 rokoch som mala 52-53 kg, výška 158cm. V 20-tke som zistila, že som alergická na laktozu - všetko čo je z mlieka. A tak som prestala jesť všetko čo je z mlieka. Mlieko, syry, maslá, jogurty, všetky plnene sušienky - horalka, mila, disco..., kysnuté koláče a tisícku dalších jedál. V priebehu 2 rokov som schudla - vďaka nedostatočnému prísunu mliečnych tukov na váhu 47 kg. V novembri mám 23 a moja váha je - 46,5 kg. Môžem jesť všetko okrem mliečnych výrobkov - akýchkoľvek. Jem kedykolvek aj po 23.00 a nepriberiem ani keby čo. A to by som chcela aspon 4 kg.
Musím však poznamenať, že denne som mimo domova a dosť sa pohybujem.
Tým som vám chcela poradiť, aby ste skúsili obmedziť mliečne jedlá napr. na mesiac. Ale bacha ide o veľkú zmenu. A nezabudnite si kúpiť v lekárni doplnok calcium aby ste mali prísun do kostí. Inak by sme mohli mať zdravotné problémi s kostami - neskôr.
Vynechala si mliečne výrobky. Si alergická na laktózu - všetko čo je z mlieka. Tak na laktózu, alebo aj mliečne bielkoviny? Pretože ak iba na laktózu, tak mliečne bielkoviny môžeš, zbytočne sa ochudobňuješ.
Ešte sa spýtam, ak si povynechávala predovšetkým sladké pokrmy z múky a teda aj značného množstva cukru, kde prijímaš teraz múku, resp. lepok? Pretože to je tiež potom u teba hlavný dôvod zníženia hmotnosti.
Iba čistý vápnik nestačí, treba ho vhodne kombinovať. A najmä nahradiť inými potravinami s vápnikom. Poraď sa odborníkom.
Prekyslenie organizmu odoberá vápnik z tela.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
domixkova Pozri príspevok
v 19 rokoch som mala 52-53 kg, výška 158cm. V 20-tke som zistila, že som alergická na laktozu - všetko čo je z mlieka. A tak som prestala jesť všetko čo je z mlieka. Mlieko, syry, maslá, jogurty, všetky plnene sušienky - horalka, mila, disco..., kysnuté koláče a tisícku dalších jedál. V priebehu 2 rokov som schudla - vďaka nedostatočnému prísunu mliečnych tukov na váhu 47 kg. V novembri mám 23 a moja váha je - 46,5 kg. Môžem jesť všetko okrem mliečnych výrobkov - akýchkoľvek. Jem kedykolvek aj po 23.00 a nepriberiem ani keby čo. A to by som chcela aspon 4 kg.
Musím však poznamenať, že denne som mimo domova a dosť sa pohybujem.
Tým som vám chcela poradiť, aby ste skúsili obmedziť mliečne jedlá napr. na mesiac. Ale bacha ide o veľkú zmenu. A nezabudnite si kúpiť v lekárni doplnok calcium aby ste mali prísun do kostí. Inak by sme mohli mať zdravotné problémi s kostami - neskôr.
....čítam pravidlene túto tému ...zatiaľ nič nové pod slnkom a ani nič , čo by ma zaujalo , respektíve podnietilo k mojej reakcii ...

ALE

tieto bludy ( a to sa ešte slušne vyjadrujem ) by ešte aj mŕtveho z hrobu vytiahli ...

....éééj , radšej sa idem mlieka napiť ,lebo veľká zmena by sa tu udiala ....že , alebo či ...????
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Tonko, schudnúť naozaj znamená nežrať, respektíve sa neprejedať, nebiť pažravý je to veľká sebadisciplína, dokonca celoživotná...vždy sa treba rozhodnúť sámJa tie moje nadbytočné 2 kilá tiež musím zhodiť, tj jedla som obed( kurací rezeň s chlebom), večer musli s mliekom, medzitým voda alebo minerálka, 3 kávy, cigy nerátam
Naposledy upravil jozka56 : 09.09.11 at 21:12
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
11.09 2011 bude celotýždenný sumár. Cigy sa rátajú ,ako klince do rakvy.Dnes som bol v Šali na výbornú pečenú rybu.Tak toto by som mohol každý deň.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

....tak počkám do nedele, potom ti to natriem...budeš mať, čo zdôvodňovať
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

220870 Pozri príspevok
11.09 2011 bude celotýždenný sumár. Cigy sa rátajú ,ako klince do rakvy.Dnes som bol v Šali na výbornú pečenú rybu.Tak toto by som mohol každý deň.
Rybky sú super, ale ja ich môžem jesť len vtedy ak mám na ne chuť. A jedol si rybku bez príloh???????
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

a kto mi to poráta vyššie počty neovládam
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Určite nie .
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

no to si mal bez príloh, potom by to bolo OK to dokážem, bez problémov...musíš sa naučiť..
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
jozka56 Pozri príspevok
Rybky sú super, ale ja ich môžem jesť len vtedy ak mám na ne chuť. A jedol si rybku bez príloh???????
Rybička + jeden krajec chleba.Na raňajkoobed dva rohlíky + bánovecká nátierka http://www.zlacnene.sk/detail/banove...gurtom-439419/ .+ teraz doplňam tekutiny 2 L Budvaru,ale to sa neráta.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

ráta sa budvárik, a čo takto čistú vodu, há...a k rybke si si mal maximálne dať jednu nakrájanú rajčinku, vieš....chlebík jedz len tak s ničímako hlavné jedlo, žiadne masielko nič, ani masť
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Vážené ráno večer cca 7:00 -19:00
Včera poobede 6 budvarov+ Ťažká fyzická práca krompáč+rýľ+lopata+ beton+brutal kalorický obed.Potvrdzuje sa mi to ,že pivo v malých dávkach neškodí v akomkoľvek množstve.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Pomalinky Ti ide váha dole len vydržať
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Môže byť namiesto Budvaru aj Kelt?
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Určite by som sa večer nevážila. Pokiaľ sa chceš vážiť každý deň, tak sa váž iba ráno. Pred jedlom a pred tým, ako vypiješ nejakú tekutinu. Ale začínaš celkom úspešne, škoda že na začiatku to ide celkom rýchlo a neskôr už pomalšie.
2 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
terezamaria Pozri príspevok
Určite by som sa večer nevážila. Pokiaľ sa chceš vážiť každý deň, tak sa váž iba ráno. Pred jedlom a pred tým, ako vypiješ nejakú tekutinu. Ale začínaš celkom úspešne, škoda že na začiatku to ide celkom rýchlo a neskôr už pomalšie.
V návode na váhu bolo písané že sa treba vážiť pred raňajkami a večer pred večerou .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať