Zavrieť

Porady

dobrovoľné nemocenské poistenie v roku 2012

dobrý deň, správne som pochopila, že od 01.01.2012 nebude platiť dobrovoľné nemocenské poistenie platné v tejto podobe ako v roku 2011, čiže osoba poistená v zamestnaní a aj DNP v roku 2012 už nebude mať materskú aj z DNP a aj ako zamestanec ? Takže platby do DNP môžem ukončiť - nebudú mať vplyv ani na ošetrovné a ani materskú, ďakujem
Usporiadat
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

katad Pozri príspevok
Pokiaľ si dobre pamätám tak, keď som sa prihlasovala na DPN, bolo mi povedané, že čerpať z neho sa dá (v prípade PN , alebo materskej) dva roky, zatiaľ som nečerpala, na toto sa neprihliada? A prečo na sociálke naďalej veselo prihlasujú ľudí na DPN? Potrebujú nazbierať peniaze???? Zakon schvália cca 19.12. , keď ľudia majú celkom iné strosti. Prečo o tom nehovoria teraz, iba dookola riešia EUROVAL, čo chcú zakryť? Rada by som počula aj názor pána "ministra" na túto tému! Prečo mlčí? Nech sprísnia kontroly na lekárov , tí dávajú P-ky za úplatky aj 5x po sebe, priepustky vystavia v pohode dva týždne dozadu. To sa nám kontkrétne stalo a museli sme opravovať výkazy.
Je to naozaj hnusné, ak to bude platiť od roku 2012... mali by ešte vyplácať dávky v roku 2012 tým, čo si platili DNP v roku 2011... a v 2012 už DNP nepoisťovať..
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
ilona Pozri príspevok
V tom je problém, že ľudia keby boli vedeli, že to zrušia, radšej by si boli dávali tie peniaze na účet. Kto zaručí, keď si platíš dôchodkové a príde niekto " múdri" zruší to a povie Ti že dôchodok nedostaneš. Však to sa pomaly aj to dá čakať od vlády. Kde je zaručené, keď ľudia sa od r. 2012 pripoistia dobrovolne, začnú platiť ponúkané balíky, že po pár rokoch platenia to nezrušia ? Nedá sa už veriť ničomu.
No to sa dalo ľahko domyslieť. Urobili capa záhradníkom, tak bolo jasné, že takéto "výhodné" poistenie zatrhne. Kto vie ako to všetko schvália.
Ani grécki dôchodcovia netušili, že im zoberú zrazu 400 € dôchodku. A aj ten znížený im môžeme my iba závidieť.
3 0
duro906 duro906

duro906 je offline (nepripojený) duro906

Ďakujem Xanti za tvoje rady. Tak som si prečítal, že ten minister je Mihál. Ale s nami pekne vybabráva. A čo robia v tom pléne ti právnici. Vašk on dopredu musel vedieť, že keď tam poskladáme peniaze a on to zákonom zruší, tak nás diskvalifikoval.
Keď sa ľudia boja vlády, je to teror. Treba, aby sa vláda bála ľudí, ako napríklad aj v tom Grécku. Lebo inak pokapeme.
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Marjankaj väčšinou DNP označujú ,ako aj ty za " výhodné". Pre mňa nech zrušia to " výhodné",ak to niekto naozaj zneužíval,ale nech nechajú tým, čo si to platia roky a je to ich jediná istota,ak by náhodou ochoreli. V mojom okolí mám prípady čo robí na 4 hodiny,lebo viac si nemôže dovoliť musí sa starať o chorú matku a tak si pripláca, 60 ročný zarába 350 € a pripláca si to preto,aby náhodou keď ochorie mal na nájom a nedostal sa na ulicu,samozrejme by som mohla ďalej písať o dôvodoch čo naozaj nie su špekulatívne, len neviem či to má význam.
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

ilona Pozri príspevok
Marjankaj väčšinou DNP označujú ,ako aj ty za " výhodné". Pre mňa nech zrušia to " výhodné",ak to niekto naozaj zneužíval,ale nech nechajú tým, čo si to platia roky a je to ich jediná istota,ak by náhodou ochoreli. V mojom okolí mám prípady čo robí na 4 hodiny,lebo viac si nemôže dovoliť musí sa starať o chorú matku a tak si pripláca, 60 ročný zarába 350 € a pripláca si to preto,aby náhodou keď ochorie mal na nájom a nedostal sa na ulicu,samozrejme by som mohla ďalej písať o dôvodoch čo naozaj nie su špekulatívne, len neviem či to má význam.
Ja mám rovnaký názor. Je veľmi veľa ľudí, čo majú skutočne nízke príjmy, robia za minimálnu mzdu a práve preto si platia aj dobrovoľné poistenie. Ak sa týmto zamestnancom od 1.1.2012 neumožní pripoistenie, tak v prípade choroby ostanú naozaj platobne neschopní. Vždy sa môže niečo udiať, nejaké vážnejšie ochorenie v rodine, starostlivosť o chorých rodičov, ale splátky úveru nepočkajú, za byt alebo energie platiť treba. Myslím si, že nie každý iba zneužíval systém, a okrem toho, toto sa už v zákone aj poriešilo, už si musí každý platiť dlhšiu dobu, aby mal nejaký nárok. Diery sa majú zaplátať, najmä aby sa systém nezneužíval, ale nie je užitočné vyrobiť také záplaty, ktoré budú vyštopkané peniazmi chudobných a urobia z ľudí v prípade nejakého ochorenia neplatičov za byt, neplatičov splátok úverov a v konečnom dôsledku možno aj bezdomovcov. A myslím si, že ak niekto v súčasnej dobe platí DNP, malo by mu byť umožnené, aby si uplatnil všetky nároky z tohto platenia aj v roku 2012, podľa teraz platných predpisov, bez ohľadu na to, či sa toto DNP zo zákona k 31.12.2011 zruší. Myslím, že to nebude až taká veľká strata pre štát v porovnaní s tým, čo by títo pripoistení jednotlivci, platiaci teraz v dobrej viere, stratili.
8 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

Nie veľmi sa zaoberám neschválenými zákonmi, ale túto diskusiu som dočítala podrobne. Matematik na sociálke, desivá kombinácia.
Na vlastné oči som nedávno bola svedkom toho, ako sa robí to povestné výpalné. Hrôza. Sedela som neďaleko výčapného pultu. Za ním mladá dievčina. Nenápadne si prisadol mladík. Mocný. Pekne oholený. S peknou reťazou. Na krku. Aj s peknými hodinkami. Drahými. Dievčinka otvorila kasu, mal prísny pohľad. A už sám si vybral, čo ona naskladala do pokladničky. Za bieleho dňa, bez najmenšieho strachu, ani sa nezačerveňal.
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

topper1 Pozri príspevok
Nemyslím si, že DNP je to iste ako poistenie auta. ..
Pretože, ak schvália novelu, tak som zbytočne v roku 2011 platil DNP vyššie ako z minimálného základu. (ak ho platim dlhodobo).
Ked ho chcu zrušiť tak OK, ale nech sa ponechá možnosť aby sa pri výpočte denného vymeriav. základu pri PN v roku 2012 prihliadalo aj na zaplatené DNP v roku 2011. ...potom to bude myslim spravodlive.
Tak to teda máš pravdu. To nie je zďaleka to isté. Ak prejdú Mihálove rekonštrukcie poistenia, tak AUTO práve naberá na väčšej dôležitosti ako OBČAN:
Keď si poistím dobrovoľne auto, tak nikto neprikáže zákonom, že to poistenie musím zrušiť. Teším sa, že mi auto slúži, a teším sa rovnako, že v prípade búračky sa nezbláznim. A že sú aj positné podvody je viac, ako zrejmé. Ale poisťovne majú svojich agentov, a ten kto podviedol sa zodpovedá pred zákonom.
A ako by to malo byť s občanom?
Dobrovoľne sa poistí, a teší sa, že mu zatiaľ zdravie slúži, ale nedobrovoľne, teda z príkazu vyššej moci, tej sociálnej, musí poistenie ukončiť. Pokiaľ za auto po tej búračke, bude poisťovňa škodovú udalosť riešiť, tak občan po zhoršení zdravotného stavu pôjde do urnového hájika a na socálke šetríme dvakrát. Ono totiž dnes za lieky, za pobyt v nemocnici, kde treba už na vrátnici vyberať z vrecka peňaženku, o liečení v kúpeľoch ani nehovoriac.
Môžeme len ľutovať, že sme sa nenarodili ako autá.
P.S.
A ktože to tak úspešne zdevalvoval obsah pojmu DNP? Čo radil ako čerpať maximum a nie optimum si asi pripomínať nemusíme. Biznis je biznis.
4 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Možno ste mnohí nepostrehli, ale prvá vlna rušenia DNP bola už pred rokom. Teraz sa chystá zrejme 2. etapa a mám dojem, že celé DNP nakoniec náš pán minister zruší celkom. ..
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Pikoška Pozri príspevok
P.S.
A ktože to tak úspešne zdevalvoval obsah pojmu DNP? Čo radil ako čerpať maximum a nie optimum si asi pripomínať nemusíme. Biznis je biznis.
Veľmi pekne píšeš,
no a aj to o tej devalvácii DNP.

Veď bolo samozrejme, že niekde si treba volebnú kampaň urobiť. Tak dotyčný minister si ju urobil na porade a ruku na srdce ktorí ste volili tú strečkujúcu sa stranu práve kvôli tomu, že sa Vám páčilo čo písal teraz už minister na porade.

Proste .... KEĎ VTÁČKA LAPAJÚ PEKNE MU SPIEVAJÚ ... a terajší minister tu hrkútal ako hrdlička ...
7 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zdenka, mamičkám nezruší ...
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

.. Veronika, myslím, že zruší aj im .... ale nájde /vymyslí/ pre ne adekvátnu náhradu... iba pre mamičky
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Nie som prívržencom nijakej politickej strany, mám rada, keď sú zákony jednoduché a keď je zákon spravodlivý ku každému. Nemyslím si, že jeden človek môže zmeniť sám, bez vedomia druhých, čokoľvek v zákone. Zákon prechádza zložitým schvaľovacím procesom, kým je napokon v NRSR schválený.

Všetci sme vedeli, že zámerom novej vlády bolo zjednodušenie systému odvodov a daní, odstránenie "dier" v zákone a nastavenie systému tak, aby bol v ďalšom období zavedený daňový bonus. Už dávno tu bola k tomu veľká diskusia na porade. Zjednodušenie v návrhu novely nejaké je, ale podľa mňa je zákon dosť neprehľadný.

K tomu DNP mám svoj názor, možno ovplyvnený tým, že som dôchodkyňa a nepracujem, len sa rýpem v zákonoch, najmä tu na porade. Akékoľvek poistenie, teda aj dobrovoľné, slúži na vykrytie straty na zárobku, či už počas choroby, alebo pre prípad straty zamestnania. Teda logicky nepatrí dôchodcom. Ja osobne som nikdy nebola dobrovoľne nijako poistená, ani ako dôchodkyňa, nikdy ma to ani nenapadlo, ale v čase, keď som odišla do dôchodku, som ani o takej možnosti nevedela. Nečerpala som ani možnú PN v ochrannej dobe, ale nečudujem sa tým, čo majú nízke príjmy, a dostali veľmi nízke dôchodky, ak túto dávku využijú.

Dávky z obidvoch poistení (NP aj PvN) nie sú v takej výške, aby dostatočne pokryli stratu na zárobku, ale keď majú ľudia nízke príjmy, tak potom je ich existencia v prípade týchto strát skutočne ohrozená. Preto by som nikomu, kto už má aj iné povinné nemocenské poistenie, nebrala možnosť zakázať balík dobrovoľného pripoistenia pre PN a nezamestnanosť. Ak sa nastavia podmienky tak, aby sa to nedalo zneužívať, prečo nie?
4 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Kvaka Pozri príspevok
Nie som prívržencom nijakej politickej strany, mám rada, keď sú zákony jednoduché a keď je zákon spravodlivý ku každému. Nemyslím si, že jeden človek môže zmeniť sám, bez vedomia druhých, čokoľvek v zákone. Zákon prechádza zložitým schvaľovacím procesom, kým je napokon v NRSR schválený. Všetci sme vedeli, že zámerom novej vlády bolo zjednodušenie systému odvodov a daní, odstránenie "dier" v zákone a nastavenie systému tak, aby bol v ďalšom období zavedený daňový bonus. Už dávno tu bola k tomu veľká diskusia na porade. Zjednodušenie v návrhu novely nejaké je, ale podľa mňa je zákon dosť neprehľadný. K tomu DNP mám svoj názor, možno ovplyvnený tým, že som dôchodkyňa a nepracujem, len sa rýpem v zákonoch, najmä tu na porade. Akékoľvek poistenie, teda aj dobrovoľné, slúži na vykrytie straty na zárobku, či už počas choroby, alebo pre prípad straty zamestnania. Teda logicky nepatrí dôchodcom. Ja osobne som nikdy nebola dobrovoľne nijako poistená, ani ako dôchodkyňa, nikdy ma to ani nenapadlo, ale v čase, keď som odišla do dôchodku, som ani o takej možnosti nevedela. Nečerpala som ani možnú PN v ochrannej dobe, ale nečudujem sa tým, čo majú nízke príjmy, a dostali veľmi nízke dôchodky, ak túto dávku využijú. Dávky z obidvoch poistení (NP aj PvN) nie sú v takej výške, aby dostatočne pokryli stratu na zárobku, ale keď majú ľudia nízke príjmy, tak potom je ich existencia v prípade týchto strát skutočne ohrozená. Preto by som nikomu, kto už má aj iné povinné nemocenské poistenie, nebrala možnosť zakázať balík dobrovoľného pripoistenia pre PN a nezamestnanosť. Ak sa nastavia podmienky tak, aby sa to nedalo zneužívať, prečo nie?
Nerozumiem takejto logike. DNP minulý rok patrilo hocikomu, kto sa poistil.
Tento rok dôchodcom už nepatrí (tu začala diskriminácia v sociálnom poistení), ale napríklad študentom a nezamestnaným stále patrí. Akú stratu na zárobku im asi tak vykrýva?
No a zárobkovo činným DNP tiež patrí. Zaujímavé. Týmto má predsa vykryť stratu na zárobku povinné nemocenské poistenie, tak aký zárobok si vykrývajú keď si platia DNP? Žeby ten, čo nemajú?

Podľa mňa DNP nikdy neslúžilo a neslúži na vykrytie straty na zárobku (na to slúži povinné nemocenské poistenie), ale na zabezpečenie príjmu v dôsledku dočasnej pracovnej neschopnosti, tehotenstva a materstva. (§ 2 písm. a) zákona 461/2003 Z.z.)

DNP by malo patriť buď všetkým (platilo to od 1.1.2004-31.12.2010) , alebo nikomu (platilo to do 31.12.2003).
Ale to, čo je tu tento rok a čo sa chystá radšej nepomenujem, lebo na to slušné slovo nemám.
Naposledy upravil Katija : 01.10.11 at 09:27
6 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Katija Pozri príspevok
Nerozumiem takejto logike. DNP minulý rok patrilo hocikomu, kto sa poistil.
Tento rok dôchodcom už nepatrí (tu začala diskriminácia v sociálnom poistení), ale napríklad študentom a nezamestnaným stále patrí. Akú stratu na zárobku im asi tak vykrýva? Máš pravdu, len oni ešte budú zamestnaní a stratili by obdobie poistenia, možno tak?
No a zárobkovo činným DNP tiež patrí. Súhlasím, a malo by aj naďalej patriť, veď som písala vyššie. Zaujímavé. Týmto má predsa vykryť stratu na zárobku povinné nemocenské poistenie, (toto nestačí, preto to dobrovoľné pripoistenie, aj to som písala) tak aký zárobok si vykrývajú (dosiahnu vyššiu dávku pri ochorení) keď si platia DNP? Žeby ten, čo nemajú?
Podľa mňa DNP nikdy neslúžilo a neslúži na vykrytie straty na zárobku (na to slúži povinné nemocenské poistenie), spolu s povinným sa dosiahne vyššia náhrada príjmu, nie? ale na zabezpečenie príjmu v dôsledku dočasnej pracovnej neschopnosti, tehotenstva a materstva. (§ 2 písm. a) zákona 461/2003 Z.z.)

DNP by malo patriť buď všetkým (platilo to od 1.1.2004-31.12.2010) , alebo nikomu (platilo to do 31.12.2003).
Ale to, čo je tu tento rok a čo sa chystá radšej nepomenujem, lebo na to slušné slovo nemám.
Uvidíme, čo sa nakoniec schváli, ale netreba mlčať. Možno to niekto aj číta.
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Kvaka Pozri príspevok
Uvidíme, čo sa nakoniec schváli, ale netreba mlčať. Možno to niekto aj číta.
Možno.
Lenže čo bolo, to bolo, terazky som majorom. A cieľ je jasný, môže vyprávať kto chce, čo chce.
Tochu odbočím.
Tak to bolo aj s predčasnými dôchodcami. V roku 2007 bol na internete zverejnený článok.
http://blog.etrend.sk/mihalblog/2007...ych-dochodkov/
No a koncom roka 2010 sa aj s pričinením autora schválilo všetko, čo predtým bolo kritizované.

5 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Katija Pozri príspevok
Nerozumiem takejto logike. DNP minulý rok patrilo hocikomu, kto sa poistil.
Tento rok dôchodcom už nepatrí (tu začala diskriminácia v sociálnom poistení), ale napríklad študentom a nezamestnaným stále patrí. Akú stratu na zárobku im asi tak vykrýva?
No a zárobkovo činným DNP tiež patrí. Zaujímavé. Týmto má predsa vykryť stratu na zárobku povinné nemocenské poistenie, tak aký zárobok si vykrývajú keď si platia DNP? Žeby ten, čo nemajú?

Podľa mňa DNP nikdy neslúžilo a neslúži na vykrytie straty na zárobku (na to slúži povinné nemocenské poistenie), ale na zabezpečenie príjmu v dôsledku dočasnej pracovnej neschopnosti, tehotenstva a materstva. (§ 2 písm. a) zákona 461/2003 Z.z.)

DNP by malo patriť buď všetkým (platilo to od 1.1.2004-31.12.2010) , alebo nikomu (platilo to do 31.12.2003).
Ale to, čo je tu tento rok a čo sa chystá radšej nepomenujem, lebo na to slušné slovo nemám.
... za tento príspevok by som Ti dala aj 100 bodov! ... dobre si to napísala, súhlasím so všetkým, hlavne ten posledný odstavec mi hovorí z duše.
Naposledy upravil Zdenka 0705 : 01.10.11 at 10:42
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Katija Pozri príspevok
Možno.
Lenže čo bolo, to bolo, terazky som majorom. A cieľ je jasný, môže vyprávať kto chce, čo chce.
Tochu odbočím.
Tak to bolo aj s predčasnými dôchodcami. V roku 2007 bol na internete zverejnený článok.
http://blog.etrend.sk/mihalblog/2007...ych-dochodkov/
No a koncom roka 2010 sa aj s pričinením autora schválilo všetko, čo predtým bolo kritizované.

Tak toto je svätá pravda, Katija, súhlasím najmä s touto časťou v blogu:
Na čo sa však v návrhu novely zabudlo (?), je vrátenie sumy o ktorú bol predčasný starobný dôchodok znížený “o 0, 5 % za každých začatých 30 dní od vzniku nároku na výplatu predčasného starobného dôchodku do dovŕšenia dôchodkového veku”.
No a na toto sa zabudlo vlastne aj teraz v novele. Lebo ak predčasný dôchodca pracuje, vlastne nepoberá nijaký dôchodok, má zastavenú jeho výplatu. Ale tých 0,5% za každých 30 dní bez poberania dôchodku už nedostane, nárok na to zvýšenie má len riadny starobný dôchodca za prácu bez poberania dôchodku. Tu je naozaj veľká diskriminácia predčasných dôchodcov.
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

To Kvaka, podľa Teba teda ak poistím doborovoľne auto, tak plnením získam nejakú stratu na niečom? Je ad absurdum, ak si opakovane pán minister niečím "kúpi" mamičky, aj keď im to osobne zo srdca želám. Lebo sa nádejá, že tie ho ešte budú voliť. Ale "odpad", ktorý z dôchodcov Mihál urobil, ktorí nemajú už možnosť platiť za lieky, vyhýbajú sa nemocniciam oblúkom, čo je dovolenka, o tom môžu už len spomínať, diskriminuje ich, a rovnako aj nezamestnaných, ktorí nie vlastným pričinením prešľapujú pred úradmi práce, ten plebs nemohol dlhodobo zneužívať DNP, lebo na maximum nemali, a lehota toho " využívania" je maximálne jeden rok. Dlhodobo tento pojem zneužíval ON. Pritom mnohí, čo sa na tomto likvidačnom procese podieľajú sa už za tie roky, čo tam sedia nabalili aj pre niekoľko generácií. Mnohí z tých, na DNP odkázaných si odtrhlo od úst tých 13 Eur, a ešte aj na tie sa pán veľkomožný ulakomili. Nie každý má dôchodok 1000 Eur, ba ani 500, veď priemer tých najmenej ohodnotených poznáš. Sýty hladnému neverí.
P.S.1 Ale dúfam, že pani Nicholsonovaná len čo vyrieši na Luníku 9 v ihličkách otázku Rómov, začne sa zaoberať aj plebsom.
P.S.2 Poslanci z opačného spektra, a Vy čo driemete? Pán Braňo Ondruš, nie len Eurovalom je Slovák živý.
5 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Pikoška Pozri príspevok
To Kvaka, podľa Teba teda ak poistím doborovoľne auto, tak plnením získam nejakú stratu na niečom? V prípade škody na aute je aj nejaké plnenie z poistenia, náhrada škody na aute, či? Nám vlani auto ukradli a boli sme dobrovoľne teda havarijne poistení, a dostali sme plnenie a kúpili sme si iné obdobné auto. Konkrétne tu v prípade choroby alebo straty zamestnania, by to bola náhrada za stratu príjmu, zárobku, mne je jedno, ako sa to nazve, aspoň ja tomu tak rozumiem. Ak by ostalo DNP, tak by aj tá náhrada bola vyššia. Nie každý má vysoký zárobok.
Je ad absurdum, ak si opakovane pán minister niečím "kúpi" mamičky, aj keď im to osobne zo srdca želám. Lebo sa nádejá, že tie ho ešte budú voliť. Ale "odpad", ktorý z dôchodcov Mihál urobil, ktorí nemajú už možnosť platiť za lieky, vyhýbajú sa nemocniciam oblúkom, čo je dovolenka, o tom môžu už len spomínať, diskriminuje ich, a rovnako aj nezamestnaných, ktorí nie vlastným pričinením prešľapujú pred úradmi práce, ten plebs nemohol dlhodobo zneužívať DNP, lebo na maximum nemali, a lehota toho " využívania" je maximálne jeden rok. Presne tak, súhlasím, preto si myslím, že DNP by malo ostať každému, čo pracuje. Dlhodobo tento pojem zneužíval ON. Nesúhlasím so slovom zneužíval, podľa mňa vedel ako získať maximálne dávky z NP a preto radil tým, ktorí to potrebovali. Vtedy bol každému dobrý. Ja poradu dlho nepoznám, ale už som si tu o tom dosť prečítala, môžem mať aj svoj názor, tvoj ti neberiem. Pritom mnohí, čo sa na tomto likvidačnom procese podieľajú sa už za tie roky, čo tam sedia nabalili aj pre niekoľko generácií. Mnohí z tých, na DNP odkázaných si odtrhlo od úst tých 13 Eur, a ešte aj na tie sa pán veľkomožný ulakomili. Nie každý má dôchodok 1000 Eur, ba ani 500, veď priemer tých najmenej ohodnotených poznáš. Sýty hladnému neverí. Viem, ale ja tým hladným verím, poznám ich a trápi ma to, aj keď som možno trochu sýtejšia ako priemer. Ale keď ja k životu moc jesť ani nepotrebujem, ani tak, ani inak. Iba zdravie.
P.S.1 Ale dúfam, že pani Nicholsonovaná len čo vyrieši na Luníku 9 v ihličkách otázku Rómov, začne sa zaoberať aj plebsom.
P.S.2 Poslanci z opačného spektra, a Vy čo driemete? Pán Braňo Ondruš, nie len Eurovalom je Slovák živý.
Reagujem v texte.
1 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

To Kvaka, teším sa z Tvojho pozitívneho myslenia. Je dobré, že Ťa humor neopúšťa. Ani ja toho teraz veľa nezjem. Som na diéte. BODOVEJ.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať