Zavrieť

Porady

Ponuky a služby bánk na Slovensku - porovnanie

Rada by som si s vami vymenila informacie o vasich skusenostiach so sluzbami a produktami bank na Slovensku. Dnes je velka ponuka na trhu, kde sa to len hemzi reklamnymi spotami a heslami " S kym bankujes? ", v konecnom dosledku vsak clovek je zmeteny a nevie si vybrat. Zaujimaju ma skusenosti obycajnych ludi, podnikatelov i ludi, ktori radi riskuju v oblasti investovania do bankovych produktov. Co je skutocnost, co je reklamny tah, co je zavadzajuce, co si vsimat "medzi riadkami", ako si spravne vybrat. Som toho nazoru, ze ked som dnes v jednej banke, nemusim tam byt napr. o mesiac, ked sa na trhu objavi lakavejsia ponuka, ktora zodpoveda lepsie mojim poziadavkam. Verim, ze tato tema sa tyka kazdeho z nas a radi sa podelime o cerstve skusenosti.

Aby som tak skromne s temou zacala.
Som novou klientkou CSOB. Pri otvoreni bezneho uctu bolo vsetko fajn, lebo je zdarma, vraj vsetko. Ale len do toho okamihu, ked som chcela aktivovat sluzbu sms po kazdom pohybe. Ta je spoplatnena sadzbou 0,07€ za sms-ku, co v konecnom dosledku pri viacnasobnych pohyboch do mesiaca sa moze poplatok vysplhat za mesiac dost vysoko. A to som odisla z TB, kde bol poplatok za vedenie uctu 5,00€, ale sms-ky boli zdarma v ramci balika sluzieb. Je banka na Slovensku, kde je tato sms sluzba zdarma?
Usporiadat
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

knoflikar Pozri príspevok
Ja som s kamennymi bankami skoncil uz pred 4mi rokmi, odvtedy som v mbank a za tu dobu som banke za vedenie uctu nezaplatil ani cent. Je pravda ze nejake sluzby su spoplatnene aj tam ale to co pouzivam/potrebujem ja je zadara. Na sporenie a rozlozenie rizika som pridal este zuno - tiez zadarmo. V internetovych bankach vidim buducnost - nepotrebujem vysmiate tety a mramorove steny ktore zaplati zakaznik a potom citat v novinach ze banky dosiahli zisk x miliard... Len dufam ze to casom pochopi co najviac ludi a banky budu musiet znizit/zrusit vela zo svojich absurdnych poplatkov.

Btw citam tu o platbach kartou - tiez ju pouzivam ale len na vacsie platby, nechapem ako moze niekto platit listok na vlak za 2 eura kartou ked za nim caka v rade 10 ludi a vlak za chvilu odchadza - kedze platba kartou trva trikrat dlhsie ako cash tak vdaka nemu si dvaja - traja ludia nestihnu kupit listok. Takejto situacie som svedkom dost casto co ma doslova vytaca aki sebecki dokazu byt niektori ludia len preto aby boli "moderni"...



Presne si vystihol moje pocity, myslienky, nazory a zaujali ma aj tvoje skusenosti s tymito bankami, ktore ma zaujali tiez, ale zvazujem, pocuvam skusenych. Pre mna velmi uzitocne.
0 0
Jana1030 Jana1030

Jana1030 je offline (nepripojený) Jana1030

Ked som videla tie ceny za ucty na SK, obzvlast za sluzby, su drahsi ako v zahranici! Osobne platim za ucet v rakuskej banke 8Eur trojmesacne a vsetko je v baliku, jedine co sa pocita zvlast je cerpanie minusu, na SK sme si otvorili mBank a mame super kombinaciu.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať