Zavrieť

Porady

Dodatočné daň. priznanie

človiečik
ahojte,

robim dodatočne daňové priznanie a oddiel XI mi robi problemy... môže mi niekto popísať jednotlivé riadky čo beriem z daňového priznania a čo z dodatočného daňového priznania...aby mi to sadlo...lebo oni tam len menujú riadky ale ktorý riadok je z ktorého priznania hm neviem či som magor alebo nie ale ak mi to popíše tak mi to uľahčí moje závity aby som nad tým netrávil deň
Usporiadat
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Anja111
SZČO si uplatňovala za r. 2005 paušálne výdavky. V roku 2006 rozšírila svoju činnosť a tak bude viesť JU. Prišla s tým za mnou a pri kontrole r. 2005 som zistila, že v daňovom priznaní si nezvýšila základ dane za neuhradenú fa, týkajúcu sa decembra, vystavenú 27.1.2006 a v januári aj uhradenú. Myslím si, že by sa malo podať dodatočné daňové priznanie, ale vznikla taká kuriózna situácia. Čiastkový základ dane (r. 42 a r. 59) sa síce zvýši o čiastku na r. 40 DP, aj základ dane (r. 68 a 69) sa zvýši o túto čiastku, ale základ dane na r. 77 zostane 0, tak, ako bol v riadnom DP. (Má totiž odpočítateľnú položku na seba i na manželku, ktorá bola na RP.) A teraz neviem, čo s oddielom XI. DP. Na riadkoch 102 - 107 budú nuly?
1) Mám vôbec podávať dodatočné DP?
2) A mám niečo oznamovať ZP a SP, keď príjmy zostali pôvodné, t.j. 62 tis. Sk a zmenil sa iba r. 59, t.j. čiastkový základ dane, ktorý je po vykonaní opráv, vo výške 80 tis. Sk?
Prosím Vás, napíšte svoj názor.
Tak som urobila dodatočné daňové priznanie, aj výpis na SP, ale neviem, či mám robiť aj dodatočné RZ ZP... A vyskytol sa mi ešte jeden problém. Daňovník medzitým zmenil DU, (presťahoval sa). Mám poslať dodatočné DP na pôvodný DU, alebo už na terajší DU? Prosím Vás, má s tým niekto skúsenosť? Viete mi poradiť?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Nemáte takéto skúsenosti?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Posúvam, snáď ešte niekto zareaguje.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Anja111
Tak som urobila dodatočné daňové priznanie, aj výpis na SP, ale neviem, či mám robiť aj dodatočné RZ ZP... A vyskytol sa mi ešte jeden problém. Daňovník medzitým zmenil DU, (presťahoval sa). Mám poslať dodatočné DP na pôvodný DU, alebo už na terajší DU? Prosím Vás, má s tým niekto skúsenosť? Viete mi poradiť?
Rozhodne by som urobila dodatočné DP. V prípade, že sa Ti nezmenil ZD ako píšeš tak RZZP by som už nerobila, lebo nemáš tam žiadnu zmenu. Dodatočné DP už musíš podať na aktuálny DÚ, lebo pôvodný DÚ postupuje celý spis podľa bydliska živnostníka.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

mysimis
Rozhodne by som urobila dodatočné DP. V prípade, že sa Ti nezmenil ZD ako píšeš tak RZZP by som už nerobila, lebo nemáš tam žiadnu zmenu. Dodatočné DP už musíš podať na aktuálny DÚ, lebo pôvodný DÚ postupuje celý spis podľa bydliska živnostníka.
Veľmi pekne ďakujem a prajem pekný deň!
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Dobrý deň!
Predsa mám ešte otázku na niekoho, kto je zbehlejší v podávaní dodatočných priznaní k dani z príjmov. Mám problém s vyplnením IX. oddielu - rozdiely z dodatočného daňového priznania. Uvediem, čo mi vyšlo:
r. 102 0, (lebo v riadnom i dodatočnom DP mu vyšla daňová povinnosť 0),
r. 103 0, (lebo nedošlo k zvýšeniu, ani zníženiu dane),
r. 104 - a tu už váham. V riadnom DP mu vyšiel preplatok dane, zo zaplatených preddavkov, vo výške 8.921,-- SK. Preplatok mu aj DU vrátil. Ale, čo má byť správne v tomto riadku? Preplatok (mínus) - 8.921,-- Sk, alebo tiež 0 ???
r. 105 0, (lebo nevznikol rozdiel dane, oproti riadnemu DP),
r. 106 - a tu je to obdobné. V riadnom DP mal nárok na poukázanie daňového bonusu a DU mu ho skutočne aj poukázal vo výške 10.000,-- Sk. A tak, čo má byť správne v tomto riadku? Tých 10.000,-- Sk, alebo tiež 0 ???
r. 107 0, (lebo nevznikol rozdiel v poukázanom daňovom bonuse, oproti riadnemu DP).

Veľmi prosím, kto viete, poraďte mi. Dosť mi to súri, lebo je to dodatočné DP za rok 2005 a už tu máme koniec roka 2006.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Anja111
Dobrý deň!
Predsa mám ešte otázku na niekoho, kto je zbehlejší v podávaní dodatočných priznaní k dani z príjmov. Mám problém s vyplnením IX. oddielu - rozdiely z dodatočného daňového priznania. Uvediem, čo mi vyšlo:
r. 102 0, (lebo v riadnom i dodatočnom DP mu vyšla daňová povinnosť 0),
r. 103 0, (lebo nedošlo k zvýšeniu, ani zníženiu dane),
r. 104 - a tu už váham. V riadnom DP mu vyšiel preplatok dane, zo zaplatených preddavkov, vo výške 8.921,-- SK. Preplatok mu aj DU vrátil. Ale, čo má byť správne v tomto riadku? Preplatok (mínus) - 8.921,-- Sk, alebo tiež 0 ???
r. 105 0, (lebo nevznikol rozdiel dane, oproti riadnemu DP),
r. 106 - a tu je to obdobné. V riadnom DP mal nárok na poukázanie daňového bonusu a DU mu ho skutočne aj poukázal vo výške 10.000,-- Sk. A tak, čo má byť správne v tomto riadku? Tých 10.000,-- Sk, alebo tiež 0 ???
r. 107 0, (lebo nevznikol rozdiel v poukázanom daňovom bonuse, oproti riadnemu DP).

Veľmi prosím, kto viete, poraďte mi. Dosť mi to súri, lebo je to dodatočné DP za rok 2005 a už tu máme koniec roka 2006.
Už som z toho taká domotaná, že neviem, či uvažujem správne. Oddiel XIV. a XV. - Žiadosti, už v dodatočnom DP nevypĺňam.

Prosím, vyjadrite sa mi ešte aj k tomuto. Vopred ďakujem.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Vychádza mi to takto:
Anja111
Predsa mám ešte otázku na niekoho, kto je zbehlejší v podávaní dodatočných priznaní k dani z príjmov. Mám problém s vyplnením IX. oddielu - rozdiely z dodatočného daňového priznania. Uvediem, čo mi vyšlo:
r. 102 0, (lebo v riadnom i dodatočnom DP mu vyšla daňová povinnosť 0),
Áno.
r. 103 0, (lebo nedošlo k zvýšeniu, ani zníženiu dane),
Áno.
r. 104 - a tu už váham. V riadnom DP mu vyšiel preplatok dane, zo zaplatených preddavkov, vo výške 8.921,-- SK. Preplatok mu aj DU vrátil. Ale, čo má byť správne v tomto riadku? Preplatok (mínus) - 8.921,-- Sk, alebo tiež 0 ?
Nakoľko aj v riadnom priznaní aj v DDP suma predstavovuje 8921,00 Sk na riadku 100, tak rozdiel je 0.
Na riadku 104 by som uviedla 0.
r. 105 0, (lebo nevznikol rozdiel dane, oproti riadnemu DP),
Áno.
r. 106 - a tu je to obdobné. V riadnom DP mal nárok na poukázanie daňového bonusu a DU mu ho skutočne aj poukázal vo výške 10.000,-- Sk. A tak, čo má byť správne v tomto riadku? Tých 10.000,-- Sk, alebo tiež 0 ???
Opäť 0.
Lebo rozdiel v žiadanom daňovom bonuse nevznikol. Ak bol rovnaký podľa riadneho DP aj DDP, rozdiel nevznikol.
r. 107 0, (lebo nevznikol rozdiel v poukázanom daňovom bonuse, oproti riadnemu DP).
Áno.
Vyznačené v citácii farebne.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Ďakujem veľmi pekne.
0 0