Zavrieť

Porady

Vypoved dohodou a nasledna PN

Mame taku situaciu, mojho znameho prepustili ku 1.9.2011, ma zdravotne problemy, a tak od 5.9. je na PNke
- tak cil neviem, ze aka je ochranna doba?
- to vlastne znamena, ze este za neho odvody plati zamestnavatel? alebo co to presne?
- musi sa prihlasit na urade prace, aj ked je na PNke? pripadne kedy sa musi potom prihlasit?
- su tam nejake obmedzenia? neviem, ze moze byt len urcity cas na PNke ( teda musi ju prerusit)
Vopred vdaka za radu.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

eva3107 Pozri príspevok
ano toto viem ze konci tak ci tak ,ale ako sa pytam uz vyssie co je pre mna vyhodnejsie ist na PN toho 30.4.13 alebo az 1.5.13?dakujem
Keďže máš podpísanú dohodu o skončení PP k 30.4.,,nemôžeš už dostať výpoveď tak, ako zamýšľa zamestnávateľ, PP končí týmto dátumom. Ty môžeš byť na PN aj teraz, zamestnáv. do skončenia PP zaplatí náhradu príjmu počas PN, najdlhšie 10KD, potom už bude preplácať SP nemocenské. ALebo na PN môžeš ísť aj po skončení PP, OD je 7 dní.
Naposledy upravil Tweety : 11.04.13 at 13:16 Dôvod: alebo
0 0
eva3107 eva3107

eva3107 je offline (nepripojený) eva3107

Tweety Pozri príspevok
Keďže máš podpísanú dohodu o skončení PP k 30.4.,,nemôžeš už dostať výpoveď tak, ako zamýšľa zamestnávateľ, PP končí týmto dátumom. Ty môžeš byť na PN aj teraz, zamestnáv. do skončenia PP zaplatí náhradu príjmu počas PN, najdlhšie 10KD, potom už bude preplácať SP nemocenské. ALe na PN môžeš ísť aj po skončení PP, OD je 7 dní.
A ak pojdem na PN viac ako mesiac potom papier od lekara nesiem do SP tam kam patrim? Myslim z mesiaca na mesiac.. dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

eva3107 Pozri príspevok
A ak pojdem na PN viac ako mesiac potom papier od lekara nesiem do SP tam kam patrim? Myslim z mesiaca na mesiac.. dakujem
Ak už nebudeš zamestnaná a PN bude stále trvať, tak áno, doklad zanesieš priamo SP.
0 0
eva3107 eva3107

eva3107 je offline (nepripojený) eva3107

Tweety Pozri príspevok
Ak už nebudeš zamestnaná a PN bude stále trvať, tak áno, doklad zanesieš priamo SP.
A z coho sa mi bude potom vypocitavat PN u toho zamestnavatela som odrobila 4,5 roka..takze by ste mi odporucali ist sa 1.5.13 nahlasit a od toho dna ist aj na
PN?
​dakujem
0 0
stefulko stefulko

stefulko je offline (nepripojený) stefulko

Dobrý večer,
tiež nechcem otvárať novú tému, domnievam sa, že moja otázka súvisí resp. nadväzuje na položenú otázku: Po ukončení PP som v ochrannej lehote nastúpila na PN na odporúčanie odborného lekára. Teraz som však absolvovala vyšetrenie u iného odborníka a ten doporučil PN. Moja otázka teda je: Mám sa po ukončení jednej pn zaregistrovať na úrade práce alebo môžem pokračovať v PN so zmenou lekára (pokiaľ PN budú nasledovať za sebou) ? A samozrejme otázka priamo súvisiaca: Bude sa výška náhrady mzdy druhej PN vypočítavať z rovnakého základu ako sa vypočítavala prvá - teda zo mzdy?

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať