Zavrieť

Porady

odskodne

Ahojte,pred 2 rokami som mala autonehodu,kt. zavinil iny vodic tym,ze mi nedal prednost.mala som operovanu chrbticu a z poistovne(jeho,ja som nemala poistku)som dostala peniaze.teraz idem na dalsiu operaciu,vybrat sruby,tak by som chcela vediet ci aj teraz mam narok na nejake peniaze.Za radu vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    simona 27 Pozri príspevok
    Ahojte,pred 2 rokami som mala autonehodu,kt. zavinil iny vodic tym,ze mi nedal prednost.mala som operovanu chrbticu a z poistovne(jeho,ja som nemala poistku)som dostala peniaze.teraz idem na dalsiu operaciu,vybrat sruby,tak by som chcela vediet ci aj teraz mam narok na nejake peniaze.Za radu vopred dakujem
    Záleží asi aj od okolností , t.j. , v akej výške bolo odškodné vyplatené - jeho bodové ohodnotenie .
    Či nebolo vyplatené už vopred , či sa nerátalo do odškodného aj reoperácia ...vybratie skrutiek ...
    ...

    ....lebo ak by poisťovňa zaplatila “odškodné” v nižšej hodnote, než aká prináleží podľa bodového ohodnotenia bolestného a sťaženia spoločenského uplatnenia.
    V takom prípade je možné žalovať priamo toho, kto škodu spôsobil, aby nahradil rozdiel medzi výškou skutočnej škody a škody zaplatenej poisťovňou z povinného zmluvného poistenia...

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    buchač Pozri príspevok
    Záleží asi aj od okolností , t.j. , v akej výške bolo odškodné vyplatené - jeho bodové ohodnotenie .
    Či nebolo vyplatené už vopred , či sa nerátalo do odškodného aj reoperácia ...vybratie skrutiek ...
    ...

    ....lebo ak by poisťovňa zaplatila “odškodné” v nižšej hodnote, než aká prináleží podľa bodového ohodnotenia bolestného a sťaženia spoločenského uplatnenia.
    V takom prípade je možné žalovať priamo toho, kto škodu spôsobil, aby nahradil rozdiel medzi výškou skutočnej škody a škody zaplatenej poisťovňou z povinného zmluvného poistenia...
    ach jaj, opat ten mytus ... kde na to ludia chodia ???
    vinnik nikdy ziaden rozdiel nebude doplacat (v ramci limitov a rozsahu krytia PZP samozrejme)
    Lekar ma obodoval viac ako mi poistovna vyplatila.a tiez mi niekto hovoril,ze za kazdu operaciu s tym suvisiacu mam dostat peniaze.a neviem ci to nieje zbytocne pytat nieco od vinnika,ked nic nema.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    bubkoch Pozri príspevok
    ach jaj, opat ten mytus ... kde na to ludia chodia ???
    vinnik nikdy ziaden rozdiel nebude doplacat (v ramci limitov a rozsahu krytia PZP samozrejme)
    V takom prípade je možné žalovať priamo toho, kto škodu spôsobil,
    ...mýtus hore - mýtus dole ...

    Je možné ????
    JE !!!!!

    Otázny je skôr ten výsledok ..........alebo sa mýlim ..........???

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    buchač Pozri príspevok
    ...mýtus hore - mýtus dole ...

    Je možné ????
    JE !!!!!

    Otázny je skôr ten výsledok ..........alebo sa mýlim ..........???
    nemylis
    ludia si myslia, ze ked im poistovna vyplati malo alebo menej ako cakali, ze zvysok mozu pytat a cez súd vymahat od vynnika ... možu, ale zbytocne, od vinnika nevymožu nic, lebo akukolvek skodu za ktoru vinnik zodpoveda, musi zaplatit poistovna ...
    preto aj zakon o PZP dava poskodenemu možnost zalovat priamo poistovnu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.