Zavrieť

Porady

Ochrana osobných údajov

Chcem Vás poprosit, má už niekto skúsenosti so spracovaním Projektu na ochranu osobných údajov. Na koho by som sa mohla obratit, alebo nejaky vzor podla ktorého by som si ho mohla spracovať sama.

Ak viete poraďte mi prosím, vopred ďakujem!
Usporiadat
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
imino
Joooj diovky, tos ste ma uplne doplietli...
Joooj ako si nám pekne .
Ale vážne,skús si naše odpovede porovnať tu:

http://www.dataprotection.gov.sk/bux...hp?page_id=116
0 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
Po preštudovaní celej témy môžem zodpovedne vzhlásiť, že súhlasím so všetkým, čo Melnick napísala.
Takže žiaden dôvod na pochybnosti nie je. Okrem toho, my sme v minulosti riešili podobný problém, a žiadali sme o vyjadrenie aj úrad, (odpovedajú promptne aj na elektronicky zaslané dotazy) a odpoveď bola presne v tomto duchu, takže prípadne si to dajte potvrdiť aj od nich.


dana
0 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
imino
Joooj diovky, tos ste ma uplne doplietli...

Ale vzhladom na konkretny priklad:
- zoznam predplatitelov casopisu - Meno, Priezvisko, Adresa, Telefon (nechystam sa im predavat ani auto, ani zehlicku, ani nehnutelnosti )

1
To s tým autom bol len príklad, aj to aký má človek predplatenýá časopis o ňom niečo vypovedá. Niekto má PLAYBOY-a ,niekto Záhradkára apod.

d
0 0
imino imino

imino je offline (nepripojený) imino

Melnick
Joooj ako si nám pekne .
Ved ste ku mne mile, tak si milo povedat aj zasluzite. :p
dana9
Po preštudovaní celej témy môžem zodpovedne vzhlásiť, že súhlasím so všetkým, čo Melnick napísala. Takže žiaden dôvod na pochybnosti nie je.
Tak fajn, ukludnili ste ma, dievcence. Uz sa len popasovat s tou smernicou. Ak by som si s niecim nevedel rady, tak sa sem ozvem.

Pekny vecer!
0 0
imino imino

imino je offline (nepripojený) imino

imino
...konkretny priklad:
- zoznam predplatitelov casopisu - Meno, Priezvisko, Adresa, Telefon

1, ziadat ich suhlas na spracovanie? ...Melnick napisala: ANO...
2, vypracovat Projekt? ...Melnick: nie je tam RC, takze nie, staci Smernica...
3, registrovat na Urade...(CO?), ked PC nie je pripojene k internetu? ...bez RC a internetu netreba...
4, mam poverit sam seba dohladom nad spracovanim a ochranou os.udajov ...TOTO MI NIE JE 100% JASNE...
Vratim sa k bodu 2,. Na stranke Uradu... som nasiel "clanok" "K mylným informáciám...(bezpecnostny_projekt)", v ktorom je citacia zakona:
"...podla § 15 ods. 2 zákona č. 428/2002 Z.z. je prevádzkovateľ a sprostredkovateľ povinný prijať tieto opatrenia (a vypracovať alebo zabezpečiť vypracovanie) vo forme bezpečnostného projektu informačného systému (ďalej len "bezpečnostný projekt") ak: a)..(RC+internet).. b)..(RC bez internetu).. c)..(verejny zaujem)..".

Pod touto citaciou je veta:
"Je tak zrejmé, že bezpečnostný projekt, prípadne bezpečnostné smernice nemusí vypracúvať každý prevádzkovateľ, ale iba ten, kto spĺňa podmienky uvedené aspoň pod jedným písmenom."

Ale ja nesplnam podmienky ani JEDNEHO pismena... Cize by som nemal robit ani Smernicu, nieto este Projekt...

Melnick, dana9, ci ini...?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
imino
Vratim sa k bodu 2,. Na stranke Uradu... som nasiel "clanok" "K mylným informáciám...(bezpecnostny_projekt)", v ktorom je citacia zakona:
"...podla § 15 ods. 2 zákona č. 428/2002 Z.z. je prevádzkovateľ a sprostredkovateľ povinný prijať tieto opatrenia (a vypracovať alebo zabezpečiť vypracovanie) vo forme bezpečnostného projektu informačného systému (ďalej len "bezpečnostný projekt") ak: a)..(RC+internet).. b)..(RC bez internetu).. c)..(verejny zaujem)..".

Pod touto citaciou je veta:
"Je tak zrejmé, že bezpečnostný projekt, prípadne bezpečnostné smernice nemusí vypracúvať každý prevádzkovateľ, ale iba ten, kto spĺňa podmienky uvedené aspoň pod jedným písmenom."

Ale ja nesplnam podmienky ani JEDNEHO pismena... Cize by som nemal robit ani Smernicu, nieto este Projekt...

Melnick, dana9, ci ini...?
Dana9 Ti dala dobrú radu. Skús napísať dotaz k Tvojmu problému,aby si kľudne spával,to bude asi najrozumnejšie riešenie. Aby sme namiesto djovčat neboli baby Jagy.

A daj vedieť ako si pochodil.
Na druhej strane,ak nespĺňaš podmienky ani jedneho písmena........????
0 0
imino imino

imino je offline (nepripojený) imino

Melnick
Dana9 Ti dala dobrú radu. Skús napísať dotaz k Tvojmu problému,aby si kľudne spával,to bude asi najrozumnejšie riešenie. Aby sme namiesto djovčat neboli baby Jagy.

A daj vedieť ako si pochodil.
Na druhej strane,ak nespĺňaš podmienky ani jedneho písmena........????
O, neboj, nie ste a nebudete baby Jagy. :p

Takto "salamunsky" a tazko zrozumitelne pisane zakony su mi proti "srsti"... Nuz co, aj take musia byt a musime sa nimi prehryzat. Este, ze si tu o tom mozeme "pokecat".

A propos, tak isto sa mi zda cudne povazovat pocitac (a pracu na nom) a priori za automatizovany prostriedok. Predsa ked si zoznam ludi napisem sam napr. v programe MS Word (al. OpenOffice.org Writer a pod.) to nie je AUTOMATIZOVANE spracovanie, ako ked na to vyuzijem nejaky specialny pocitacovy program, ktory... To aby som si vzal "griflik" a "pergamen"...


No, debata je debata.
0 0
erpanet erpanet

erpanet je offline (nepripojený) erpanet

Dobrý deň,
neviem, či som zle hľadala, ale na môj problém som nenašla v žiadnej téme odpoveď.
Chcem sa spýtať, či prevádzkovateľ internetového obchodu má právo zverejniť nezodpovedných zákazníkov na čiernej listine? Ide konkrétne napríklad o zákazníkov, ktorí si objednajú tovar na dobierku a neprevezmú ho a podobne... Niektoré obchody to majú a bežne takto zverejňujú zákazníkov.
Ak je to povolené, v akom rozsahu sa môžu zverejňovať títo zákazníci? Ak je zverejnené meno, priezvisko a mesto, neporušuje sa už tým zákon o ochrane osobných údajov?
Za odpoveď vopred ďakujem.
0 0
erpanet erpanet

erpanet je offline (nepripojený) erpanet

erpanet Pozri príspevok
Dobrý deň,
neviem, či som zle hľadala, ale na môj problém som nenašla v žiadnej téme odpoveď.
Chcem sa spýtať, či prevádzkovateľ internetového obchodu má právo zverejniť nezodpovedných zákazníkov na čiernej listine? Ide konkrétne napríklad o zákazníkov, ktorí si objednajú tovar na dobierku a neprevezmú ho a podobne... Niektoré obchody to majú a bežne takto zverejňujú zákazníkov.
Ak je to povolené, v akom rozsahu sa môžu zverejňovať títo zákazníci? Ak je zverejnené meno, priezvisko a mesto, neporušuje sa už tým zákon o ochrane osobných údajov?
Za odpoveď vopred ďakujem.
Mohol by mi s tým niekto poradiť?
Ďakujem :-)
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať