Zavrieť

Porady

NEŽEREM.

Remeselník,stavbár.
Z mojich kedysi pekných 70kg som za 10rokov vyžierania pribral na súčasných 89,5kg/177výška,čo je moc .Tak som sa rozhodol nežrať a do konca roka schudnúť na 82 kg. Čo je asi 1,8 za mesiac.Túto tému som založil preto, aby som mal kotrolu a kritiku verejnosti.Priebežne budem, zadvať údaje,o tom , ako sa mi darí .Na narodky som si vyžiadal ,ako darček osobnú váhu .Bola mi kúpená taká čo odváži a aj zmeria množstvo tukov.Ja starý športovec som podľa tejto váhy skončil v udávanej tabuľke množstva tuku úplne mimo.26,4 % mňa tvorí tuk,pričom 15% je zdraviu prospešný tuk.Zo slušnosti k spotrebiteľom výrobca asi naschvál neudal do tabuľky poslednú kolonku pre vypapkané prasiatka(môj prípad).Tak NEŽEREM a verejne sľubujem do ježiška schudnem.Poprosím o vašu verejnú kontrolu.Môžete mi nadávať alebo povzbudzovať ,aj radiť ,ako na to.Robím to prvý krát ,tak sa mi vaše rady zídu.
Naposledy upravil 220870 : 04.09.11 at 17:14
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

branislavp Pozri príspevok
V lekárni taký čaj nepoznajú.
....vieš, ale v lekárni predávajú iba to čo sa predáva, teda to čo ľudia obvykle kupujú to čo sa nekupuje to nepredávajú, iba ked ti to obj. lebo by im v tom stáli zbytočne peniaze.ved lekáreň je jeden veľký biznis, ale nie s liekami, to je predsa ako " povinná školská dochádzka" niekto ich predsa musí vydávať pacientom. kšeft je s výživovými doplnkami, vit. a iným tovarom, ktorý sa predáva. a navyše nie každá "magistra" v lekárni vie odpovedať nato čo sa jej pýtam. v lekárni ti vždy predajú to čo oni chcú ak idem niečo kupovať tak si to pozriem na nete, pre nich je vždy super ak zákazník nevie a oni mu poradia. ja si napr. vždy kupujem na kašel staré komunistické kvapky a viem že zaberú. alebo hľadala som na nete niečo na padanie vlasov v lekárni by ti odporučili niečo "lacné" od Vichy, ja som si našla biotín/vitamím H/ v lekárni ho nemali, že mi ho obj. tak som sa opýtala že prečo ho nemajú, že či to niečo výnimočné čo pýtam a oni, že ľudia to nepoznajú. tak ked niečo nemajú-nepoznajú v lekárni kúp si to na nete, alebo nech ti to obj.
...tak asi tak, moj postoj k lekárňam

a inak načo ti je ten čaj?
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

lujza.j Pozri príspevok
....vieš, ale v lekárni predávajú iba to čo sa predáva, teda to čo ľudia obvykle kupujú to čo sa nekupuje to nepredávajú, iba ked ti to obj. lebo by im v tom stáli zbytočne peniaze.ved lekáreň je jeden veľký biznis, ale nie s liekami, to je predsa ako " povinná školská dochádzka" niekto ich predsa musí vydávať pacientom. kšeft je s výživovými doplnkami, vit. a iným tovarom, ktorý sa predáva. a navyše nie každá "magistra" v lekárni vie odpovedať nato čo sa jej pýtam. v lekárni ti vždy predajú to čo oni chcú ak idem niečo kupovať tak si to pozriem na nete, pre nich je vždy super ak zákazník nevie a oni mu poradia. ja si napr. vždy kupujem na kašel staré komunistické kvapky a viem že zaberú. alebo hľadala som na nete niečo na padanie vlasov v lekárni by ti odporučili niečo "lacné" od Vichy, ja som si našla biotín/vitamím H/ v lekárni ho nemali, že mi ho obj. tak som sa opýtala že prečo ho nemajú, že či to niečo výnimočné čo pýtam a oni, že ľudia to nepoznajú. tak ked niečo nemajú-nepoznajú v lekárni kúp si to na nete, alebo nech ti to obj.
...tak asi tak, moj postoj k lekárňam

a inak načo ti je ten čaj?
Myslím, že v príspevku http://www.porada.sk/t175849-p42-nez...ml#post1886780 píše Marikaby, že taký čaj pije.
Tiež som o tom nepočula, ale našla som nejaké informácie tu http://www.oriental.cz/clanek/3426/Taiwanske-oolongy-–-priprava-a-zakladni-deleni.htm.
Je to čiastočne fermentovaný čaj, jeho účinky sú napríklad tu http://www.teatrade.sk/caje/oolongy/gaba-oolong.html
Citujem:V roku 1987 vynašiel Japonec Dr. Tsusida spôsob, ako spracovaním čajových lístkov vyrobiť čaj s vysokým obsahom GABA aminokyseliny. GABA aminokyselina je prirodzený stimulátor rastového hormónu, ktorý má silné účinky proti starnutiu, napomáha vylepšeniu fyzickej a psychickej kondície. Rastový hormón tiež zvyšuje produkciu kolagénu, čím napomáha zachovávať krásnu, hladkú a pružnú pokožku bez vrások. Pri pravidelnom pití pomáha pri znižovaní krvného tlaku a regenerácii organizmu. Zvyšuje hladinu serotonínu a tým pozitívne ovplyvňuje náladu človeka a jeho spánok.

No nekúp to.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

viem, čítala som len ona tam spomína, že okrem iného čo jej dodáva ten čaj je napísané "chudnúť", lebo ak chce niekto čaj na "chudnutie" tak asi nie z čaju sa nechudne. tú stránku som mu už pricapila
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

lujza.j Pozri príspevok
....

a inak načo ti je ten čaj?
Ahoj lujza.jna pitie. Chcem ten čaj vyskúšať. Viem, že užívaním tohto čaju nikto a nikdy neschudne. Znižovanie hmotnosti je o tom čo písala marikaby. Je to proces dlhodobý, postavený na báze zdravej životosprávy. Vyžaduje to vytrvalosť, disciplínu a kultúru v jedení...... Žiadne rýchlovky nejedením a drastickými diétami neodporúčam. Treba myslieť na zdravie.
Naposledy upravil branislavp : 14.11.11 at 03:55
2 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

Ahoj Kvaka, prečítala som si príspevok, ale informácia o čaji, že pozitívne ovplyvňuje náladu človeka a jeho spánok ma priviedla do rozpakov. No aby to nebola nejaká skrytá forma !"marišky".
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

branislavp Pozri príspevok
Ahoj Kvaka, prečítala som si príspevok, ale informácia o čaji, že pozitívne ovplyvňuje náladu človeka a jeho spánok ma priviedla do rozpakov. No aby to nebola nejaká skrytá forma !"marišky".
na posilnenie životnej energie :http://www.joga-ajurveda.sk/485-ajurvedsky-caj-prana-povzbudenie-vitality-a-zivotnej-energie.html
http://www.naturshop.sk/product/ajur...-g-sypany-879/
2 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
branislavp Pozri príspevok
Ahoj Kvaka, prečítala som si príspevok, ale informácia o čaji, že pozitívne ovplyvňuje náladu človeka a jeho spánok ma priviedla do rozpakov. No aby to nebola nejaká skrytá forma !"marišky".
No ak ťa pozitívne ovplyvňuje už iba informácia, tak potom čo s tebou urobí ten čaj.
Naposledy upravil marjankaj : 14.11.11 at 21:51
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

marjankaj Pozri príspevok
No ak ťa pozitívne ovplyvňuje už iba informácia, tak potom čo s tebou urobí ten čaj.
Však môžeš čokoľvek piť, ak veríš, že to uzdravuje, tak viera uzdravuje, nie? Ten čaj má istý stupeň fermentácie, čo vysvetľuje účinky, nie každý čaj je čaj.
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Kvaka Pozri príspevok
Však môžeš čokoľvek piť, ak veríš, že to uzdravuje, tak viera uzdravuje, nie? Ten čaj má istý stupeň fermentácie, čo vysvetľuje účinky, nie každý čaj je čaj.
Anka u nás na Záhorí sú iba dva druhy čaju:
1. Obyčajný.
2. Bez rumu.
Ja osobne uprednostňujem ten prvý.
Naposledy upravil marjankaj : 14.11.11 at 22:37
1 0
Michelle34 Michelle34

Michelle34 je offline (nepripojený) Michelle34

ahojte, začítala som sa do tejto témy a prišla mi na um publikácia Mira Veselého. Je to počítačový "maniak", ktorý mal podobné problémy s nadváhou a pustil s do toho. Na nete si vygooglite o ňom kopec info, niektoré knižky sú na nete. Základom je voda. Aspoň jeden pohár za hodinu. Kamošovi som aj kúpila túto knihu a nerobí nič špeciálne iba začal pravidelne piť vodu a chudne. Súhlasím so všetkým ohľadom zdravej výživy čo sa tu popísalo, aj s tým že veľakrát na to človek nemyslí.... preto dávam do pozornosti aspoň tú vodu :-)
Naposledy upravil Michelle34 : 14.11.11 at 22:42
4 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Michelle34 Pozri príspevok
ahojte, začítala som sa do tejto témy a prišla mi na um publikácia Mira Veselého. Je to počítačový "maniak", ktorý mal podobné problémy s nadváhou a pustil s do toho. Na nete si vygooglite o ňom kopec info, niektoré knižky sú na nete. Základom je voda. Aspoň jeden pohár za hodinu. Kamošovi som aj kúpila túto knihu a nerobí nič špeciálne iba začal pravidelne piť vodu a chudne. Súhlasím so všetkým ohľadom zdravej výživy čo sa tu popísalo, aj s tým že veľakrát na to človek nemyslí.... preto dávam do pozornosti aspoň tú vodu :-)
voda nie je žiadna novinkapitný režim, je veľmi dôležitý pri redukcii hmotnosti s vodou odchádza aj tuk z tela, pre ludí ktorí zabúdajú na pitie sa odporúča každú hodinu vypiť 2dc vody.ja mám v robote 1,5l fľašu, ktorú do 15,30h vypijem a doma potom pokračujem
5 0
Brčo Brčo

Brčo je offline (nepripojený) Brčo

Nie celkom sulhlasim s autorkou clanku.Je pravda,ze ketolatky vznikaju pri rychlom ubytku hmotnosti a cely clovek kvazi smrdi po acetone-ale je to nasledok rozkladu tukov a nie bielkovin.
0 0
jednalena jednalena

jednalena je offline (nepripojený) jednalena

Ahoj 1Darka, tak ja mám úplne rovnaký problém, môžem jesť celý den,neviem sa ovládať.,nápad s budíkom je výborný, ja si asi urobím 5 pripomienok v telefone. dakujem za super radu
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Tak ja od zajtra NEZEREM-))) Nie je to ziaden novorocny slub, ale nutnost a ten novy rok mi prisiel ako dobra motivacia. Doma som jic nehovorila, no to varenie bez ochutnavania snad zvladnem. Drzte prsteky. Potrebujem toho dat prec veeeela.
6 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

220870 Pozri príspevok
už mám len 86 kg.A nedržím žiadnu dietu ani nerátam kalorie len trochu menej žerem.
Tonko a ako po sviatkoch, zostalo tých 86?? Ja sa radšej ani nejdem vážiť
2 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

ja som sa vážila, 1,5kg dole
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Michelle34 Pozri príspevok
ahojte, začítala som sa do tejto témy a prišla mi na um publikácia Mira Veselého. Je to počítačový "maniak", ktorý mal podobné problémy s nadváhou a pustil s do toho. Na nete si vygooglite o ňom kopec info, niektoré knižky sú na nete. Základom je voda. Aspoň jeden pohár za hodinu. Kamošovi som aj kúpila túto knihu a nerobí nič špeciálne iba začal pravidelne piť vodu a chudne. Súhlasím so všetkým ohľadom zdravej výživy čo sa tu popísalo, aj s tým že veľakrát na to človek nemyslí.... preto dávam do pozornosti aspoň tú vodu :-)
To mi pripomina: Ked si hladny daj si pohar vody, ak si znovu hladny zase si daj pohar vody a asi tak po siednom pohari zistis, ze si nebol hladny ale smadny.

Ale aj ja uz musim zacat nieco zo sebou robit. Tiez potrebujem nutne schudnut a chcem to skusit a urcite zacnem aj s vodou a hlavne NEZRAT.
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Teraz po sviatkoch sa nepostavím na váhu, ani keby na mňa mierili samopalom

0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Brčo Pozri príspevok
Nie celkom sulhlasim s autorkou clanku.Je pravda,ze ketolatky vznikaju pri rychlom ubytku hmotnosti a cely clovek kvazi smrdi po acetone-ale je to nasledok rozkladu tukov a nie bielkovin.
...ja zasa celkom nesúhlasím ...

...acetón - jeho " vôňa " je jedným z príznakov vysokého cukru v organizme ...

Acetón v moči (acetonúria)

Acetón sa za normálnych okolností v moči nenachádza.
Pozitívny nález acetónu je signálom na rýchle vyhľadanie lekárskej pomoci, najlepšie v diabetologickej ambulancii.
Acetón v moči môže byť prítomný v menšom alebo väčšom množstve aj pri dlhotrvajúcom hladovaní alebo vracaní.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať