Zavrieť

Porady

Úrazové poistenie pre deti

Som kto som :-)
Ahojte poraďáci, viete mi prosím poradiť aké máte skúsenosti s úrazovým poistením u detí? Tie moje majú poistku v ČSOB poisťovni (poistenie úrazu popri vedenia detského účtu), ale až teraz, keď mal syn úraz (našťastie menší) sa mi otvorili oči. Darmo sa nehovorí "Keď vtáčka lapajú pekne mu spievajú" - tak to bolo aj v mojom prípade. Tie zmluvy si môžte čítať 100x, aj tak z nich ako laik nič nevyčítate...
Preto sa chcem spýtať Vás, aby ste mi poradili ako ste spokojný/resp. nespokojný s tou Vašou. Chcem im totižto založiť nové úrazové poistenie, no snažím sa nájsť to najlepšie, a pre poistných poradcov sú práve tie ich produkty tie najlepšie!- takže ťažko sa mi rozhoduje, keď nemám skúsenosť...
Podeľte sa, prosím Vás, so svojimi skúsenosťami, ďakujem
Mária
Usporiadat
smutko smutko

smutko je offline (nepripojený) smutko

Ja mám životnú poistku v komunálnej na 15 rokov prišiel mi výpis po 10 rokoch by som tam mala mať vložených /mesačne som vkladala 500 korún/60 000tisíc a mám tam len 47 000 pekne ma to vytočilo lebo za tých 10 rokov som nemala ani žiadny úraz ani som nič z poisťovne nečerpala tak celú poistku idem zrušiť lebo po tých 15 rokoch nedostanem ani to čo som tam vložila
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

smutko Pozri príspevok
Ja mám životnú poistku v komunálnej na 15 rokov prišiel mi výpis po 10 rokoch by som tam mala mať vložených /mesačne som vkladala 500 korún/60 000tisíc a mám tam len 47 000 pekne ma to vytočilo lebo za tých 10 rokov som nemala ani žiadny úraz ani som nič z poisťovne nečerpala tak celú poistku idem zrušiť lebo po tých 15 rokoch nedostanem ani to čo som tam vložila
ty si si ale pomylila poistenie so sporenim
ak mas nejake pripoistenia, tak tie sa nepocitaju (poistne sa spotrebuva, ci uz sa ti nieco stalo, alebo nie), urcite platis za poistku aj nejake poplatky
milujem takychto ludi, co si myslia, ze poistka je nejaky bankovy ucet, a len rataju, kolko tam vlozili a divia sa, ked tam tolko nemaju
2 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

smutko Pozri príspevok
Ja mám životnú poistku v komunálnej na 15 rokov prišiel mi výpis po 10 rokoch by som tam mala mať vložených /mesačne som vkladala 500 korún/60 000tisíc a mám tam len 47 000 pekne ma to vytočilo lebo za tých 10 rokov som nemala ani žiadny úraz ani som nič z poisťovne nečerpala tak celú poistku idem zrušiť lebo po tých 15 rokoch nedostanem ani to čo som tam vložila
mas tam okrem sporenia poistenu aj smrt ? mas urazove pripoistnie ? ake ? smrt urazom ? trvale nasledky ? denne odskodne ? hospitalizaciu ? zlomeniny a popaleniny ? myslis ze to vsetko mas zadarmo ???
2 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

smutko Pozri príspevok
Ja mám životnú poistku v komunálnej na 15 rokov prišiel mi výpis po 10 rokoch by som tam mala mať vložených /mesačne som vkladala 500 korún/60 000tisíc a mám tam len 47 000 pekne ma to vytočilo lebo za tých 10 rokov som nemala ani žiadny úraz ani som nič z poisťovne nečerpala tak celú poistku idem zrušiť lebo po tých 15 rokoch nedostanem ani to čo som tam vložila
Ja ešte doplním predchádzajúcich poraďákov.
Ak si poistíš auto, alebo dom , byt .. a nič sa nestane ( našťastie ) tak tiež na konci poistky ked predáš auto, alebo dom alebo byt Ti niečo poisťovňa vráti? Nie nevráti, lebo Ti celý čas kryla chrbát .

Ak by si vložila do poistky 1000 sk .. a dostala plnenie 50000 sk tak tiež by si šla rušiť poistku? Poistka je o poistení, to šporenie je len pridružený produkt.
1 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

smutko Pozri príspevok
Ja mám životnú poistku v komunálnej na 15 rokov prišiel mi výpis po 10 rokoch by som tam mala mať vložených /mesačne som vkladala 500 korún/60 000tisíc a mám tam len 47 000 pekne ma to vytočilo lebo za tých 10 rokov som nemala ani žiadny úraz ani som nič z poisťovne nečerpala tak celú poistku idem zrušiť lebo po tých 15 rokoch nedostanem ani to čo som tam vložila
Mne v 1/2012 skončilo poistenie tiež po 15 r.... nemôžem nájsť teraz narýchlo ten papier čo mi poslali, sumy napíšem informatívne..... Ale nedostala som toľko ako som mala v zmluve.
Mala som vložiť 60.000 Sk a dostať úrok 24.000 Sk.... Medzi tým bola inflácia, pristúpila som na zvýšenie poistného.....A to čo som vložila bolo hlavné poistenie+ pripoistenie úrazové....A to pripoistenie nevyplácajú to im ostáva./tiež som nečerpala, nemala som úraz/.... A navyše som dostala cca 200 eur /po 15rokoch/ a ešte mi strhli daň asi 50 e.... .........Už žiadne sporenie a pripoistenie.....
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

Zdenka175 Pozri príspevok
Mne v 1/2012 skončilo poistenie tiež po 15 r.... nemôžem nájsť teraz narýchlo ten papier čo mi poslali, sumy napíšem informatívne..... Ale nedostala som toľko ako som mala v zmluve.
Mala som vložiť 60.000 Sk a dostať úrok 24.000 Sk.... Medzi tým bola inflácia, pristúpila som na zvýšenie poistného.....A to čo som vložila bolo hlavné poistenie+ pripoistenie úrazové....A to pripoistenie nevyplácajú to im ostáva./tiež som nečerpala, nemala som úraz/.... A navyše som dostala cca 200 eur /po 15rokoch/ a ešte mi strhli daň asi 50 e.... .........Už žiadne sporenie a pripoistenie.....
ty si dalsia, co si myli poistenie so sporenim...ze mala som dostat urok 24tis
komu niet rady, tomu niet pomoci
hlavne, ze ked kdekolvek clovek napise, ze poistky su hovadina, tak ma tam ludia idu zozrat, ze oni na tej ich skvelej poistke urcite zarobia
ziadna poistovna nevplaca peniaze za pripoistenia, ak nepride k poistnej udalosti, alebo pri poisteni bytu/auta to snad niekto vyplaca?
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

myara Pozri príspevok
ty si dalsia, co si myli poistenie so sporenim...ze mala som dostat urok 24tis
komu niet rady, tomu niet pomoci
hlavne, ze ked kdekolvek clovek napise, ze poistky su hovadina, tak ma tam ludia idu zozrat, ze oni na tej ich skvelej poistke urcite zarobia
ziadna poistovna nevplaca peniaze za pripoistenia, ak nepride k poistnej udalosti, alebo pri poisteni bytu/auta to snad niekto vyplaca?
Podpísala som zmluvu a k tomu bola príloha...... už to nebudem rozoberať.... Ja viem, čo je sporenie a poistenie.....
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

myara Pozri príspevok
ty si dalsia, co si myli poistenie so sporenim...ze mala som dostat urok 24tis
komu niet rady, tomu niet pomoci
hlavne, ze ked kdekolvek clovek napise, ze poistky su hovadina, tak ma tam ludia idu zozrat, ze oni na tej ich skvelej poistke urcite zarobia
ziadna poistovna nevplaca peniaze za pripoistenia, ak nepride k poistnej udalosti, alebo pri poisteni bytu/auta to snad niekto vyplaca?
kedysi davno ti poistovak ku kazdej zmluve daval fantasticke projekcie, ako bude vyzerat tvoj podiel na zisku pri nejakom predpokladanom zhodnoteni ... aby nalakali na podpis co najviac dovercivych, projektovali vynosy pri nerealnych 6-12% rocne ... potom vychadzali take hauznumera ako v tomto pripade ... samozrejme ze cisla v projekcii neboli garantovane a este viac samozrejme bolo to, ze skutocne zhodnotenie bude mat od projektovaneho hodne daleko, realne okolo 3-4%, teda 0% po zohladneni technickej urokovej miery ... ale pri predaji to nevadilo
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

bubkoch Pozri príspevok
kedysi davno ti poistovak ku kazdej zmluve daval fantasticke projekcie, ako bude vyzerat tvoj podiel na zisku pri nejakom predpokladanom zhodnoteni ... aby nalakali na podpis co najviac dovercivych, projektovali vynosy pri nerealnych 6-12% rocne ... potom vychadzali take hauznumera ako v tomto pripade ... samozrejme ze cisla v projekcii neboli garantovane a este viac samozrejme bolo to, ze skutocne zhodnotenie bude mat od projektovaneho hodne daleko, realne okolo 3-4%, teda 0% po zohladneni technickej urokovej miery ... ale pri predaji to nevadilo
to ja vsetko viem, je mi luto tych ludi, ale zase kazdy je svojpravny a ma poriadne citat, co podpisuje, zvlast ak je to na tolko rokov
0 0
smutko smutko

smutko je offline (nepripojený) smutko

myara Pozri príspevok
to ja vsetko viem, je mi luto tych ludi, ale zase kazdy je svojpravny a ma poriadne citat, co podpisuje, zvlast ak je to na tolko rokov
Veď práveže v tej zmluve som mala napísané, že po tých 15 rokoch dostanem 90 000. A nemôžem to porovnávať s p. bytu, lebo v tej poistke mi to nesľubovali, tak som si toho vedomá, že tie peniaze nedostanem. A je rozdiel platiť 500 korún ročne a 500 korún mesačne. Tak prečo pri uzatváraní ž. poistky hneď nepovedia, že na konci poistného obdobia dostanem len 1/4 z tých peňazí, čo tam vložím. Keby som to vedela, tak žiadnu takú zmluvu by som nepodpísala. Ak sa dozviem, že niekto sa chce dať poistiť,tak ho budem od toho odhovárať, lebo je to poriadny ofajč!!!
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

smutko Pozri príspevok
Veď práveže v tej zmluve som mala napísané, že po tých 15 rokoch dostanem 90 000. A nemôžem to porovnávať s p. bytu, lebo v tej poistke mi to nesľubovali, tak som si toho vedomá, že tie peniaze nedostanem. A je rozdiel platiť 500 korún ročne a 500 korún mesačne. Tak prečo pri uzatváraní ž. poistky hneď nepovedia, že na konci poistného obdobia dostanem len 1/4 z tých peňazí, čo tam vložím. Keby som to vedela, tak žiadnu takú zmluvu by som nepodpísala. Ak sa dozviem, že niekto sa chce dať poistiť,tak ho budem od toho odhovárať, lebo je to poriadny ofajč!!!
urcite tam niekde bolo napisane, ze uvedeny vypocet je len informativny, ziadna poistovna by ti nikdy nenapisala, kolko zarobis za 15 rokov, to by museli mat vestecku gulu
presna suma, ktoru clovek dostane pri doziti sa urcitej doby, sa neda presne vypocitat, ani mesiac pred tymto datumom, uz len kvoli dani, ktora sa odvadza v pripade, ze poisteny dosiahne nejaky zisk
poistka v ziadnom pripade nie je produkt vhodny na zarobenie, jednak je to dlhodoba zalezitost, ktora sa neda len tak prestat platit bez straty, a jednak je to pre 90% ludi uplna zbytocnost, ked napr. su manzelia pricom zena je na MD/RD a ta je poistena, a muz, ktory zabezpecuje jediny prijem rodiny nie je poisteny
osobne som proti vsetkym poistkam, je to taky obchod s ludskym strachom
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

smutko Pozri príspevok
Veď práveže v tej zmluve som mala napísané, že po tých 15 rokoch dostanem 90 000. A nemôžem to porovnávať s p. bytu, lebo v tej poistke mi to nesľubovali, tak som si toho vedomá, že tie peniaze nedostanem. A je rozdiel platiť 500 korún ročne a 500 korún mesačne. Tak prečo pri uzatváraní ž. poistky hneď nepovedia, že na konci poistného obdobia dostanem len 1/4 z tých peňazí, čo tam vložím. Keby som to vedela, tak žiadnu takú zmluvu by som nepodpísala. Ak sa dozviem, že niekto sa chce dať poistiť,tak ho budem od toho odhovárať, lebo je to poriadny ofajč!!!
pokial si nemala investicne zivotne poistenie, ale kapitalove, tak si na zmluve musela mat napisane 2 sumy:
1. garantovanu poistnu sumu pri doziti - tuto sumu dostanes urcite, bez ohladu na vysku zhodnotenia
2. predpokladane zhodnotenie, teda nejaku projekciu, kolko priblizne dostanes ked vynosy budu take a take ... toto nie je garantovane

suma v bode 1 by mala byt priblizne to co si zaplatila na poistnom za riziko dozitia (teda nie celkove zaplatene poistne)
ak ide o investicne zivotne poistenie, tak tam nemas garantovane vobc nic

a ked uz chces niekoho od niecoho odhovarat, tak od SPORENIA v poistovni, nie od POISTENIA
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

áno, ja schvaľujem samotné poistnenie a sporiť na VK....
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

Zdenka175 Pozri príspevok
áno, ja schvaľujem samotné poistnenie a sporiť na VK....
vkladna knizka na sporenie? radsej sporiace ucty alebo terminovane vklady, alebo trosku na dlhsie stavebne sporenie
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

myara Pozri príspevok
vkladna knizka na sporenie? radsej sporiace ucty alebo terminovane vklady, alebo trosku na dlhsie stavebne sporenie

No teraz sa na VK robia terminované vklady
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať