Zavrieť

Porady

Môže exekútor zablokovať účet, na ktorý som mala disponičné právo?

Dobré ránko, vie mi niekto poradiť, či exekútor má právo zablokovať účet , ktorý nieje môj ale v minulosti som mala naň disponičné právo?Niekedy som mala disponičné právo na mamin účet, disponičné právo sme ale zrušili, môže účet zablokovať, aj keď už tam disponičné právo nie je?Ako je to s tým, že exekútor zablokuje účet na ktorý mi chodí len rodičovský príspevok a prídavky na dieťa? Som slobodná matka, žijem síce s partnerom, ale podľa mňa exekúcii nepodliehajú štátne dávky ako je rodičovský príspevok a rodinné prídavky. Dohodla som sa s exekútorom na mesačných splátkach, ale skôr ako mi poslal splátkový kalendár, tak mi zablokoval účet. Zablokoval aj účet v stavebnej sporiteľky, kde mám pôžičku a je tam sporiaci účet, teraz sa mi stavebná sporiteľňa ozvala, že ak exekútor neodblokuje ich účet, oni so mňou zrušia zmluvu a budú žiadať o výplatok celej sumy naraz. Má na to exekútor právo?
Usporiadat
Mgr.Shrek Mgr.Shrek

Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

právnik, ktorého baví právo =D ...viac
Dispozičné právo a vlastnícke právo majú rozdielny obsah. Disponent môže a nemusí byť vlastníkom bankového účtu. Exekúcie postihuje majetkové práva povinného.
Teda, ak exekútor vydal príkaz na vykonanie exekúcie prikázaním pohľadávky z účtu vo vlastníctve osoby XY a banka zablokovala účet, ktorý nieje vo vlastníctve povinnej osoby XY je to chyba banky a tú treba kontaktovať a žiadať nápravu.
1 0
majka79 majka79

majka79 je offline (nepripojený) majka79

ďakujem veľmi pekne za rady.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať