Zavrieť

Porady

škodová udalosť-účtovanie

Dobrý večer, ako účtujem v JU škodovú udalosť, kde fa z autoservisu celková suma 969,46, bez DPH 807,88 a DPH 161,58. Spoluúčasť je 165,.Pri prebierke vozidla sme dostali PPD na sumu 326,50, kde 165,- je spoluúčasť a 161,58 je DPH. Prosím poraďte, ako to evidovať a účtovať v PD. Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

    Lucinka23
    Prosím Vás poraďte mi. Účtujem v JÚ. V roku 2010 bola krádež, nahlásená poistná udalosť. Ukradnutý tovar a hotovosť. Tovar v hodnote 21,29 a hotovosť 239,82. Poistné plnenie uhradené v januári 2011, takže pri uzávierke roku 2010 som už vedela koľko nám bolo uhradené (z hotovosti 209,34 a tovar 18,58)
    V roku 2010 som v rámci uzávierkových operácií ponížila VOZD - tovar o hodnotu tovaru a zvýšila VNOZ.
    Čo sa týka hotovosti, tak to som výdavok zaúčtovala nasledovne:
    1. spoluúčasť 30,48 som zaúčtovala ako VNZD
    2. plnenie 209,34 som zaúčtovala do priebežných položiek - teraz fakt neviem čo ma k tomu viedlo, uvažujem nad tým že som sa asi pomýlila. Si myslím že aj toto som mala účtovať ako VNZD.

    Prijaté plnenie v roku 2011 som zaúčtovala ako POZD.

    Teraz som zistila, keď som otvorila minuloročný výkaz o MaZ, že mi zostatok na priebežných položkách zvýšil hodnotu majetku. Ešte som doteraz nikdy nemala zostatky na PP, ale predpokladám, že tento rok by som zase mala ponížiť tento majetok o túto sumu.

    Prosím poraďte mi ako s tým ďalej.

    Ďakujem.

    Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

    Lucinka23
    Ďakujem za reakciu, hľadám to už od nedele ale fakt to neviem nájsť. Hlavne potrebujem vyriešiť to s tou priebežnou položkou.

    škodová udalosť-účtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.