Zavrieť

Porady

Ako omalovat stenu, ktora bola predtym bielena vapnom ?

Neviem ci som zvolil dobru sekciu , no surne potrebujem pomoct s vyssie uvedenou otazkou .

Izba sa nachadza v starsom dome, kde boli steny bielene iba vapnom. Tymto sa chcem opytat, ci to bude treba vsetko oskrabat alebo bude stacit nejaky lepsi penetracny nater a tak farba na to , dakujem za kazdu odpoved.
Usporiadat
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

MatusKE Pozri príspevok
Vapno je vapno , ale predsa by som chcel skusit farbu , nie hnusnu , ani pochybnu , uz by som si priplatil trochu .. ozaj neviem , co s tym momentalne , tolko nazorov tu padlo..
Pokiaľ chceš farbu, ja mám dobré osobné skúsenosti s farbou Jupol. Inak sa mi pozdáva aj HET, ale Jupol mám dlhodobo odskúšaný. Inak o tom primalexe to čo napísal 220870: /"Zabudnite na primalex.Ak budete maľovať nabudúce tak budete preklínať toho kkt... ktorý ten šmejd vyrába"/ je totálna pravda. S primalexom malujete len raz. Druhý krát, ak ho chcete premalovať, tak už len nadávate. Nechápem stále prečo toľko ľudí stále kupuje ten primalex.
0 0
bupi bupi

bupi je offline (nepripojený) bupi

orlica Pozri príspevok
Mno, pokiaľ je možné, tak by som 100% opäť steny zamalovala vápnom. je to jediné, čo je hygienické a skutočne dýcha a voní :-)) . Síce malovanie je veľmi pracné, ale zo zdravotného hľadiska k nezaplateniu. My sme sa dali tiež na chalupe " trendovo" obalamutiť a prestali sme používať vápno ..a vééééélka chyba! Skôr zvažujeme primalex resp. ostatné gebuziny oškrabať a začať opäť s vápnom :-)
taky tak
0 0
daary daary

daary je offline (nepripojený) daary

Ak bola iba s vápnom, potom penetrácia a maľovať s farbou. Opačne neodporúčam (na farbu vápno). Pri penetrácii sa držať návodu, veľa penetračného roztoku (alebo silného roztoku) spôsobí, že nebude držať farba, alebo budú lesklé fľky.
1 0
MatusKE MatusKE

MatusKE je offline (nepripojený) MatusKE

dakujem za vase odpovede, za dalsie prispevky budem vdacny
0 0
hannahRybicka hannahRybicka

hannahRybicka je offline (nepripojený) hannahRybicka

My sme renovovali steny, ktore boli natierane vsetkym moznym asi v 10tich vrstvach, jedna z vrstiev bola asi vapenocementove mlieko. Rozhodne doporucujem oskrabat to dolu, "nove" a
"stare" materialy sa nie vzdy znasaju. My sme steny oskrabali. Do dosky sme natlkli klince asi 2cm od seba, tym sme obehli stenu tak aby zostali ryhy aj v omietke. Slo to velmi rychlo a nebolo to moc pracne. Potom penetrak, feinputz a normalna interierova farba. Teraz to vyzera ako z katalogu
Naposledy upravil hannahRybicka : 10.09.11 at 22:10
1 0
MatusKE MatusKE

MatusKE je offline (nepripojený) MatusKE

Mate niekto skusenosti s inter. farbou jupol gold ? + viete mi poradit dobru znacku ton. farieb ?
0 0
MatusKE MatusKE

MatusKE je offline (nepripojený) MatusKE

Nemate nikto skusenost s vyssie uvedenou farbou ?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Jupol gold je jedna z najlepších farieb na trhu.Moc záleží čo chcete maľovať .podklad farbivo.
0 0
MatusKE MatusKE

MatusKE je offline (nepripojený) MatusKE

220870 Pozri príspevok
Jupol gold je jedna z najlepších farieb na trhu.Moc záleží čo chcete maľovať .podklad farbivo.

no malovat chcem prave tu stenu , ktora je obielena vapnom, ak je teda ta farba urcena na to, som laik , takze preto sa pytam.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
no malovat chcem prave tu stenu , ktora je obielena vapnom, ak je teda ta farba urcena na to, som laik , takze preto sa pytam.
Pre akú farbu ste sa nakoniec rozhodli?
0 0
J+K J+K

J+K je offline (nepripojený) J+K

Pripojím svoju otázku, aby som nezakladala podobnú tému.

Viete mi poradiť, čo urobiť, ak chcem byt vymaľovať vápnom? Je v ňom možno 3x bielené vápnom, no pred cca 2 rokmi sme vymaľovali hotovou bielou farbou /obyčajnou z tesca - cca 2-vrstvový náter/ a teraz by som sa rada vrátila k vápnu.

Je nevyhnutné zoškrabať to, nanovo dať stierku a až potom vybieliť vápnom?
0 0
MatusKE MatusKE

MatusKE je offline (nepripojený) MatusKE

alla66 Pozri príspevok
Pre akú farbu ste sa nakoniec rozhodli?

natierali sme to farbou fortissimo od primalexu , boli to namiesane 3kg balenia, spokojnost
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať