Zavrieť

Porady

Stravné lístky SZČO

Dobrý den, nikde som nenašla odpoveď na moju otázku. Keď som szčo otváram maly second hand ,budem viesť jednoduché účtovníctvo. ako szčo mám nárok a stravné lístky.neviem či dobre tomu rozumiem keď budem mať otvorené od pondelka do nedele čiže 30 dní v mesiaci mám nárok na 30*3,8 strav.lístkov??a potom si celú sumu čiže 114 eur dám do výdavkou??niesom platca dph.ďakujem za odpoveď
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Mija33 Pozri príspevok
Dobrý ešte sa chcem opýtať, môžem na jeden bloček s napr. TESCO rozrátať stravné na viac dní v mesiaci /v hodnote 3,80,- na 1 deň samozrejme/?
Stravné účtuješ ako preukazatelné výdavky = v deň keď si obedovala, max. v hodnote 3,80€/deň.
0 0
Mija33 Mija33

Mija33 je offline (nepripojený) Mija33

Dakujem
0 0
Mija33 Mija33

Mija33 je offline (nepripojený) Mija33

Môžem si dať do výdavkov aj 1x do roka bloček od kaderníka, či čistiace prostriedky-----? co by som si mohla ešte dať ak mám prácu z domu, e-shop. dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Mija33 Pozri príspevok
Môžem si dať do výdavkov aj 1x do roka bloček od kaderníka, či čistiace prostriedky-----? co by som si mohla ešte dať ak mám prácu z domu, e-shop. dakujem
Kaderníka za frizúru? To snáď už prehánaš, to ako súvisí s podnikaním? A inak si
0 0
Mija33 Mija33

Mija33 je offline (nepripojený) Mija33

No viem, že niektoré "pani podnikatelky" si to dávaju. tak sa len pýtam. Dik
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Mija33 Pozri príspevok
No viem, že niektoré "pani podnikatelky" si to dávaju. tak sa len pýtam. Dik
Veď môžu, ale to nie je VOZD.
1 0
Mija33 Mija33

Mija33 je offline (nepripojený) Mija33

Tak to som mimo, tak si to daju do osobnej spotreby ci kde?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Mija33 Pozri príspevok
Tak to som mimo, tak si to daju do osobnej spotreby ci kde?
Treba sa ich opýtať, ale určite je to osobná spotreba, teda výdavok NOZD. Treba popozerať Zákon o DzP.
0 0
Mija33 Mija33

Mija33 je offline (nepripojený) Mija33

Tweety Pozri príspevok
Treba sa ich opýtať, ale určite je to osobná spotreba, teda výdavok NOZD. Treba popozerať Zákon o DzP.
aký to má význam dávať si to tam v JÚ?
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Mija33 Pozri príspevok
aký to má význam dávať si to tam v JÚ?
Žiadny. :-))
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Mija33 Pozri príspevok
aký to má význam dávať si to tam v JÚ?
Možno to tie panie podnikateľky ešte nevedia, ale žiaden. Samozrejme, ak to vie aj pani účtovníčka.
0 0
siska8 siska8

siska8 je offline (nepripojený) siska8

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať ohľadom stravných lístkov...Manžel má uzatvorenú živnosť od 1.9.2012 v oblasti zváračských prác. Každý deň jazdí do firmy, pre ktorú pracuje. Najvýhodnejšie pre neho by bolo používanie stravných lístkov. Od 1.9.2012 si vraj môže dať do nákladov za každý odpracovaný deň stravné vo výške 4,00 eura.
Moje otázky znejú: 1. Je treba vypisovať cestovný príkaz, resp. dokladovať každý odpracovaný deň nejakou evidenciou? (myslím, že si aj vypisujú vo firme niečo ako evidencia dochádzky...)
2. Stravné lísky by sme chceli objednať (gastrolístky) - čo sa týka účtovníctva...faktúru za tieto gastrolístky napr. v hodnote 200,-- euro zaúčtujem ako VNZD?...a spotrebu gastrolístkov budem účtovať ako VOZD napr. 180,-- (samozrejme za jednotlivé mesiace do konca roka zvlásť)? Čo s rozdielom, so zvyšnými gastrolístkami? Ďakujem za odpoveď.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Popozeraj príspevky v tejto téme. Je to tu už stokrát zodpovedané.
0 0
Mija33 Mija33

Mija33 je offline (nepripojený) Mija33

Dobrý, len sa chcem uistiť ako záúčtujem v JÚ faktúru za gastráče?
A potom ked ich mínam mám si odkladať aj bločky kde som gastráče minula? Tie ako zaúčtujem? dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Mija33 Pozri príspevok
Dobrý, len sa chcem uistiť ako záúčtujem v JÚ faktúru za gastráče?
A potom ked ich mínam mám si odkladať aj bločky kde som gastráče minula? Tie ako zaúčtujem? dakujem
Nákup straveniek( nie je možné spätný nákup) je VNZD, výdaj-spotreba podľa odpracovaných dní je VOZD. A aké bločky? Veď minieš gastrolístok. Rovnako nie je možné uplatniť odpočet dph.(ak si jej platiteľom)
0 0
Mija33 Mija33

Mija33 je offline (nepripojený) Mija33

SZČO, som neplatca,
tAKTO, KúPIM sl gastro lístky, fA ZAúčTUJEM KDE v JÚ? už sa potom nesledujem kde SL miniem? Stačí ak si vediem evidenciu dní kedy som ich minula?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Mija33 Pozri príspevok
SZČO, som neplatca,
tAKTO, KúPIM sl gastro lístky, fA ZAúčTUJEM KDE v JÚ? už sa potom nesledujem kde SL miniem? Stačí ak si vediem evidenciu dní kedy som ich minula?
Veď som napísala kde zaúčtuješ, a čo potom s nimi. Evidencia odpracovaných dní potrebná.
0 0
Mija33 Mija33

Mija33 je offline (nepripojený) Mija33

dakujem, este sa opýtam ak nemám do konca roka peniažky na nákup gastráčov, môžem si uplatniť do výdavkov aj bločky z nákupov stravy v obchodných retazcov do výšky 4,- na den?
0 0
Mija33 Mija33

Mija33 je offline (nepripojený) Mija33

Nákup straveniek( nie je možné spätný nákup) je VNZD

Prepáčte, Prosím uviesť presný stlpec v JÚ
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Mija33 Pozri príspevok
Nákup straveniek( nie je možné spätný nákup) je VNZD

Prepáčte, Prosím uviesť presný stlpec v JÚ
Stlpec nenapíšem, nerobím JÚ. Ale pozri tu príspevky, určite nájdeš presne aj stlpec.
0 0
Načítať ďalšie