Zavrieť

Porady

kseft bez zivnosti?

dobry den, chcel by som sa opytat, je mozne urobit obchod bez zivnosti? ide mi o jednorazovy obchod, kupa a dovoz tovaru a jeho nasledny predaj. ide o jednorazovu akciu. ako na to? a ako je to potom z danovym priznanim? dakujem.
Usporiadat
aktivnychlap aktivnychlap

aktivnychlap je offline (nepripojený) aktivnychlap

potrebujem ich prelizingovat a to nie za nakupnu, ale za trhovu-predajnu cenu
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
cenu ti určí LZ, to bude trhová cena.
nie je protizákonné ak kupiš stroje a (väčšinou sa to tak robí) z finančných dôvodov to ponúkneš LZ spoločnosti - existuje tzv. spätný lízing.
0 0
aktivnychlap aktivnychlap

aktivnychlap je offline (nepripojený) aktivnychlap

takze ak tomu spravne rozumiem, kupim stroje za 30 000 eur a ak ich trhova cena je 60 000 rozdiel mi vie lizingovka prefinancovat?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
LZ ti ponúkne podmienky. Možno podľa jej názoru bude hodnota 40000 EUR, možno 60000 EUR, to ja neviem. Za tú cenu ti tie stroje kúpi a následne uzavriete zmluvu o LZ. Možno na splatkach preplatíš 20%, možno 35%, to zasa ja tiež neviem.
Neviem, nepozním, ani nemôžem vedieť konkrétne čísla, percentá. Závisí aj od toho, ktorú LZ spoločnosť si zvolíš, každá môže mať iné podmienky.
Ja som ti len napísala, že možnosť spätného LZ existuje a princíp, ako to funguje.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

lízingovka bude chcieť buď faktúru za nákup strojov, alebo ak fa nie je, tak znalecký posudok..
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
.....a ZP sú ďalšie náklady, tak napokon aby neprerobil špekulant.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

a ešte aj odvedie naraz DPH pri predaji lízingovke...(teda ak je platca)
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať