Zavrieť

Porady

Stavba bytového jadra - klame ma môj murár?

Čaute poraďáci,

potrebujem poradiť v jednej veci. Prerábame činžiakové bytové jadro, na ktoré som si najal jedného majstra. Majster mi povedal, že všetok materiál ktorý pri prerábke spotrebuje, odloží z neho obal, aby mi ho vedel vyúčtovať. Hrubá stavba z iporu je o rozmere 184 x 263, výška 264 cm, vo vnútri je ešte jedna priečka dĺžky 184 a výšky 264 cm ktorá rozdeľuje WC od kúpeľne. Celá stavba je zasieťkovaná znútra aj zvonka Plocha spolu je cca 44 m2.. Na chodbe mám 9 prázdnych 25 kg vriec, prekvapuje ma, že bolo použitých viac druhov lepidla na obkladačky (pričom obkladačky sa nerobili) – a to:
2 x SOAS FLEX 25 kg vreco (lep na obklad a dlažbu)
2 x BAUMIT Baumacol Basic 25/kg vreco (práškové lepidlo na obklad)
2 x BAUMIT Planofix 25 kg/vreco (malta na pórobetón)
1 x BAUMIT Duo Contakt 25 kg/vreco (mineralna zmes na lepenie a stierkovanie fasádnych izolačných dosiek)
2 x MURENIX 25 kg/vreco (stavebné a obkladové lepidlo)
V piatok sa mám stretnúť s majstrom, chcem sa ho na to spýtať, celé sa mi to nepozdáva. Pripadá mi to, ako by do bytu nanosil použité prázdne vrecia....nechcem ho bezdôvodne obviniť, nevyznám sa v murárčine. Ale ešte predtým by som chcel poznať Váš nezávislí odborný názor, či na uvedenú stavbu je možné spotrebovať toľko materiálu a hlavne materiálu takého druhu (na lepenie obkladu).

Tak prosím, poradte, napíšte svoj názor...
Ďakujem.
Usporiadat
tommi_d tommi_d

tommi_d je offline (nepripojený) tommi_d

marleau Pozri príspevok
Som síce stavbár,ale drevár,pretože murárčina mi nevonia.
Z toho dovodu reagujem na postup,akým ste si nechali zaobstarať materiál.Ak ste už neboli schopný ho zaobstarať vy,prečo ste si nevyžiadali bloky príp. faktúry,ale prázdne obaly?Podľa nich by ste si prípadne odkontrolovali prázdne vrecia.
Alebo:videli ste vynášať ho materiál do bytu alebo vás postavil pred hotovú vec?
pretože u nás je národný šport kupovať akože "bez dane" a tým pádom bločky a ani faktúry nemáš...
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

na kúpelni by som 5 vreciek lepidla hore dole neriešil, oberie ťa aj tak ;-)
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať