Zavrieť

Porady

dobrovoľné nemocenské poistenie v roku 2012

dobrý deň, správne som pochopila, že od 01.01.2012 nebude platiť dobrovoľné nemocenské poistenie platné v tejto podobe ako v roku 2011, čiže osoba poistená v zamestnaní a aj DNP v roku 2012 už nebude mať materskú aj z DNP a aj ako zamestanec ? Takže platby do DNP môžem ukončiť - nebudú mať vplyv ani na ošetrovné a ani materskú, ďakujem
Usporiadat
julia.m julia.m

julia.m je offline (nepripojený) julia.m

potrebujem poradiť, som zamestnaná a popritom dobrovoľne nemocensky poistená, v prípade, ak by som bola PN alebo na OČR, ale DNP by som si počas tej PN alebo OČR ďalej platila, tak tých 26 týždňov, ktoré potrebujem, aby som bola nepretržite nemocensky poistená, by sa potom predĺžilo o tú dobu PN alebo OCŘ? Ide mi o to, ze tých 26 týždňov nepretržitého DNP mi končí 5. júla a 25. júla nastupujem na materskú, tak aby sa mi to kvôli prípadnej PN alebo OČR dajak nepredĺžilo a nevznikol by mi potom nárok na materskú z DNP. Za radu vopred ďakujem
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

predpokladám, že chodíš do práce.....
ak ti končí DNP 5-7-2012 a 25.07.2012 nastupuješ na MD predsa si v ochrannej dobe, máš nárok na MD aj z DNP.....
ale v tom čase (ochr. doby) ti nesmie vzniknúť nové poistenie......
0 0
julia.m julia.m

julia.m je offline (nepripojený) julia.m

áno, pracujem, DNP som od septembra 2011, ale v januári 2012 som sa odhlásila a prihlásila na DNP z max. vymeriavaceho základu, mám ešte 5-ročného syna a dajak pokašlieva, tak som nevedela, že keby som s ním išla na OČR, aby sa mi tá doba tých 26 týždňov potom nepredĺžila, prípadne neprerušilo DNP, lebo potom by som to radšej riešila tak, že by s ním zostala babka. Ale nárok na DNP mi aj tak ešte nevznikne, až v máji, takže by som to DNP platila aj počas OČR. A ešte sa chcem spýtať, ak by som šla na PN alebo OČR v máji, keď mi už vznikne nárok na plnenie z DNP, síce len z min. vymeriavaceho základu a bola by mi aj vyplatená dávka z DNP, tak vtedy je to už tak, že počas tej doby PN príp. OČR nemôžem platiť DNP aj keby som chcela? Potom by sa mi ako rátalo tých 26 týždňov nepretržitého poistenia? Ďakujem
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

nepredlži sa doba....prečo? ide o 26 týždňov nepretržitého poistenia, nie o 26 týždňov platenia DNP.....
0 0
julia.m julia.m

julia.m je offline (nepripojený) julia.m

super, ďakujem
0 0
Danula 39 Danula 39

Danula 39 je offline (nepripojený) Danula 39

Danula 39 Pozri príspevok
do 11.2.2012 som bola DPN a 14.2.som išla na PN mala by som byť v ochrannej lehote ale mám s toho strach či je to naozaj tak až ked dostanem výmer zo socialnej poisťovne tak tomu uverím zatiaľ len dúfam že som sa neoklamala.Potom ked mi príde výmer tak napíšem či je to naozaj tak
no konečne mi prišiel výmer zo soc.poistovne.Tak mi všetko priznali vyšlo mi to 19,73eur na deň tak som spokojná
1 0
Jana_clenka Jana_clenka

Jana_clenka je offline (nepripojený) Jana_clenka

Poprosím o radu v takomto prípade:
Dňa 26.03.2012 mi koční DNP zo zákona. Chcem v ňom pokračovať, t.j. prihlásiť sa na celý balík, ale tak, aby DNP bolo nepretržité. Zároveň ale by som chcela zmeniť VZ na minimálny (doteraz bol vyšší).
Zdanlivo jednoduché, ale po viacerých návštevách a telefonátoch v SP sa vždy dozviem iné riešenie - raz tvrdili, že si na RLFO dám vznik tých zvyšných poistení z balíka, čím bude DNP automaticky pokračovať a pri DNP len zmením VZ. Informácia z dnes už bola, že musím mať v RLFO vznik všetkých poistení z balíka s novým VZ.
Ani pri jednej z týchto informácii som nemala pocit, že sú o svojom tvrdení presvedčení. Snáď aspoň dátum, kedy to mám celé "vykonať" mám dobrý 26.03.2012.
Moc ďakujem ...
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
Jana_clenka Pozri príspevok
Poprosím o radu v takomto prípade:
Dňa 26.03.2012 mi koční DNP zo zákona. Chcem v ňom pokračovať, t.j. prihlásiť sa na celý balík, ale tak, aby DNP bolo nepretržité. Zároveň ale by som chcela zmeniť VZ na minimálny (doteraz bol vyšší).
Zdanlivo jednoduché, ale po viacerých návštevách a telefonátoch v SP sa vždy dozviem iné riešenie - raz tvrdili, že si na RLFO dám vznik tých zvyšných poistení z balíka, čím bude DNP automaticky pokračovať a pri DNP len zmením VZ. Informácia z dnes už bola, že musím mať v RLFO vznik všetkých poistení z balíka s novým VZ.
Ani pri jednej z týchto informácii som nemala pocit, že sú o svojom tvrdení presvedčení. Snáď aspoň dátum, kedy to mám celé "vykonať" mám dobrý 26.03.2012.
Moc ďakujem ...
tiež som ten prípad...
mne končilo DNP 26. februára, prihlášku som si dala na balík od 25. februára ako mi poradili na poradni v SP a mala by som to mať neptretržite... ale VZ som nechala taký aký som mala minulý rok z maxima...
ďalej mi poradila aby som na RLFO dala len dôchodkové a v nezamestantosti
nemocenské že tam písať nemám, že to mi automaticky pokračuje...
tiež som z toho na nervy... lebo každý hovorí niečo iné, len dúfam, že to mám dobre...
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

linko1 Pozri príspevok
tiež som ten prípad...
mne končilo DNP 26. februára, prihlášku som si dala na balík od 25. februára ako mi poradili na poradni v SP a mala by som to mať neptretržite... ale VZ som nechala taký aký som mala minulý rok z maxima...
ďalej mi poradila aby som na RLFO dala len dôchodkové a v nezamestantosti
nemocenské že tam písať nemám, že to mi automaticky pokračuje...
tiež som z toho na nervy... lebo každý hovorí niečo iné, len dúfam, že to mám dobre...
linko, ty nie si teraz nemocensky poistená?
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
podľa pracovníčok SP som, už mesiac si to overujem, či mi poradili správne, ale ešte to nemajú v systéme nahraté... tiež neviem čo z toho bude, nakoľko som teraz už mesiac na PN a od 2.apríla nastupujem na MD, mám z toho nervy, lebo nikto sa k môjmu prípadu nevie konkrétne vyjadriť...
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

bože!!!! ve´d napíš , že si tehotná!!!!
máš predsa ochrannú lehotu 8 mesiacov, aj na PN aj na MD budeš mať nárok, zo starého poistenia, skončeného, na NP si sa nemala ani hlásiť....
len mne vŕta hlavou do PvN, to sa dá samostatne iba pri szčo, kt. majú povinnosť prihlásiť sa do celého poistenia (okrem nezamestnanostiˇ)
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
napíšem radšej celý môj prípad:
som SŽČO - podľa ZD neprihlásený na SP
od 1.6.2011 prihlásená na DNP z maxima
DNP mi zaniklo zo zákona 25.2.2012
deň predtým teda 24.2.2012 som sa prihlásila na dôchodkové a v nezamestanosti s VZ maximum z minulého roka aby sa nemenila suma,
pracovníčka mi poradila, že tam nemocenské do toho listu písať nemám - že to automaticky bude pokračovať dalej,
poistné som zaplatila bolo to necelých 80 eur za mesiac február
následne od 27.2 som na PN - zdravotné problémy - tú ukončím pred nástupom na MD
od 2,4. nastupujem na MD
po skončení MD mi hrozí vážnejšia operácia, takže kôli tomu som sa prihlasovala na balík, aby som si predlžila ochrannú dobu po materskej o tých 7 dní
tak neviem či mi poradila dobre a či PN a MD budem mať z maxima...
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

pracovníčka mi poradila, že tam nemocenské do toho listu písať nemám - že to automaticky bude pokračovať dalej,......tak týmto tvrdením sa ti nemocenské poistenie nepredlžilo.......ty, máš tým, že si gravidná, ochrannú lehotu 8 mesiacov, PN a prípadnú MD budeš mať z VZ ktorý si mala pri ukončení poistenia.......

nebude maximálna, ale skoro.....

a po MD už nebudeš mať ochrannú lehotu, pretože ty nie si nemocensky poistená....


teraz nerob nič, nastúp na MD a potom si porieš znovu ale celý balík poistenia .....

a PvN ? inak chápem , ale keď tvrdia, že aj ty môžeš, nech.....
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
práveže by mi malo pokračovať ako nepretržité keď som tam deň pred uplynutím 270 dní doplnila zvyšné poistenia do balíka... aspon tak mi to vysvetlovali...
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

linko1 Pozri príspevok
práveže by mi malo pokračovať ako nepretržité keď som tam deň pred uplynutím 270 dní doplnila zvyšné poistenia do balíka... aspon tak mi to vysvetlovali...
ale veď si sa neprihlásila na celý balík ??? - tak ako ti má trvať ??
A veď na tie dve poistenia - čo píšeš sa ani nedá poistiť spolu - tak fakt neviem, čo to máš
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

linko1 Pozri príspevok
práveže by mi malo pokračovať ako nepretržité keď som tam deň pred uplynutím 270 dní doplnila zvyšné poistenia do balíka... aspon tak mi to vysvetlovali...
Podľa mna to bola totálna zbytočnosť. Po nástupe na materskú dovolenku teda nástup máš 2.4. by som sa 10.4. prihlásila na BDP -balík dobrovolného poistenia, a po skončení materskej by som si zaplatila jeden dva dni .. a šla na PN bola by PN z maxima, a detto by som neukončovala tento BDP až po skončenej PN . Materská Ti zrejme skončí niekedy kolo 26.11. tak volila by som si radšej tento jeden mesiac tj. december zaplatiť z maxima, od januára z minima a PN a OCR v roku 2013 bude mať rátané z maxima. ... ako teraz šaškovať a spoliehať sa na info zo SP, ktoré sú poväčšine zavádzajúce, klamlivé ...
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
neviem mne to na SP poradili tak aby som to nemoc.. do reg. listu nepísala, lebo by sa to bralo ako nové poistenie, že ak tam pridám dalšie poistné do balíka tak to bude automaticky pokračovať...
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Linko - teraz som našla - http://www.porada.sk/t177338-p36-dob...ml#post1980980
Prečo si si nedala poradiť - vôbec si nemala nič robiť (ani chodiť na SP) ! Veď si v ochrannej lehote !!!!
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Katy a R Pozri príspevok
Linko - teraz som našla - http://www.porada.sk/t177338-p36-dob...ml#post1980980
Prečo si si nedala poradiť - vôbec si nemala nič robiť (ani chodiť na SP) ! Veď si v ochrannej lehote !!!!
No lebo poradákom neverí, radšej bude veriť SP, kde zavádzajú klamú ... ako pri mojej známej.
Mala nárok na materskú z DNP a z ochrannej lehoty zo zamestnania, a na SP jej povedali, že si má po narodení dieťaťa požiadať o rodičovský príspevok.
Takže kto chce kam pomôžme mu tam, niekomu sa radiť ani neoplatí tak sa mi zdá.

Dokonca mne neverí, radila som jej to isté pred časom, Katy si skvelá.
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
Xanti Pozri príspevok
No lebo poradákom neverí, radšej bude veriť SP, kde zavádzajú klamú ... ako pri mojej známej.
Mala nárok na materskú z DNP a z ochrannej lehoty zo zamestnania, a na SP jej povedali, že si má po narodení dieťaťa požiadať o rodičovský príspevok.
Takže kto chce kam pomôžme mu tam, niekomu sa radiť ani neoplatí tak sa mi zdá.

Dokonca mne neverí, radila som jej to isté pred časom, Katy si skvelá.
prečo by som neverila, som rada, že sa nájdu ľudia, ktorí sú ochotní pomôcť, ale chcem mať info radšej z viacerých zdrojov...
ale túto informáciu som si overovala aj priamo na centrále SP a potvrdili mi to,
zasa nič strašné sa nestalo... veď PN aj materské budem mať z maxima z VZ z minulého roka tak či tak... nie?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať