Zavrieť

Porady

Žlté paradajky

Prosím, kto vie, poraďte! Odroda paradajok, deklarovaná pri kúpe semena ako "Žofka" má už celé dva mesiace na stonke plody, ktoré sú žlto sfarbené, tvrdé a nejedlé. Ich vzhľad na pripojenej foto. Vedľa odroda " Tornádo" je normálna.
Usporiadat
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Dáša_ Pozri príspevok
ja si robím záznamy, čo sejem. A tak viem, že tá moja mrkva bola Karotina z firmy Seva-Flora.


Keď sme pri tých semenách, chcela som už dávnejšie poprosiť odborníkov, či by vedeli odporučiť dobré odrody rajčín, papriky, brokolice, mrkve, kapusty, .... Proste bežnej záhradkarskej zeleniny pre samozásobiteľov. Viem, že raz tu padla už odroda brokolice. Mám na myslí hlavne chutné odrody, bez veľkých nárokov na prepravu.
Ta moja spominana brokolica Ironman, je po vsetkych strankach dobra. Baklazan Galine - sme s nim spokojni aj my a aj ludia, co si kupuju u nas priesady. Krasny velky, leskly a aj chutny. Paprika, taka neklasicka - kedysi sa to bezne pestovalo a davalo do oleja, nejde o kapiu a tiez nie o almu papriku (jablckovu), napriek tomu, ze sa jej podoba - vola sa v sucasnosti Alexander. Z tych klasickych paprik u nas mame radi Nesvadsku (PCR - Anthea), Slovakiu (buduci rok sadime Pavlovu Babu, ktora je vraj podobna Slovakii - len este lepsia), ludia a aj my mame radi papriku Amy (biela hrubostenna, siroke hrdlo, kratsia), nam sa paci tiez Katrena (tazka, hruba zelena paprika, nie je vsak vhodna na pestovanie v skleniku, pod foliou). Rajciny mame radi Cristal (krasne cervene - aj zvnutra) v kombinacii s rajcinami San Marzano (su trosku neforemne a maksie) je z nich skvely pretlak. Mavame aj velke masite rajciny (tie nase su odroda Supersteak), potom Bycie srdce, rozne koktailove rajcinky (odrody mozem kuknut). Karfioly sme mali Baldo, Freedom, Amerigo, Vinson, vseobecna spokojnost.
A pockam si na Pavla, co odporuci so slovenskeho - radi sa inspirujeme.

Inak, taka usmevna zalezitost - jedna pani chytala semiacko zrovna spominane Tornado a predavala ho ako HOLANDSKE Tornado. ) Je pravda, ze ludia sa daju na vselico namotat. Ak su presvedceni, ze holandske je dobre, tak aj Tornado bude zrazu holandske.

PS: Tento rok sme este sadili papriku Masenku a Tosinku, boli sme spokojni. S cim sme spokojni neboli, to bola paprika Diana a rajciny Pantera po spotrebitelskej stranke tiez nic moc.
Naposledy upravil Chokma : 09.10.11 at 14:05 Dôvod: Masenka a Tosinka
3 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

arizona Pozri príspevok
Mozno mas pravdu,inak na to hladi nejaky slachtitel a inak bezny spotrebitel,ktory si kupi semiacka aby si dopestoval nieco v zahrade pre vlastnu spotrebu.

Mne ako "neslachtitelovi" a obycajnemu cloveku sa nepaci,ako sa ludia hraju na Boha,zasahuju do prirodzeneho kolobehu prirody,geneticky upravuju semena a rastliny,len aby sa dalej nerozmnozovali.
Ved je to proti prirode a raz sa to ludstvu vypomsti!!!
Moment. Šľachtenie nie genetická modifikácia, ale trpezlivý výber toho čo nám Boh dal k dispozícii, akurát hybrid je presný výber matky a otca, toho čo chceme navzájom spáriť na základe ich prirodzených vlastností aby sme dosiahli najlepšie vlastnosti otca a matky v dieťati, a zabraňujeme súčasne aby sa nám krížila sestra s bratom alebo iná príbuzenská línia (z čoho vznikne ten bastard)čo u rastlín je bežná vec to dúfam nepopieraš. genetická modifikácia je cielený zásah do genetických vlastností inou cestou za účelom získania takých vlastnostíktoré sa v prírode nevyskytujú a to je bláznovstvo.
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Dáša_ Pozri príspevok
ja si robím záznamy, čo sejem. A tak viem, že tá moja mrkva bola Karotina z firmy Seva-Flora.


Keď sme pri tých semenách, chcela som už dávnejšie poprosiť odborníkov, či by vedeli odporučiť dobré odrody rajčín, papriky, brokolice, mrkve, kapusty, .... Proste bežnej záhradkarskej zeleniny pre samozásobiteľov. Viem, že raz tu padla už odroda brokolice. Mám na myslí hlavne chutné odrody, bez veľkých nárokov na prepravu.
Bol som minulý týždeň v Moravoseede v Mikulove a v ich stanici v Čechách myslím si že nám ukázali vysokokvalitné vzorky na úrovni, len preto že pokračovali kontinuálne v šľachtení spred revolúcie ale ich aj štát podporuje stále a dnes sú okrem iného najväčšími dodávateľmi osív pre istú nemenovanú osivársku firmu dodávajúcu osivá do nadnárodných reťazcov. Lenže naši inteligenti vo svojej chamtivosti rozbili semex a máme veľké H.. z osvedčených odrôd a treba robiť na všetkom znova. Ale možno že sa blysne na lepšie časy.
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

pravdepodobne sa jedna o rovnaky problem ako s kukuricou http://www.mojevideo.sk/video/1059b/...dii_a_gmo.html
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať