Zavrieť

Porady

dobrovoľné nemocenské poistenie v roku 2012

dobrý deň, správne som pochopila, že od 01.01.2012 nebude platiť dobrovoľné nemocenské poistenie platné v tejto podobe ako v roku 2011, čiže osoba poistená v zamestnaní a aj DNP v roku 2012 už nebude mať materskú aj z DNP a aj ako zamestanec ? Takže platby do DNP môžem ukončiť - nebudú mať vplyv ani na ošetrovné a ani materskú, ďakujem
Usporiadat
vlado.n1976 vlado.n1976

vlado.n1976 je offline (nepripojený) vlado.n1976

Man
Mila 123, ďakujem za odpoveď. Ešte by ma zaujímalo, od apríla 2010 do novembra 2010 si platila z minima, nejakých 14€. Od decembra 2010 do mája si zvýšila VZ a platila 26,40€. Potom bola na tej PNke a po skončení PN až do toho 9.1.2012 kedy zrušila DNP platila tých 26,40€. Keď sa pôjde čím skôr opäť prihlásiť na DNP a na PNku pôjde od 1.6.2012 v akej sume má pokračovať v platení? Vopred ďakujem za odpoveď
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

vlado.n1976 Pozri príspevok
Mila 123, ďakujem za odpoveď. Ešte by ma zaujímalo, od apríla 2010 do novembra 2010 si platila z minima, nejakých 14€. Od decembra 2010 do mája si zvýšila VZ a platila 26,40€. Potom bola na tej PNke a po skončení PN až do toho 9.1.2012 kedy zrušila DNP platila tých 26,40€. Keď sa pôjde čím skôr opäť prihlásiť na DNP a na PNku pôjde od 1.6.2012 v akej sume má pokračovať v platení? Vopred ďakujem za odpoveď
pri novej registrácií si určí VZ.....max je vo výške 1153,50 - HM zo zamestnania= VZ z DNP.....
0 0
jan21 jan21

jan21 je offline (nepripojený) jan21

Chcem sa ťa Mila ešte opýtať, ak som:
a) 5. 9. 2009 - 30. 6. 2010 bola som zamestnaná (potom júl, august - bez roboty)
b) 1. 9. 2009 - 20. 9. 2010 si platila dobrovoľné nem. p. z minima
c) 3. 9. 2010 - 30. 6. 2011 bola som zamestnaná (júl, august bez roboty na marodke)
d) 29. 6. 2011 som sa opať prihlásila na dobr. nem. poistenie z minima. a som prihl. do teraz

Moje otázky:
1. bude sa mi počet dní z týchto dvoch dobrovoľných poistení zlučovať? Alebo sa mi tých 270 dní bude rátať až od 29. 6. 2011?
2. Ak sa mi to bude zlučovať, koncom januára mi poistenie padne?
3. Ak by som chcela materskú, tak už do konca januára musím byť tehotná, aby mi vznikla 8 mes. och. lehota?
4. A čo s povinným nemocenským poistením? 2x som v júly a auguste bola nezamestnaná

Rozmýšľam, že by som ešte skúsila otehotnieť v tom januári. Ak sa nepodarí, tak by som to zrušila a nanovo sa prihlásila ešte do konca mesiaca. Keby sa mi to podarilo, tak by som mala 8 mes. ochr. lehotu. A akej výške by som dostala materské, ked som si celý čas platila z minima. Moja hrubá mzda bola okolo 620e.
To je Mila už moja posledná otázka, každý hovorí inak, do tej poisťovne som písala, ale ešte sa neozvali. Napíš mi to prosím Ťa, nech to mám pokope. ĎAKUJEM TI KRáSNE
0 0
kače kače

kače je offline (nepripojený) kače

všetko som si prečitala ale no moju otazku som nedostala odpoved poradite mi.....čitala som všetko a som uz jelen ...čize ak niesom este tehotna teraz ta na matersku nebudem mat zo stareho DNP..ale ak otehotniem vo february alebo v marci tak ked spravne počitam tak sa dieta narodi niekedy asi v novembry a na matersku idete 6-8 tyzdnov pred porodom tak to vychadza asi september az oktober tak som este v ochranej lehote 8.mesiacou zo stareho DNP či nie...ako to je mam si radšej zalozit nove DNP ak chcem ist tento rok na MD,,...poradit
0 0
kače kače

kače je offline (nepripojený) kače

A este sa spytam takto ak si nezalozim nove DNP a ja by som otehotnela vo FEB...alebo az v MARC...a niekedy v aprili alebo v juni by som nastupila na PN a potiahla som ju az do MD tak by sa myMD ratala zo stareho DNP či nie.....dakujem za radu od vas...
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

kače Pozri príspevok
všetko som si prečitala ale no moju otazku som nedostala odpoved poradite mi.....čitala som všetko a som uz jelen ...čize ak niesom este tehotna teraz ta na matersku nebudem mat zo stareho DNP..ale ak otehotniem vo february alebo v marci tak ked spravne počitam tak sa dieta narodi niekedy asi v novembry a na matersku idete 6-8 tyzdnov pred porodom tak to vychadza asi september az oktober tak som este v ochranej lehote 8.mesiacou zo stareho DNP či nie...ako to je mam si radšej zalozit nove DNP ak chcem ist tento rok na MD,,...poradit
inak je tu odpovedí habadej......

ale ak nie si tehotná založ si nové DNP do konca mesiaca 1/2012, budeš platiť 4.4 % poistné do 270 dní od založenia, niekedy v okt. 2012 ťa SP odhlási zo zákona a máš 8 mesiacov od ukončenia poistniea na to, aby si išla na MD (porodíť do vtedy nemusíš) , VZ si určuješ sama, záleží či máš ešte nejaké poistnie, či nie..........všetko.....
1 0
Jozef 19 Jozef 19

Jozef 19 je offline (nepripojený) Jozef 19

seda Pozri príspevok
Dobrý deň, dnes som na SP, že sa opýtam, ako to bude ak dobrovoľne poistená osoba ktorej 31.1.11 zo zákona zanikne DNP, bude k 1.2.12 na PN-ke a bude sa chcieť prihlásiť na nové DNP, tak mi povedali, že prihlášky ešte nepríjmajú a nevie mi ani odpovedať, keďže neboli na školení. Myslíte, že bude mať nejaký súvis na ukončenie starého a začatie nového DNP PN-ka? Ďakujem.
Takto odpovedal na otázku Jozef Mihál 5.1.2012.
na Vasu otazku “…chápem správne, že prihlásiť, prípadne odhlásiť a znovu prihlásiť sa na DNP ešte po starom bude možné až do 31.1.2012 – bez obmedzení?” odpovedam Ano.

0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

U seda je problém asi v otázke - pýtala sa na prihlášku na nové DNP (po 1.2.) a to ešte prihlášky teoreticky nemusia mať/prijímať (aj keď prečo nie). Na súčasné DNP do 31.1. nemôže byť problém sa prihlásiť.
0 0
jasssko jasssko

jasssko je offline (nepripojený) jasssko

Ahojte, tak po hodine čítania v tomto fóre máme z toho riadny "guláš"
Mohli by ste mi prosím napísať riešenie na našu situáciu?
Manželka si počas celého roka 2011 platila DNP (tak aby mohla dostávať maximálnu materskú, v prípade ak tento rok nastúpi na MD). Keďže v tomto roku by chcela nastúpiť na MD (zatiaľ ešte nie je tehotná), tak nevieme aké máme po zmene zákona vlastne možnosti (na sociálke nám bohužiaľ neporadili vôbec).
a) má len prestať platiť DNP a nechať ho zaniknúť k 31.1.2012? z čoho sa jej v tomto prípade bude počítať materská?
b) má sa počas januára odhlásiť a znova prihlásiť nové DNP najneskôr do 31.1.2012? z čoho sa jej v tomto prípade potom bude počítať materská?
ovplyvňuje situáciu aj to, že je od 1.12.2011 nezamestnaná?
Vopred ďakujem za zrozumiteľnú odpoveď.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

a/ iba z ochrannej doby kt. má nárok 8 mesiacov- ak bude tehotná
vo výške VZ kt. si platila....
b/ MD by dostala z VZ kt. si určí....a evidencia na UP nemá žiaden vplyv na dávky NP či poistenie.....
0 0
beatad beatad

beatad je offline (nepripojený) beatad

Dobrý večer,
chcem sa spýtať, ak je kamoška v 5tt, neplatí si DNP ale je zamestnaná od r.2005, ako môže získať čo najvyššiu materskú?
Ďakujem.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

a ty si budúci otec?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Beatad,
kamoška môže dať výpoved a nájsť si prácu na minimálne 90 dní s výplatou 1153,50 eur. Vtedy bude mať nárok na najvyššiu materskú.

Teraz nemôže robiť nič .. na možnosti ako získať vyššiu materskú mala myslieť kamoška pred otehotnením ... škoda.
0 0
jasssko jasssko

jasssko je offline (nepripojený) jasssko

Z čoho sa bude počítať materská, ak v januári prestane platiť DNP (DNP zanikne) a na materskú nastúpi po 1. 10. 2012, teda po ochrannej lehote? V minulom roku si platila DNP a od 1.1 poberá dávku v nezamestnanosti.
Naposledy upravil jasssko : 11.01.12 at 18:50
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

chceš MD po ochrannej lehote? a VZ ? ak nič neurobíš, žiadne nové DNP, popr. pri nástupe na MD nebude MD platená zo SP, iba bude nárok na RP dňom pôrodu....odporúčam v 1/2012 začať novú DNP....
0 0
jasssko jasssko

jasssko je offline (nepripojený) jasssko

áno, mám na mysli MD po ochrannej lehote. Od 1.1 poberá len dávku v nezamestnanosti. Zaujíma ma ako sa bude počítať materská v tomto prípade (prosím po lopate, som stavbár ). čo znamená "popr. pri nástupe na MD nebude MD platená zo SP, iba bude nárok na RP dňom pôrodu....". tomuto vôbec nerozumiem. dakujem
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

nárok na dávku DNP- dobrovoľného nemocenského poistenia je za viacerých podmienok, jednou je nástup na MD-materskú dovolenku v ochrannej dobe, t.j. po ukončení poistného má nárok na 8 mesačnú ochr. dobu (musí nastúpiť na MD) , ak nastúpi po ochrannej dobe nevznikne jej nárok na dávky DNP, iba dostane RP- rodičovský príspevok odo dňa pôrodu.....
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Jana Motyčková Pozri príspevok
U seda je problém asi v otázke - pýtala sa na prihlášku na nové DNP (po 1.2.) a to ešte prihlášky teoreticky nemusia mať/prijímať (aj keď prečo nie). Na súčasné DNP do 31.1. nemôže byť problém sa prihlásiť.
Áno, ešte nepríjimajú prihlášky na nové DNP platné od 1.2.12, je to taký technický problém.
0 0
beatad beatad

beatad je offline (nepripojený) beatad

Xanti,
ďakujem, je zamestnaná u manžela, tak by sa dal ukončiť PP koncom februára a od 1.3.2012 ju prihlásiť znova ale VZ 1153,50?
0 0
Peter6160 Peter6160

Peter6160 je offline (nepripojený) Peter6160

Dobrý deň, prosím Vás ak sa manželka prihlási na DNP do 31.1.2012 a nie je tehotná. Bude platit podla stareho zákona? min. 270dní a koľko?, alebo od 1.2.2012 musí platiť po novom? Ďakujem za všetky odpovede.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať