Zavrieť

Porady

Zamestnanecká prémia 2011

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Uverejnené dnes na stránke DR SR.
Usporiadat
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
lydinka Pozri príspevok
a čo ak je zamestnanec ešte zamestnaný aj na dohodu, a zároven je aj konateľom a boli mu vyplatené podiely na zisku? má nárok na prémiu??
nemá nárok na ZP, ak bude poberať podiely na zisku ako zamestnanec bez účasti na ZI obch.spoločnosti alebo družstva

nemá nárok na ZP ak bude poberať podiely na zisku pri majetkovej účasti v obch.spoločnosti alebo družstva...
5 0
H.B. H.B.

H.B. je offline (nepripojený) H.B.

A čo ak náš zamestnanec bol v roku 2011 aj sčítací komisár a mám potvrdenie o zdaniteľnej mzde, že dostal odmenu? Myslíte, že v takom prípade je nárok na zamest. prémiu?
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

H.B. Pozri príspevok
A čo ak náš zamestnanec bol v roku 2011 aj sčítací komisár a mám potvrdenie o zdaniteľnej mzde, že dostal odmenu? Myslíte, že v takom prípade je nárok na zamest. prémiu?
http://www.auditex.sk/2011_zakony/sc...a_zdanenie.pdf
3 0
H.B. H.B.

H.B. je offline (nepripojený) H.B.

No to vyjadrenie som už čítala. Ale ak som dobre pochopila tak nárok nemá. Lenže ten náš zamestnanec mi doniesol potvrdenie o zdaniteľnej mzde a tam na konci kde je "Zamestnanec poberal príjmy uvedené v § 32a ods. 1 písm. a) bod 4 zákona" tak má zaškrtnuté NIE. Teraz neviem, či je nárok alebo nie. Nemáte niekto takýto prípad?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
H.B. Pozri príspevok
No to vyjadrenie som už čítala. Ale ak som dobre pochopila tak nárok nemá. Lenže ten náš zamestnanec mi doniesol potvrdenie o zdaniteľnej mzde a tam na konci kde je "Zamestnanec poberal príjmy uvedené v § 32a ods. 1 písm. a) bod 4 zákona" tak má zaškrtnuté NIE. Teraz neviem, či je nárok alebo nie. Nemáte niekto takýto prípad?
A to potvrdenie má zo zamestnania, kde vykonával činnosť sčítacieho komisára?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Upozornenie
Ustanovenie § 32a ods. 1 písm. a) bod 4. zákona o dani z príjmov vylučuje nárok na zamestnaneckú prémiu v prípade, ak daňovník (sčítací komisár) poberá príjmy podľa § 5 ods. 1 písm. d), b), c), e) a h) zákona o dani z príjmov.

Daňovník s týmito príjmami sa považuje za zamestnanca (sčítací komisár) a platiteľ tohto príjmu za zamestnávateľa
(obec). Príjem sčítacieho komisára ako odmenu za výkon funkcie alebo na základe dohody o vykonaní práce vypláca obec (v sume ustanovenej zákonom), ktorá ako zamestnávateľ je povinná uvedený príjem zdaniť preddavkom na daň (podľa § 35 zákona o dani z príjmov), pričom sa na ňu vzťahujú všetky ustanovenia zákona o dani z príjmov týkajúce sa závislej činnosti.

Naposledy upravil Melnick : 02.02.12 at 20:42 Dôvod: Doplnenie
6 0
slavkavar slavkavar

slavkavar je offline (nepripojený) slavkavar

potrebujem as iba uistiť. základ dane za rok 2011 = 4026,67 a druhý 3588,25 je v týchto prípadoch nárok na zamestnaneckú prémiu. Mne to stále vychádza že není????
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

slavkavar Pozri príspevok
potrebujem as iba uistiť. základ dane za rok 2011 = 4026,67 a druhý 3588,25 je v týchto prípadoch nárok na zamestnaneckú prémiu. Mne to stále vychádza že není????
neni veru..:-)
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Vzťahuje sa vyplatenie ZP aj za príjem podľa príkaznej zmluvy, keďže od roku 2011 sa z takéhoto príjmu platia odvody a príjem je príjmom zo závislej činnosti?
0 0
Ľubica2 Ľubica2

Ľubica2 je offline (nepripojený) Ľubica2

K príspevku 25 :

Ak zamestnanec vykonával činnosť sčítacieho komisára na základe dohody o vykonaní práce, tak je to príjem podľa § 5 ods. 1 písm. a) zákona č. 595/2003 Z.z. a má nárok na ZP. Viď odkaz vyššie.
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

[QUOTE=adam;1970673]Vzťahuje sa vyplatenie ZP aj za príjem podľa príkaznej zmluvy, keďže od roku 2011 sa z takéhoto príjmu platia odvody a príjem je príjmom zo závislej činnosti?[/QUOT
Posúvam...
0 0
Talabova Talabova

Talabova je offline (nepripojený) Talabova

Ten maximálny základ dane, to je riadok 07 v RZ, áno? A ten nesmie byť viac ako 3294,36...? včera som bola na školení, ale som z toho ešte trocha mešuge mám zamestnanca, od januára bol u nás na dohodu (5 mesiacov, 305,50 € + tých 5 mesiacov bol evidovaný na úrade práce). od Júna sme ho zamestnali na TPP = 7 mesiacov, príjem 3279,47. Čiže v riadku 00 RZ mám súčet týchto príjmov 3584,97, keď odrátam poistné 13,4% z 3584,97 (480,39), tak ZD r. 01 = 3104,58. Keďže je to v rozmedzí medzi 6 násobkom MM (1902) a 12 násobkom MM (3804), počítam prémiu z 3294,26? potom by mal mať nárok na maximálnu výšku, ktorá je možná za tento rok (2011) a to je 50,34 €? a ešte mu vrátim aj preddavkovú daň z TPP?
Možno sa pýtam banalitu, ale takto nám to včera Mgr. Mistríková vysvetlila na príkladoch a so zamestnaneckou prémiou som sa nikdy nestretla, preto budem veľmi vďačná, ak mi niekto poradíte... ďakujem za ochotu
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Talabova Pozri príspevok
Ten maximálny základ dane, to je riadok 07 v RZ, áno? A ten nesmie byť viac ako 3294,36...? včera som bola na školení, ale som z toho ešte trocha mešuge mám zamestnanca, od januára bol u nás na dohodu (5 mesiacov, 305,50 € + tých 5 mesiacov bol evidovaný na úrade práce). od Júna sme ho zamestnali na TPP = 7 mesiacov, príjem 3279,47. Čiže v riadku 00 RZ mám súčet týchto príjmov 3584,97, keď odrátam poistné 13,4% z 3584,97 (480,39), tak ZD r. 01 = 3104,58. Keďže je to v rozmedzí medzi 6 násobkom MM (1902) a 12 násobkom MM (3804), počítam prémiu z 3294,26? potom by mal mať nárok na maximálnu výšku, ktorá je možná za tento rok (2011) a to je 50,34 €? a ešte mu vrátim aj preddavkovú daň z TPP?áno, patrí mu celá prémia.. a preddavková daň sa vráti..
Možno sa pýtam banalitu, ale takto nám to včera Mgr. Mistríková vysvetlila na príkladoch a so zamestnaneckou prémiou som sa nikdy nestretla, preto budem veľmi vďačná, ak mi niekto poradíte... ďakujem za ochotu
v texte
Naposledy upravil ewita888 : 07.02.12 at 10:47
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

evita, nepatrí prémia za 12 mesiacov (teda celá)
2 0
H.B. H.B.

H.B. je offline (nepripojený) H.B.

Neviete sa niekto vyjadriť k tomuto príspevku? http://www.porada.sk/t185935-prispev...-je-narok.html
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Katy a R Pozri príspevok
evita, nepatrí prémia za 12 mesiacov (teda celá)
áno, samozrejme, prehliadla som tú dohodu..
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

H.B. Pozri príspevok
Neviete sa niekto vyjadriť k tomuto príspevku? http://www.porada.sk/t185935-prispev...-je-narok.html
a o čo ide? je tam link na dr.sr, v ňom sú vymenované príspevky, kedy nie je nárok..
0 0
H.B. H.B.

H.B. je offline (nepripojený) H.B.

Ide tam o to, že keď bol nárok na zamestnaneckú prémiu za rok 2009, tak tie príspevky tam vôbec neboli vymenované. Bol len príspevok podla § 50a a potom v rámci protikrízových opatrení dohodli aj § 50d a § 50e. Potom v marci (co som prilozila link z DRSR) tam vymenovali ostatné príspevky, lenže to som už mala ročné zúčtovania za rok 2010 hotové. Teraz sa mi jedná o to, či som správne vyplatila zam. prémiu v roku 2009 a 2010, kedže sme brali príspevok podľa § 60 (príspevok na úhradu prevádzkových nákl.)
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

mirka06121985
22.02.11, 11:45
ALI: Ak ide o zamestnanca, na ktorého podporu udržania v zamestnaní sa v príslušnom
zdaňovacom období (v roku 2010) poskytol príspevok podľa zákona č. 5/2004 Z. z.
o službách zamestnanosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších
predpisov, konkrétne
& #183; § 47- teoretická a praktická príprava zamestnancov na získanie nových
vedomostí a odborných zručností
& #183; § 50a - príspevok na podporu udržania v zamestnaní zamestnancov s nízkymi mzdami
& #183; § 50c - príspevok na podporu zamestnávania znevýhodneného uchádzača o zamestnanie
v sociálnom podniku, ide o časť príspevku, ktorá sa vzťahuje k udržaniu pracovného
miesta u zamestnávateľa
& #183; § 50d - príspevok na podporu udržania zamestnanosti
& #183; § 53 - príspevok na dochádzku za prácou
& #183; § 53a - príspevok na presťahovanie za prácou
& #183; § 53b - príspevok na dopravu do zamestnania
& #183; § 56a - príspevok na udržanie občana so zdravotným postihnutím v zamestnaní
& #183; § 59 - príspevok na činnosť pracovného asistenta – zamestnanca
& #183; § 60 - príspevok na úhradu prevádzkových nákladov chránenej dielne alebo chráneného
pracoviska a na úhradu nákladov na dopravu zamestnancov,
nárok na zamestnaneckú prémiu nevzniká.
Súbeh zamestnaneckej prémie a poskytnutia príspevku na udržanie v zamestnaní sa
vylučuje

toto je skopírované z porady z archívu, vidíš, že to tam bolo už vo februári 2011..
tiež sa mi to zdá divné, že koli tomu, že zamestnávatel dostal príspevok, zamestnanci nemajú nárok na ZP.. ale je to tam..
0 0
H.B. H.B.

H.B. je offline (nepripojený) H.B.

Áno je tam február 2011, lenže na stránku DRSR to bolo pridané až 18.3.2011 - čo už som mala ročné zúčtovania spravené. Už som si vyčítala, že za rok 2010 podľa toho nemali mať asi nárok, (aj keď to dali neskoro na DÚ), lenže mňa skôr zaujíma či aj za rok 2009 nemali nárok.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať