Zavrieť

Porady

Pokuta za niečo, o čom nevedel celý DU

Ahojte, takže, nech je moj pribeh kompletny:
V januari tohto roku mi uctovnicka povedla aze si nie je ista znenim pragrafu, ktory uklada povinnost podvat danove priznania k dph pre fyzicke osoby, ktore su registrovane k DPH podla paragrafu 7a. A tak som to zaca presetrovat, pytal som sa aj tu, dostal som odpoved ze som povinny podat dodatocne danove priznanie. Aby som si odpoved potvrdil, pytal som sa miestnych uctovniciek, ktore maju na starosti uctovnictvo vo velkych firmach, dostal som rozne odpovede a tak som si siel po odpoved do poradne na danovy urad. Tam mi bolo povedane ze to neovladaju ale ze si myslia ze nie som povinny kedze som sa registroval k dph len pre sluzby ako je to v paragrafe Na karticke z danoveho mam taktiez uvadzane ze je to registracia pre sluzby a tak som to pouzival len na to. Takze kedze sa mi nedostalo poriadnej odpovede ani v poradni na danovom zavolal som na krajske riaditelstvo do bb kde mi bolo povedane to co na porade a tak som teda tie danove priznania odniesol na danovy. Dalsie prekvapenie bolo ked spravkyna dane nechapala preco to nosim na co som jej to vsetko vysvetlil. Aj tak nechapala a poprosila ma ci by som jej nemohol preposlat znenie od pani z krajskeho riaditelstva, ktora mi to rozpisala mailom vtedy, pretoze cez telefon nemala cas. A tak som jej to poslal. Presla dlha doba pokuta nkde, a az dnes prisla za vsetkych 8 mesiacov, za kazdy mesiac 33,19 €: moja otazka znie, mam podat odvolanie ? Co by take odvolanie malo obsahovat? Mam ist osobne spravit zapisnicu o odvolanie na danovy alebo poslat pisomne ? Mam sancu pochodit s argumentami typu ze cely danovy nevedel ako to ma byt, aj ked z poradne to psimne nemam mail od spravkyne dane mam . Dakujem vsetkym vopred
Usporiadat
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

marjankaj Pozri príspevok
Veď česká strana mu ich prerobila. A určite aj podala súhrnný výkaz. Teda mu vznikla daňová povinnosť a aj ju zaplatil.
Ja osobne by som tipovala, že pod prerobila sa myslí iba že dopísali na faktúru IČ DPH, inak faktúru nemenili. Ale uvidíme, čo sa dozvieme.
0 0
martin.pc martin.pc

martin.pc je offline (nepripojený) martin.pc

ahojte
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

grammatika Pozri príspevok
Osobne by som sa odvolala na nepresnosť v zákone, ako píšu i v tom linku, odvolala by som sa na danu europsku smernicu a žiadala odpustiť pokuty... ak teda faktúry boli vystavené s českou DPH...
hm, ale toto:

Článok 4
Zdaniteľná osoba, ktorá má nárok na nezdanenie nadobudnutia tovaru v rámci Spoločenstva v súlade s článkom 3 smernice 2006/112/ES, má tento nárok naďalej, ak bolo danej zdaniteľnej osobe podľa článku 214 ods. 1 písm. d) alebo e) uvedenej smernice pridelené identifikačné číslo pre DPH v súvislosti s prijatými službami, za ktoré je povinná zaplatiť DPH, alebo v súvislosti so službami, ktoré uvedená zdaniteľná osoba poskytla na území iného členského štátu a za ktoré je DPH splatná len príjemcom.
Ak však táto zdaniteľná osoba oznámi toto identifikačné číslo pre DPH dodávateľovi v súvislosti s nadobudnutím tovaru v rámci Spoločenstva, považuje sa za osobu, ktorá využila možnosť ustanovenú v článku 3 ods. 3 uvedenej smernice

sa začalo uplatňovať a má prednosť pred § 11/5 222/2004 len od 01.07.2011 až do zmeny zákona 222/2004.

v návrhu novely 222/2004 je už §11/5 navrhnuté upraviť takto:
(5) Ustanovenie odseku 4 písm. b) sa nevzťahuje na nadobudnutie tovaru, ktorý je predmetom spotrebnej dane, ak podľa osobitného predpisu6) povinnosť platiť spotrebnú daň v tuzemsku vzniká nadobúdateľovi , a na nadobudnutie tovaru, ak osoba uvedená v odseku 4 písm. b) má pridelené identifikačné číslo pre daň podľa § 7a.
1 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Som si podrobne nečítala to, čo písala zadávateľka, že v akom období to bolo a či a ako jej opravili faktúry. Pretože, ak nane uviedli icdph ale i českú dph, tak faktúry by neboli správne...a neviem, v akom časovom horizonte opravy vykonávali - či "chceli" riskovať pokuty za súhrnné výkazy...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

grammatika Pozri príspevok
Som si podrobne nečítala to, čo písala zadávateľka, že v akom období to bolo a či a ako jej opravili faktúry. Pretože, ak nane uviedli icdph ale i českú dph, tak faktúry by neboli správne...a neviem, v akom časovom horizonte opravy vykonávali - či "chceli" riskovať pokuty za súhrnné výkazy...

Mne si Gramatika každopádne veľmi pomohla týmto linkom, lebo som mala také plnenie ale po júli 2011 som fakt vďačná lebo pri čítaní témy ma oblialo - poznáte to
P.s. čítam to tak pozorne, že mi práve totálne do uhla zhorela cibuľa na šporáku
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

proč pláčete nad cibulí?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Lebo som musela pokus opakovať a dvakrát štípala a ešte aj hrniec drhnúť, ale neva hlavná vec, že mám ok paragraf 7a
0 0