Zavrieť

Porady

Pracovná zmluva - Úrad práce

Ahojte, potrebovala by som poradit.. Zaciatkom septembra som sa bola prihlásiť na Úrade práce, keďže som skoncila v zamestnaní. 23ho septembra sa mám dostaviť na Úrad pre rozhodnutie o zaradení do evidencie plus doložiť zápoč.list. V stredu 14ho však nastupujem do novej práce, budem mať aj zmluvu. Teraz neviem čo mám robiť, či musím teda ísť na ten Úrad v stanovený termín, pre rozhodnutie (trvalý pobyt mam vsak v inom meste, o dost dalej kde teraz byvam a navyse ten termin mam presne v ten den ked pravdepodobne nebudem moct odist z noveho zamestnania)
alebo im stači tu zmluvu poslať poštou? má s tym niekto skusenosti? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Karla26 Pozri príspevok
    Ahojte, potrebovala by som poradit.. Zaciatkom septembra som sa bola prihlásiť na Úrade práce, keďže som skoncila v zamestnaní. 23ho septembra sa mám dostaviť na Úrad pre rozhodnutie o zaradení do evidencie plus doložiť zápoč.list. V stredu 14ho však nastupujem do novej práce, budem mať aj zmluvu. Teraz neviem čo mám robiť, či musím teda ísť na ten Úrad v stanovený termín, pre rozhodnutie (trvalý pobyt mam vsak v inom meste, o dost dalej kde teraz byvam a navyse ten termin mam presne v ten den ked pravdepodobne nebudem moct odist z noveho zamestnania)
    alebo im stači tu zmluvu poslať poštou? má s tym niekto skusenosti? dakujem
    Keďže skôr nastupuješ do nového zamestnania = 14.9., ako máš kontakt na ÚPSV a R = 23.9., kedy si mala prísť pre rozhodnutie a mala si doniesť zápočtový list, zavolaj tam, že im posielaš kópiu zápočtového listu a kópiu novej pracovnej zmluvy. To im absolútne stačí.

    Popros ich, aby Ti dali termín, ktorý Tebe bude vyhovovať, aby si si prišla pre rozhodnutie. Sprav tak hneď, ako budeš mať v ruke pracovnú zmluvu, aby to rozhodnutie nemuseli prerábať.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Rozhodnutie ti poslu postou, ak im das vsetky podklady.
    vobec tam nebudes musiet ist osobne.
    Na tvojom mieste by som tam isla zajtra a dohodla si co a ako, aby ti nic nechybalo.

    Pracovná zmluva - Úrad práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.