Zavrieť

Porady

postup po výpovedi - evidovanie na úp a následný úraz

Dobrý den,
včera som sa registroval na úrade práce, mám prísť koncom mesiaca pre rozhodnutie, mám nárok na podporu, mám zaslať na firmu biely papier - potvrdenie na nárok na dávku v nezamstnanosti, zamestnávatel mi povedal že to netreba posielať aby som zbytočne neplatil že oni to vybavia,
mám ísť na sociálnu poisťovnu a zdravotnú poisťovňu oznámiť že som nezamestnaný alebo až potom ako mi príde rozhodnutie z úradu práce, čiže až potom ako koncom mesiaca mi ho vydajú z úradu práce?
A posledná otázka, dnes som si zlomil malíček, treba to oznámiť úradu práce? Mám ho mať 3 týždne v klude čiže do toho dátumu ako pojdem pre rozhodnutie na úrad práce, lekár mi nevypísal PN, dostanem nejaké peniaze za Pn od býv alého zamestnávatela - ukončenie k 31.8 nakolko som pocul o nejakej ochrannej lehote, prípadne si to dať obodovať som pripoistený v Allianzi

ďakujem
Usporiadat
joksi joksi

joksi je offline (nepripojený) joksi

vypisuje to ošetrujúci lekár čo ma vyšetril - chirurg áno?
ďakujem všetkým za rady, aspon viem čo a a ko funguje ale predsa len nepôjdem sa vypísať na Pn, peniaze sa síce hodia aj ten mesiac navyše ale plánujem byť nezamestnaný max 2-3 mesiace a potom sa zamestnať v zahraničí aj ponuky nejaké mám čiže to predĺženie v tomto prípadne sa mi nehodí, som mladý človek, odrobil som 10 rokov kuse bez Pn , potrebujem si oddýchnuť a hlavne čo zavážilo je to že nemusím byť doma zavbrtý, chystám sa na dovolenky, výlety a nie byť doma 3 týždne zavretý, chodiť môžem, čiže tú Pn nechám asi tak v tomto prípade, snáď mvyjde aj počasie na výlety
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať