Zavrieť

Porady

Aku zmluvu uzavrieť?

Dobrý večer,
známa bude pre mňa robiť promotérku, bude chodiť po kaviarňach a podobne a bude im ponúkať môj produkt.
Ona by chcela uzavrieť nejakú zmluvu o tom, že to bude pre mňa robiť. Nechcem ju brať ako zamestnankyňu skôr ako keby to bola len nejaká práca na dohodu alebo niečo také.

Viete mi poradiť akú zmluvu s ňou uzavrieť a potom na základe čoho jej vyplácať peniaze?

Niektoré také jednorázové veci (napr. písanie textov) som riešil zmluvou o diele kde sa napísalo čo je predmetom, suma a ja som to na základe toho vyplatil.

Vopred ďakujem za odpoveď.

S pozdravom,
Dušan Helma
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kubco je offline (nepripojený) Kubco

    Kubco
    Jednoznačne by som spravil mandátnu zmluvu podľa §566 Obchodného zákonníka.

    Kubco je offline (nepripojený) Kubco

    Kubco
    dudi Pozri príspevok
    Čítal som tú mandátnu zmluvu a tam sa píše výška odmeny, ale u nej by to nebola každý mesiac rovnaká. Sme dohodnutý tak, že bude mať % z objednávky, ktorú ona vybaví.
    Ako by ste to vy riešili? - Vyriešil by som to konkrétnou úpravou článku "Odmena/Odplata".
    Keďže do tej zmluvy nie je možné napísať presnú čiastku, ale len ten počet % z objednávok. - Ty si môžeš upraviť mandátku ako potrebuješ, nemusíš vyplácať presne stanovenú čiastku peňazí, ale napr. aj percentuálne odmenu. Potom by musela byť nejaká ďalšia zmluva alebo niečo na základe, ktorej by som vyplácal tú čiastku, ktorá jej patrí. - Nemusíš mať ďalšiu zmluvu, všetko môžeš obsiahnuť v mandátke, všetky podmienky či už odmeny alebo samotného druhu práce.
    Odpovede v texte...

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Súhlasím. Mandátna zmluva.

    dudi je offline (nepripojený) dudi

    dudi
    Čítal som tú mandátnu zmluvu a tam sa píše výška odmeny, ale u nej by to nebola každý mesiac rovnaká. Sme dohodnutý tak, že bude mať % z objednávky, ktorú ona vybaví.
    Ako by ste to vy riešili?
    Keďže do tej zmluvy nie je možné napísať presnú čiastku, ale len ten počet % z objednávok. Potom by musela byť nejaká ďalšia zmluva alebo niečo na základe, ktorej by som vyplácal tú čiastku, ktorá jej patrí.

    sroservis je offline (nepripojený) sroservis

    sroservis
    Dobrý deň,

    ak je podnikateľka tak zmluvu o sprostredkovaní s odmenou určenou % z obchodu, ktorý sprostredkuje a ktorý sa zrealizuje.

    Ak nie je podnikateľka, tak dohodu o vykonaní práce - dať malú fixnú odmenu + pohyblivú odmenu (% z obchodov). Dohodárku však musíte ohlásiť do SP + odviesť za ňu odvod (cca 1% z vyplatenej mzdy) + strhnúť 19 daň z príjmov, tj. s dohodou je spojená vyššia administratíva.

    Pekný deň.

    dudi je offline (nepripojený) dudi

    dudi
    Podnikateľka nie je, je študentka. Tej vyššiej administratíve a odvodom som sa chcel vyhnúť, ale zrejme to nebude možné.

    Aku zmluvu uzavrieť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.