Zavrieť

Porady

Poznámky k DPPO po novom

srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

v mpk je návrh opatrenia:
Opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky č. MF/24013/2011-74, ktorým sa mení a dopĺňa opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky z 31. marca 2003 č. 4455/2003-92, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o usporiadaní, označovaní a obsahovom vymedzení položiek individuálnej účtovnej závierky a rozsahu údajov určených z individuálnej účtovnej závierky na zverejnenie pre podnikateľov účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva v znení neskorších predpisov.

z dôvodovej správy:
... V návrhu opatrenia sa ustanovuje predpísaná tabuľková forma na účely uvádzania číselných údajov poznámok účtovnej závierky pri zachovaní ich doteraz platnej obsahovej náplne, čím sa umožní účtovným jednotkám predkladať účtovnú závierku vrátane poznámok v elektronickej forme. ...

účinnosť k 31.12.2011

zo znenia opatrenia:
§ 4bd
Toto opatrenie sa prvýkrát použije pri zostavovaní individuálnej účtovnej závierky, ktorá sa zostavuje za
účtovné obdobie končiace 31. decembra 2011 a neskôr

zdroj: portál právnych predpisov
Naposledy upravil srska : 04.10.11 at 05:42
Usporiadat
nibiru nibiru

nibiru je offline (nepripojený) nibiru

Prosím Vás, existujú niekde aj vysvetlivky k vyplňaniu Poznámok k učtovej závierke?, lebo z tých bodov mi nie je celkom jasné čo tam má byť napísané, je to horor toľko strán mnoho nejasných.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Poznámky u firmy, ktorá v priebehu roku 2011 nemala žiadnu činnosť a kde sú prázdne tabuľky alebo len poznámka, že účtovná jednotka nemá náplň pre túto položku "len na 15-tich stranách" Čo potom taká ktorá má z každého rožku trošku ? Je mi ľúto našich lesov....
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

A budu sa vobec dat poslat elektronicky? Zatial som ich nenasla na eTax. Ved preto bola ta zmena robena nie? Ja si myslim, ze keby som vypisala prvu stranu a nic viac aj tak to tam nikto nikdy nezisti v tom chaose co vladne na DU budu asi poznamky to posledne co budu citat.
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
nika.sum Pozri príspevok
A budu sa vobec dat poslat elektronicky? Zatial som ich nenasla na eTax. Ved preto bola ta zmena robena nie? Ja si myslim, ze keby som vypisala prvu stranu a nic viac aj tak to tam nikto nikdy nezisti v tom chaose co vladne na DU budu asi poznamky to posledne co budu citat.
tiež ma zaujíma, ako ich odošlem.
Prepáčte mi, ak som nepostrehla, pre koho posielať, ak klient nemá spísanú dohodu, tak má do 31.3. spísať a zaniesť na Dú? Nie veľmi tomu rozumiem.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Janiela Pozri príspevok
tiež ma zaujíma, ako ich odošlem.
Prepáčte mi, ak som nepostrehla, pre koho posielať, ak klient nemá spísanú dohodu, tak má do 31.3. spísať a zaniesť na Dú? Nie veľmi tomu rozumiem.
Trosku nerozumiem otazke. Ja podavam za niektorych klientov elektronicky so ZEP, tak by som rada aj poznamky podavala elektronicky spolu s DP. Ostatne firmy to budu musiet spolu s DP podat pisomne. Od 1.4. je povinnost podavat vsetko elektronicky len pre platitelov DPH.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Economic Pozri príspevok
Poznámky u firmy, ktorá v priebehu roku 2011 nemala žiadnu činnosť a kde sú prázdne tabuľky alebo len poznámka, že účtovná jednotka nemá náplň pre túto položku "len na 15-tich stranách" Čo potom taká ktorá má z každého rožku trošku ? Je mi ľúto našich lesov....
Práve dnes ma z toho už trikrát buchlo o zem,. Mám firmu, ktorá ku koncu roka nemá nič len zostatok na účte v pokladni. ZI a účet 428
a teraz mám ako debil vytlačiť 56 vlastne prázdnych strán. Predstavila som si znižovanie administratívy za posledné obdobie - prehľady mzdové 12 krát, tieto poznámky, zasielanie kdekadečoho....fakt už vrchol.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

nika.sum Pozri príspevok
A budu sa vobec dat poslat elektronicky? Zatial som ich nenasla na eTax. Ved preto bola ta zmena robena nie? Ja si myslim, ze keby som vypisala prvu stranu a nic viac aj tak to tam nikto nikdy nezisti v tom chaose co vladne na DU budu asi poznamky to posledne co budu citat.
Údaje o firme a spoločníkoch sú na nete v OR, v súvahe a výsledovke je všetko, pre kontrolu a iných je iventarizácia, fakt neviem načo žerú nervy s týmito poznámkami.
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
nika.sum Pozri príspevok
Trosku nerozumiem otazke. Ja podavam za niektorych klientov elektronicky so ZEP, tak by som rada aj poznamky podavala elektronicky spolu s DP. Ostatne firmy to budu musiet spolu s DP podat pisomne. Od 1.4. je povinnost podavat vsetko elektronicky len pre platitelov DPH.
Porozumeli ste ma veľmi dobre. Trochu som sa domotala, teraz ani sama neviem prečo. Ďakujem za odpoveď.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

evina Pozri príspevok
Práve dnes ma z toho už trikrát buchlo o zem,. Mám firmu, ktorá ku koncu roka nemá nič len zostatok na účte v pokladni. ZI a účet 428
a teraz mám ako debil vytlačiť 56 vlastne prázdnych strán. Predstavila som si znižovanie administratívy za posledné obdobie - prehľady mzdové 12 krát, tieto poznámky, zasielanie kdekadečoho....fakt už vrchol.
Toto je asi podla niektorych mudrych hlav co dostavaju za tie svoje napady este aj krasne zaplatene setrenie papierom, tonerom a ostatnymi energiami, cize prirodou. Najhoršie ze kancelarskym papierom sa ani zakúrit neda, len to dymi....
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

nika.sum Pozri príspevok
Toto je asi podla niektorych mudrych hlav co dostavaju za tie svoje napady este aj krasne zaplatene setrenie papierom, tonerom a ostatnymi energiami, cize prirodou. Najhoršie ze kancelarskym papierom sa ani zakúrit neda, len to dymi....
A to všetko prosím 3krát - DÚ, klient, zbierka listín a balík papiera fuč. Miesto toho, aby priznali svoj problém a okamžite schválili, že pokiaľ
to nepôjde všetko elektronicky, tak poznámky môžu byť po starom - teda pre niektoré firmy na dvoch stranách, tak vytlačíme 56krát 3 minimálne. Zúrim,.....zúrim
5 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Povinnosť poznámok v takom veľkom rozsahu mala byť zadefinovaná auditom, tj. tí, ktorí audit nemajú povinný, mali robiť poznámky po starom - aj tak ich nikto nečítal a tá spotreba papiera, tonera a v neposlednom rade aj naša práca s vyplňovaním....
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Zdenka 0705 Pozri príspevok
Povinnosť poznámok v takom veľkom rozsahu mala byť zadefinovaná auditom, tj. tí, ktorí audit nemajú povinný, mali robiť poznámky po starom - aj tak ich nikto nečítal a tá spotreba papiera, tonera a v neposlednom rade aj naša práca s vyplňovaním....
ani audítor nepotrebuje 30 prázdnych strán zbytočného papiera bez informačnej hodnoty...............
3 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
evina Pozri príspevok
A to všetko prosím 3krát - DÚ, klient, zbierka listín a balík papiera fuč. ...Zúrim,.....zúrim
... vrátim sa k Poznámkam vo Formstudiu... že nepreberá žiadne údaje z minulého, ani súčasného obdobia je fakt, že nič nespočítava (teda súčtové bunky) je tiež fakt - ale sú to vlastne Poznámky zo vzoru zo stránok MF, dajú sa editovať - t.j. tvrdo a nekompromisne mažeme všetky nepotrebné tabuľky (i tie, kde by mali byť údaje za pár centov - veď uvádzajú sa skutočnosti rozhodujúce pre chod podniku) - pochávame názov kapitoly a doplníme negatívne. Takže z tých 56 strán som sa u prvej firmy prepracoval k 18-stranám poznámok, čo je úspech - ovšem aj tá editácia zaberie minimálne pol dňa práce; ešte že výsledok sa dá kopírovať do novej firmy (pozor, iba s rovnakou štruktúrou dát, inak bude treba pracne doplňať zmazané tabuľky) a našťastie mám tlačiareň s obojstrannou tlačou. Ale aj tak je to nárast oproti vlaňajšku minimálne o 300% !!!
Nadávajú účtovníci, poradcovia, nadávajú zamestnanci DÚ, ale pán mininister financií so svojim aparátom sa tvári bohorovne kľudne.... Asi by sa mali vrátiť do tvrdej praxe, aby zistili, čo je to administratívna náročnosť a záťaž; alebo nech sa opýtajú odbornej verejnosti, ako ju treba znižovať !
11 0
Adiks Adiks

Adiks je offline (nepripojený) Adiks

účtovník
evina Pozri príspevok
Práve dnes ma z toho už trikrát buchlo o zem,. Mám firmu, ktorá ku koncu roka nemá nič len zostatok na účte v pokladni. ZI a účet 428
a teraz mám ako debil vytlačiť 56 vlastne prázdnych strán. Predstavila som si znižovanie administratívy za posledné obdobie - prehľady mzdové 12 krát, tieto poznámky, zasielanie kdekadečoho....fakt už vrchol.
Nie je to tak, že vytlačíme len tie strany,v ktorých sme vyplnili údaje, tie strany, pre ktoré máme obsahovú náplň ? Predsa nebudeme tlačiť výkaz cash-flow, ak nemáme povinnosť overenia účt.závierky audítorom a také strany, kde sme nevyplnili žiadne údaje a ktoré sú úplne prázdne ?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Asi do poznámok na samom konci napíšeme poznámku : prázdne (bez údajov) strany, ktoré sa našej organizácie netýkajú, neprikladáme - šetríme naše lesy a to hneď tri krát.
4 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Adiks Pozri príspevok
Nie je to tak, že vytlačíme len tie strany,v ktorých sme vyplnili údaje, tie strany, pre ktoré máme obsahovú náplň ? Predsa nebudeme tlačiť výkaz cash-flow, ak nemáme povinnosť overenia účt.závierky audítorom a také strany, kde sme nevyplnili žiadne údaje a ktoré sú úplne prázdne ?
0

Aby som docielila tlačiť, len to, čo mám vyplnené neviem na tých mojich docieliť.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Pauli, nebudeš veriť, ale ja zatiaľ uvažujem, že na Dú vytlačím, klientom dám na usb kľúči a tie firmy, ktoré stačia na dve strany, dám na dve strany a dám do zbierky s vetou, že nič iné nemajú, tak nepovažujem za potrebné tlačiť.... Ešte som sa nerozhodla

Teraz čítam o problémoch daňovej správy atď., atď., ale oni vlastne stále riešia problémy pracovníkov DÚ, ktoré chápem, že sú aké sú, ale naše sa vlastne neriešia. Funguje tá elektronická podateľna už normálne?, lebo aj som na nich bodla a robím všetko v mojom softe a tlačím a tlačím.....
0 0
everel everel

everel je offline (nepripojený) everel

Rozalka Pozri príspevok
Je to príloha č. 3a, chýba príloha 3.
Mohol by , prosím Vás niekto vysvetliť úplne jednoducho aký je rozdiel medzi prílohou č.3a. / túto som kúpil v tlačivách/ a medzi prílohou č. 3? Už som z toho úplný debil. Kde mám vziať prílohu č.3? V tlačivách nič také nemajú. Čo tam mám napísať?
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

choď na príspevok č. 99 a otvor si prílohu
0 0
everel everel

everel je offline (nepripojený) everel

Ďakujem. To je taký pokec podľa tých bodov ,ktoré sú tam uvedené?. A píšem len tie ktoré sa ma týkajú?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať