Zavrieť

Porady

DOHODA O VYKONÁNÍ PRÁCE

Dobrý deň.
1.8. som nastúpil do svojho prvého zamestnania a dostal som zmluvu na princípe Dohody o vykonaní práce.
Tým som teda dostával určitú mzdu, a zároveň moji rodičia dostali za mňa prídavky, kedže som na úrade evidovaný ešte nebol a do 31.8. som bol vlastne ešte študent strednej školy.
Šéf vravel, že sa mám ísť hlásiť na úrad práce, ale že do roboty budem chodiť ešte stále, a teraz na tri mesiace mi nechá tú Dohodu a potom mi dá normálnu zmluvu na dobu neurčitú.
Vraví, že so sebou mám vziať ofotenú tú zmluvu a predložiť ju tam, no rodičia zároveň vravia, aby som nevravel, že som už v auguste pracoval, pretože by museli vrátiť tie peniaze, ktoré za mňa v auguste dostali. Šéf vravel, že ja sa mám ísť normálne hlásiť na úrad,a on ma z tamaď stiahne, alebo také niečo...
Ako to vlastne je? Je možné pracovať, aj keď budem hlásený na úrade, či aké sú tie podmienky Dohody o vykonaní práce?
Vďaka.
Naposledy upravil trebisovcan : 05.09.11 at 10:37
Usporiadat
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Luciz Pozri príspevok
ďakujem veľmi pekne. Som rada, že nemám povinnosť nikomu nič nahlasovať. Uff, odlahlo mi. Horšie bude nájsť potom účtovníčku, ktorá by mi za normálnu sumu to danové urobila. ale to už hádam potom poriešim nejak. ešte raz vdaka. :-)
Vypísať daňové priznanie z príjmov z dohôd je úplne jednoduché. Podľa mňa možno aj vo svojom okolí alebo v práci, napr. aj manželovej, sa nájde ochotná mzdárka ktorá mu s tým pomôže. Alebo skús aj na daňovom úrade. Naozaj je to tak na 5 minút, zbytočne platiť.
0 0
Luciz Luciz

Luciz je offline (nepripojený) Luciz

jankasm Pozri príspevok
Vypísať daňové priznanie z príjmov z dohôd je úplne jednoduché. Podľa mňa možno aj vo svojom okolí alebo v práci, napr. aj manželovej, sa nájde ochotná mzdárka ktorá mu s tým pomôže. Alebo skús aj na daňovom úrade. Naozaj je to tak na 5 minút, zbytočne platiť.
V manželovej práci je taký nafuknuty ekonom, ktorý tieto veci robí, že toho radšej vidím z dialky aspon 5 kilometrov. Ale kamoška vlastní reštiku a maju dobrú babu, čo tieto veci robí, tak hádam pomôžu. A ked nie, tak posnažím sa sama. Oprášim si ekonomiu zo školy. :-) hehe a to som chcela byť účtovníčka :-) len som to ešte nedoštudovala ;-) ešte raz diky
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
neviem, ale ak u niekoho podpíšeš vyhlásenie, a potom práve tomuto zam-ľovi donesieš potvrdenia od ostatných - teda dáš dokopy všetky dohody, tak nie je povinný ten zam-eľ ti urobiť ročné zúčtovanie? Na základe tvojej žiadosti?
0 0
Luciz Luciz

Luciz je offline (nepripojený) Luciz

KEJKA Pozri príspevok
neviem, ale ak u niekoho podpíšeš vyhlásenie, a potom práve tomuto zam-ľovi donesieš potvrdenia od ostatných - teda dáš dokopy všetky dohody, tak nie je povinný ten zam-eľ ti urobiť ročné zúčtovanie? Na základe tvojej žiadosti?
Nebudem podpisovať žiadne vyhlásenie, nechám to všetko tak a na konci roka potom si popýtam potvrdenia :-)
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

KEJKA Pozri príspevok
neviem, ale ak u niekoho podpíšeš vyhlásenie, a potom práve tomuto zam-ľovi donesieš potvrdenia od ostatných - teda dáš dokopy všetky dohody, tak nie je povinný ten zam-eľ ti urobiť ročné zúčtovanie? Na základe tvojej žiadosti?
Áno je , ak jej dajú podpísať. Len myslím, že asi väčšina zamestnávateľov sa tým nechce zapodievať pri dohodároch, preto jej ho asi ani nedali podpísať.

Ale určite to zvládneš vypísať, fakt je to malina. Keď bude problém, porada pomôže.
0 0
Luciz Luciz

Luciz je offline (nepripojený) Luciz

jankasm Pozri príspevok
Áno je , ak jej dajú podpísať. Len myslím, že asi väčšina zamestnávateľov sa tým nechce zapodievať pri dohodároch, preto jej ho asi ani nedali podpísať.

Ale určite to zvládneš vypísať, fakt je to malina. Keď bude problém, porada pomôže.
Jasné, dakujem. Po novom roku sa možno ozvem Vlastne aký bývava termín pre podanie? V januári požiadam o papiere, skor ani nemôžem, až ked skončí rok, lebo do konca roka mám zmluvu a neviem kolko budem čakať kým mi to pošlú a potom hned môžem podať danové, nie? Myslím, že je to až do konca marca alebo kedy....
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Luciz Pozri príspevok
Jasné, dakujem. Po novom roku sa možno ozvem Vlastne aký bývava termín pre podanie? V januári požiadam o papiere, skor ani nemôžem, až ked skončí rok, lebo do konca roka mám zmluvu a neviem kolko budem čakať kým mi to pošlú a potom hned môžem podať danové, nie? Myslím, že je to až do konca marca alebo kedy....
Je to až do konca marca, a ak aj podáš skôr, peniažky Ti pošlú až po uzávierke DP v marci, čiže niekedy koncom apríla. Takže vôbec sa nemusíš naháňať.
0 0
Luciz Luciz

Luciz je offline (nepripojený) Luciz

jankasm Pozri príspevok
Je to až do konca marca, a ak aj podáš skôr, peniažky Ti pošlú až po uzávierke DP v marci, čiže niekedy koncom apríla. Takže vôbec sa nemusíš naháňať.
Ufff, no super, milujem čakanie na peniažky :-D už len sa snažiť čo najviac zarobiť, aby sa mi vrátilo čo najviac peniažkov. Mne popri tom rodičovskom pomôže každý cent. :-)
Ináč ked som sa pýtala mojej šéfky, že či budu ochotný mi na konci roka dať potvrdenie na dp tak asi sadla na riť z toho (neviem, nevidela som, telefonovali sme spolu) odpovedala, že no myslím, že nebude s tým problém, ale za moju manažérsku kariéru si to ešte nikto nepýtal. Tak asi má malú kariéru alebo ludia o tom nevedia. No môže byť že tam pracuje aj veľa študentov a tým daň nestrhávajú. ( Na okraj: pracujem pre tnt post-doručovatelka reklamných a adresných materiálov).
Už sa teším, že je ta možnosť vrátenia penaižkov, lepšia motivácia do práce, bude to akurát pred malej druhými narodeninami, tak nejaký super darček bude z toho....
Asi by som ťažko rozdýchavala, že by som musela mať výplatu okrátenú.... Takto viem, že raz sa mi vrátia... Dúfam :-P
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať