Zavrieť

Porady

Kúpna zmluva a jej nepodpísanie

Poraďte..
Ako predávajúci som odovzdal mnou bez overenia podpísané dva exempláre zmluvy o budúcej zmluve na predaj pozemkov aby ju kupujúci s manželkou podpísal a vrátil mi jeden exemplár. V ten istý deň mi vyplatil oproti potvrdenke aj dohodnutú časť z budúcej predajnej ceny.
Dodnes mi však nimi podpísanú zmluvu nevrátil. Zatiaľ toľko. Dal som im termín na vyjadrenie do budúceho týždňa.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Označ v tejto téme najlepšiu odpoveď a téma sa automaticky zamkne.

A založ dve samostatné témy s dvomi samostatnými problémami.

A samozrejme nemusíš uvádzať konkrétne mená, označuj v probléme s kúpou a predajom ,,predávajúci", ,,kupujúci", ,,budúci predávajúci", ,,budúci kupujúci".

Ak budeme vedieť poradiť, poradíme .

Respektíve, môžme Ti pomôcť aj my. Ak 4 označia tému za vyriešenú, aj tak sa téma zamkne.

Označujem za vyriešené aj ja.
Naposledy upravil danushka : 11.09.11 at 14:17
1 0
jozefhorvat jozefhorvat

jozefhorvat je offline (nepripojený) jozefhorvat

Super rýchle reagovanie,ďakujem, navrhujem počkať do budúceho týždňa a potom to rozdelíme a uzamkneme, Po uzamknutí témy bude vidieť tému?
P.s. V tej zmluve o budúcej zmluve, teda prípad bez podpísania zmluvy je ale presne uvedený aspoň rok to jest 2011, iba deň a mesiac tam je vybodkovaný, tak sa nie je čo obávať / veľa/.
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

jozefhorvat Pozri príspevok
Super rýchle reagovanie,ďakujem, navrhujem počkať do budúceho týždňa a potom to rozdelíme a uzamkneme, Po uzamknutí témy bude vidieť tému?
P.s. V tej zmluve o budúcej zmluve, teda prípad bez podpísania zmluvy je ale presne uvedený aspoň rok to jest 2011, iba deň a mesiac tam je vybodkovaný, tak sa nie je čo obávať / veľa/.
No ak máš v záverčných ustanoveniach obvyklé :

"Zmluva nadobúda platnosť a účinnosť dňom podpisu obomi zmluvnými stranami "" =
0 0
jozefhorvat jozefhorvat

jozefhorvat je offline (nepripojený) jozefhorvat

Článok IV. Záverečné ustanovenia
1.Táto Zmluva nadobúda platnosť dňom jej podpísania Zmluvnými stranami.
2.Táto zmluva bola vyhotovená v 2 /dvoch/ vyhotoveniach, každá zo zmluvných strán obdrží po jednom vyhotovení.
3.Neplatnosť ktoréhokoľvek ustanovenia tejto Zmluvy alebo časti ustanovenia nemá vplyv na platnosť žiadneho iného ustanovenia tejto Zmluvy ani ostávajúcu časť príslušného ustanovenia.
4.Práva a povinnosti Zmluvných strán neupravené touto Zmluvou sa riadia platnými právnymi predpismi Slovenskej republiky.
5.Zmluvné strany si Zmluvu riadne prečítali, jej obsahu porozumeli uzatvárajú ju na základe slobodnej vôle, nie v tiesni za nápadne nevýhodných podmienok a na znak súhlasu s jej ustanoveniami ju vlastnoručne podpísali.



pac a pusu, takto to je , čo teraz na to?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jozefhorvat Pozri príspevok
Článok IV. Záverečné ustanovenia
1.Táto Zmluva nadobúda platnosť dňom jej podpísania Zmluvnými stranami.
2.Táto zmluva bola vyhotovená v 2 /dvoch/ vyhotoveniach, každá zo zmluvných strán obdrží po jednom vyhotovení.
3.Neplatnosť ktoréhokoľvek ustanovenia tejto Zmluvy alebo časti ustanovenia nemá vplyv na platnosť žiadneho iného ustanovenia tejto Zmluvy ani ostávajúcu časť príslušného ustanovenia.
4.Práva a povinnosti Zmluvných strán neupravené touto Zmluvou sa riadia platnými právnymi predpismi Slovenskej republiky.
5.Zmluvné strany si Zmluvu riadne prečítali, jej obsahu porozumeli uzatvárajú ju na základe slobodnej vôle, nie v tiesni za nápadne nevýhodných podmienok a na znak súhlasu s jej ustanoveniami ju vlastnoručne podpísali.

pac a pusu, takto to je , čo teraz na to?
...a toto je čo za blud ....

...po pysčisku jednu ...

...dopi ,dovi ...dopo ...
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

jozefhorvat Pozri príspevok
Článok IV. Záverečné ustanovenia
1.Táto Zmluva nadobúda platnosť dňom jej podpísania Zmluvnými stranami.
2.Táto zmluva bola vyhotovená v 2 /dvoch/ vyhotoveniach, každá zo zmluvných strán obdrží po jednom vyhotovení.
3.Neplatnosť ktoréhokoľvek ustanovenia tejto Zmluvy alebo časti ustanovenia nemá vplyv na platnosť žiadneho iného ustanovenia tejto Zmluvy ani ostávajúcu časť príslušného ustanovenia.
4.Práva a povinnosti Zmluvných strán neupravené touto Zmluvou sa riadia platnými právnymi predpismi Slovenskej republiky.
5.Zmluvné strany si Zmluvu riadne prečítali, jej obsahu porozumeli uzatvárajú ju na základe slobodnej vôle, nie v tiesni za nápadne nevýhodných podmienok a na znak súhlasu s jej ustanoveniami ju vlastnoručne podpísali.



pac a pusu, takto to je , čo teraz na to?

No, takto Ti poviem...
Pokiaľ nemáš zmluvu v rukách, tak sa nevieš dovolať svojich práv.
Veľká chyba je, že obe vyhotovenia si pustil z ruky, pretože druhá strana môže časť napríklad prvej strany zmluvy zmeniť a Ty nebudeš vedieť dokázať, že na takomto dojednaní si sa nedohodol.

A istí to aj bod 3 :
Neplatnosť ktoréhokoľvek ustanovenia tejto Zmluvy alebo časti ustanovenia nemá vplyv na platnosť žiadneho iného ustanovenia tejto Zmluvy ani ostávajúcu časť príslušného ustanovenia.

Kľudne by sa mohlo stať aj to, že záloha v určitej výške bude zároveň kúpnou cenou definitívnou a žiadne IS na Tvojom pozemku nikdy nebudú. Toto sú katastrofické scenáre, ale mohli by Ti riadne skomplikovať zamýšľaný predaj pozemku.


Chceš mi povedať, že pôvodná ZoBKZ neexistuje nikde uložená v PC ? Veď si to nepísal rukou. Vzala by som ešte raz zmluvu a nechala ju podpísať všetkými zmluvnými stranami na jednom mieste a v rovnakom čase, nechala podpísať každú zmluvnú stranu každú stranu a zakomponovala by som bod o tom, že od pôvodnej ZoBKZ odstupujú obe zmluvné strany.

Ak Ti toto nebude chcieť proťajšok podpísať, bude to svedčiť o neserióznom úmysle.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
jozefhorvat Pozri príspevok
Článok IV. Záverečné ustanovenia
1.Táto Zmluva nadobúda platnosť dňom jej podpísania Zmluvnými stranami.
2.Táto zmluva bola vyhotovená v 2 /dvoch/ vyhotoveniach, každá zo zmluvných strán obdrží po jednom vyhotovení.
3.Neplatnosť ktoréhokoľvek ustanovenia tejto Zmluvy alebo časti ustanovenia nemá vplyv na platnosť žiadneho iného ustanovenia tejto Zmluvy ani ostávajúcu časť príslušného ustanovenia.
4.Práva a povinnosti Zmluvných strán neupravené touto Zmluvou sa riadia platnými právnymi predpismi Slovenskej republiky.
5.Zmluvné strany si Zmluvu riadne prečítali, jej obsahu porozumeli uzatvárajú ju na základe slobodnej vôle, nie v tiesni za nápadne nevýhodných podmienok a na znak súhlasu s jej ustanoveniami ju vlastnoručne podpísali.



pac a pusu, takto to je , čo teraz na to?
Teda ak je ktorýkoľvek bod zmluvy neplatný, tak aj tak je zmluva platná.

Múdro vymyslené.
Naposledy upravil marjankaj : 11.09.11 at 20:02 Dôvod: Doplnenie na základe upozornenie rudopp
0 0
jozefhorvat jozefhorvat

jozefhorvat je offline (nepripojený) jozefhorvat

Danushka, si pokladík, že mi to podrobne vysvetľuješ, a verím Ti, že aj taká je možnosť, ale asi počkám na tento týždeň na jeho reakciu. Inak mám samozrejme už stiahnuté a vytlačené z PC zmluvy. ale ešte som ich neo -,neu -pravoval.
Odkaz pre buchača:
poraď mi lepší blud, po pysku si zaslúžim, ale aj tak niečo napíš, ale už nie tak stručne i keď je to sympatické.
Ahojte! Zajtra budem pri počítači
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka


...že pokladík
0 0
jozefhorvat jozefhorvat

jozefhorvat je offline (nepripojený) jozefhorvat

Myslel som to v dobrom, dík, zajtra
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
jozefhorvat Pozri príspevok
Danushka, si pokladík, že mi to podrobne vysvetľuješ, a verím Ti, že aj taká je možnosť, ale asi počkám na tento týždeň na jeho reakciu. Inak mám samozrejme už stiahnuté a vytlačené z PC zmluvy. ale ešte som ich neo -,neu -pravoval.
Odkaz pre buchača:
poraď mi lepší blud, po pysku si zaslúžim, ale aj tak niečo napíš, ale už nie tak stručne i keď je to sympatické.
Ahojte! Zajtra budem pri počítači
Takých zmlúv si môžem vyrobiť koľko chcem. Bez podpisov to bude iba zdrap papiera. Ale on ich má podpísané od teba. Môže si tam dodatočne zapracovať hocičo a tvoj podpis tam bude. Svoj podpis tam môže dať hocikedy. A ty ani nebudeš vedieť pod akou zmluvou je tvoj podpis. A grafológ potvrdí, že ten podpis je tvoj.
2 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

marjankaj Pozri príspevok
Teda ak je ktorýkoľvek bod zmluvy neplatný, tak aj tak je platný.

Múdro vymyslené.
žiadneho iného = otvor oči
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

danushka Pozri príspevok

...že pokladík

Lebo nevidel koľko ukazuje váha
.
0 0
jozefhorvat jozefhorvat

jozefhorvat je offline (nepripojený) jozefhorvat

Čaute poraďáci, mimo témy, čo to je - vylúčený člen, a môže prispievať?
K téme: Vyzval som partnera - kupujúceho - staviteľa inžinierskych sietí k posedeniu a doriešeniu problému, zároveň som mu povedal nech si prinesie so sebou aj tie zmluvy a že to nejak budeme musieť doriešiť. Tak zatiaľ trpezlivosť, ja si pripravím jednoduché odstúpenie - zrušenie zmluvy o budúcej zmluve a dám tam nové termíny a podmienky. Mne totiž až tak časové zdržanie nejak veľa nevadí. Sce to klídeček. Dám Vám vedieť ako som konkrétne pokročil.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

jozefhorvat Pozri príspevok
Čaute poraďáci, mimo témy, čo to je - vylúčený člen, a môže prispievať?
K téme: Vyzval som partnera - kupujúceho - staviteľa inžinierskych sietí k posedeniu a doriešeniu problému, zároveň som mu povedal nech si prinesie so sebou aj tie zmluvy a že to nejak budeme musieť doriešiť. Tak zatiaľ trpezlivosť, ja si pripravím jednoduché odstúpenie - zrušenie zmluvy o budúcej zmluve a dám tam nové termíny a podmienky. Mne totiž až tak časové zdržanie nejak veľa nevadí. Sce to klídeček. Dám Vám vedieť ako som konkrétne pokročil.
Príspevok napísal ešte pred vylúčením - 11.9.2011
0 0
jozefhorvat jozefhorvat

jozefhorvat je offline (nepripojený) jozefhorvat

No ahojte, už som tu zas, tak zatiaľ som mal stretnutie s kupujúcim, ale až o týždeň sa vraj vyjadrí, tak prosím ešte vyčkajte, a potom Vám dám vedieť a budem potrebovať riešenie. Díki
0 0
jozefhorvat jozefhorvat

jozefhorvat je offline (nepripojený) jozefhorvat

No tak som tu zas, ten kupujúci sa konečne vyfarbil, dal síce spraviť projekty ( už sú hotové), dal síce firme vybavovať stavebné povolenie, tá firma písomne potvrdila prevzatie objednávky a, že to do februára zariadi stav. povolenie, staviteľská firma, zase potvrdila, že to do troch týždňov po obdržaní stav. povolenia to postaví,... ale kupec nemá peňáze. Pritom v zmluve o bz bolo napísané termín do .. .. 2011, teda deň a mesiac bol vybodkovaný ale rok napísaný, tak to by mal postaviť do konca roka.Tak môžem počkať do konca roka a potom sa zmluva vlastne skončí a ja môžem odstúpiť od zmluvy.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
jozefhorvat Pozri príspevok
No tak som tu zas, ten kupujúci sa konečne vyfarbil, dal síce spraviť projekty ( už sú hotové), dal síce firme vybavovať stavebné povolenie, tá firma písomne potvrdila prevzatie objednávky a, že to do februára zariadi stav. povolenie, staviteľská firma, zase potvrdila, že to do troch týždňov po obdržaní stav. povolenia to postaví,... ale kupec nemá peňáze. Pritom v zmluve o bz bolo napísané termín do .. .. 2011, teda deň a mesiac bol vybodkovaný ale rok napísaný, tak to by mal postaviť do konca roka.Tak môžem počkať do konca roka a potom sa zmluva vlastne skončí a ja môžem odstúpiť od zmluvy.
A od akej zmluvy chceš odstupovať, keď žiadnu nemáš? Zmluva bude uzatvorená až keď ju kupujúci podpíše.
V tej zmluve neboli žiadne sankcie?


PS: a nerieš toto cez SS.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať