Zavrieť

Porady

autonehoda s cyklistom

Dobrý deň.
Chcel by som sa poradiť. Mal som autonehodu s cylistom, neplnoletým dieťaťom, nedalo mi prednosť na hlavnej ceste, vbehlo mi priamo pred auto z vedľajšej cesty.
Policajti mi povedali, že vina bude na 99,9% jeho. Jemu sa nič nestalo, hoci preletelo cez moje predné sklo, a skončilo v priekope - to dieťa.
Ja mám rozbité predné sklo, zničenú prístrojovku - vybuchli mi airbagy, pohnuté jedno predné koleso - vbehnul som do jamy pri snažení sa mu vyhnúť, prehnutý blatník.
Budem si môcť uplatniť škodu u jeho rodičov? Aká je šanca, že mi to zaplatia. Mám počkať na výsledok vyšetrovania políciou a určenie viny, a až potom opraviť to auto.
Mám ho dať opraviť do autoservisu, aby som mal doklad - faktúru, koľko to stálo, alebo si môžem ho opraviť svojpomocne a jemu dať preplatiť bločky za náhradné diely plus robotu?

Ďakujem za rady, skúsenosti, postrehy, ako postupovať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    palo09 Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Chcel by som sa poradiť. Mal som autonehodu s cylistom, neplnoletým dieťaťom, nedalo mi prednosť na hlavnej ceste, vbehlo mi priamo pred auto z vedľajšej cesty.
    Policajti mi povedali, že vina bude na 99,9% jeho. Jemu sa nič nestalo, hoci preletelo cez moje predné sklo, a skončilo v priekope - to dieťa.
    Ja mám rozbité predné sklo, zničenú prístrojovku - vybuchli mi airbagy, pohnuté jedno predné koleso - vbehnul som do jamy pri snažení sa mu vyhnúť, prehnutý blatník.
    Budem si môcť uplatniť škodu u jeho rodičov? Aká je šanca, že mi to zaplatia. Mám počkať na výsledok vyšetrovania políciou a určenie viny, a až potom opraviť to auto.
    Mám ho dať opraviť do autoservisu, aby som mal doklad - faktúru, koľko to stálo, alebo si môžem ho opraviť svojpomocne a jemu dať preplatiť bločky za náhradné diely plus robotu?

    Ďakujem za rady, skúsenosti, postrehy, ako postupovať.
    Áno, ak sa to uzavrie ako vina dieťaťa,tak samozrejme máš nárok na náhradu škody..., ak majú poistenie zodpovednosti v poistení domácnosti,tak by sa to vyplácalo z tej poistky...
    Svojpomocne by som si to radšej neopravoval, lebo tam možu napadnúť výšku škody, skor ten servis,aby si mal doklady, účty...
    Škoda že nemáš havar.poistku, išlo by to lahšie...

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Poistnú udalosť nahláste na poisťovňu v ktorej máte PZP a tá potom likviduje a uhrádza škody .Pokiaľ si chcete od niekoho vymáhať škody tak potrebujete doklad,faktúru o tom koľko to stálo.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    220870 Pozri príspevok
    Poistnú udalosť nahláste na poisťovňu v ktorej máte PZP a tá potom likviduje a uhrádza škody .Pokiaľ si chcete od niekoho vymáhať škody tak potrebujete doklad,faktúru o tom koľko to stálo.
    a z akého dovodu by mal niečo hlásiť z pzp, keď nebol na vine? Nemáš pravdu, pzp treba z toho vynechať...

    palo09 je offline (nepripojený) palo09

    palo09
    Hmm tak vinník mal poistenie domácnosti excelent, ktoré pokrýva aj poistenie zodpovednosti za škodu. Poisťovna uznala totálku... je to úsmevné, zraziť sa s cyklistom, jemu sa nič nestalo, a moje auto má totálku . Hmm blbé airbagy, palubovka, čelné sklo a jedna náprava.... cena náhradných dielov väčšia ako cena za celé päťročné auto

    Nechce niekto kúpiť? http://www.upnito.sk/imggal.php?view...6913b4805c42af
    treba si len domyslieť pohnutú ľ. prednú nápravu, rozbité sklo a vybuchnuté airbagy.....

    autonehoda s cyklistom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.