Zavrieť

Porady

Usporiadat
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

duves Pozri príspevok
Už len zakričať: MIHÁÁL NA HRAD!
Nestraš!
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Ľubomír Pozri príspevok
Nie je to miešanie jablk z hruškami. On tie diery v zákone chcel platať práve DOR, na ktorú mali doplatiť bežní občania. To zase ty nechceš vidieť a ani pochopiť. Platanie dier si mali odskákať státisíce občanov a to nemá nič spoločné s čeveňou pred očami. To skôr ty máš belmo pred očami a nechceš vidieť veci tak ako v skutočnosti vyzarajú. Povedz mi vlastnú verziu DOR, keď nemala platať diery v zákone a v rozpočte? Prečo nešla táto vláda po krku podvodníkom, tunelárom a iným veľkým rybám?
Tie diery o ktorých hovoríme sú už v zákone zaplátané ( myslím, že veľa z nich už od 1.1.2011/,Tie o kTorých sa bavíme a bavili sa tu na POrade budú aj bez DOR - nebudem Ďalej riešiť...

DOR mala plátať diery v rozpočte, to s Tebou súhlasím a musela ich plátať lebo stav bol a je aký je - a takisto nesúhlasím, že mala ísť hlavne na vrub živnostníkov atď, atď, že zdroje boli a sú podľa mňa najmä v štátnej správe.....- svoj názor som už na to písala.

Ja som sa snažila vecne opísať ak akýkoľvek občan , aj odborník vie o určitej kľučke a tak ňou pomáha. Ak sa stane legislatívec je jeho povinnosťou ju napraviť bez ohľadu na meno....a o žiadnom človeku by som sa bez pričinenia nevyjadrovala takým spôsobom a tónom, aký ste zvolili.....Nakoniec téma nesie názov zastavená DOR a riešite tu napríklad, či má alebo nemá ešte prísť na Poradu...... ale nejdem už ani radšej písať .......
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Evina, myslis, ze akykolvek zakon sa da urobit absolutne nepriestrielnym? K zakonu musime najprv vychovat narod k moralke a schopnosti zakon dodrzat.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

tetrisss Pozri príspevok
Evina, myslis, ze akykolvek zakon sa da urobit absolutne nepriestrielnym? K zakonu musime najprv vychovat narod k moralke a schopnosti zakon dodrzat.
Nie nemyslím si.... a ani nie som utopista....
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

duves Pozri príspevok
Už len zakričať: MIHÁÁL NA HRAD!
V prvom príspevku v tejto téme som písala aj o tom o tolerancii a schopnosti komunikovať.

Ak si to, čo tu ironicky píšeš veľkými písmenami niekto také niečo myslí treba zosmiešňovať a urážať, len preto, že si myslí iné ako Ty?
Naposledy upravil evina : 16.10.11 at 06:57
1 1
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

evina Pozri príspevok
Myslím to vážne, len to treba prečítať ako je to napísané...
Takže - zákonodárca ošetril zamestnanca, v dobrej viere, bez predsudkov, ktorý uzatvorí riadny pracovnoprávny vzťah, že ak by predsa len ochorel NEPLÁNOVANE už aj na druhý deň po NÁSTUPE do práce, či ak by mu predsa len ochorelo dieťa, štát ho zabezpečí.

V ponímaní poradcu: Ak chceš, aby Ťa štát zabezpečil,NAPLÁNUJ si všetko od narodenia až po smrť, zavolaj kamošovi, aby Ťa zamestnal na jeden deň, odvody si zaplať, pošli mu ich na účet trebárs aj poštou.

P.S. Tak to dopadne, keď logiku zákonodárcu vystriada kalkulačka matematika. Ofenzíva na sociálku, ako šóry na žobračenky z EÚ. Na Slovensku po slovensky.
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

evina Pozri príspevok
Tie diery o ktorých hovoríme sú už v zákone zaplátané ( myslím, že veľa z nich už od 1.1.2011/,Tie o kTorých sa bavíme a bavili sa tu na POrade budú aj bez DOR - nebudem Ďalej riešiť...

DOR mala plátať diery v rozpočte, to s Tebou súhlasím a musela ich plátať lebo stav bol a je aký je - a takisto nesúhlasím, že mala ísť hlavne na vrub živnostníkov atď, atď, že zdroje boli a sú podľa mňa najmä v štátnej správe.....- svoj názor som už na to písala.

Ja som sa snažila vecne opísať ak akýkoľvek občan , aj odborník vie o určitej kľučke a tak ňou pomáha. Ak sa stane legislatívec je jeho povinnosťou ju napraviť bez ohľadu na meno....a o žiadnom človeku by som sa bez pričinenia nevyjadrovala takým spôsobom a tónom, aký ste zvolili.....Nakoniec téma nesie názov zastavená DOR a riešite tu napríklad, či má alebo nemá ešte prísť na Poradu...... ale nejdem už ani radšej písať .......
Pomohol tým, ktorý čítali Poradu a jeho blogy. Tým, čo prišli na jeho školenia. A následne zobral všetkým. VŠTEKÝM a bez milosti! A o tom je debata.Po prvý raz chválim Radičovú, že to antiobčianske dielo z dielne antiobčianskych tvorcov stopla!
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
evina Pozri príspevok
V prvom príspevku v tejto téme som písala aj o tom o tolerancii a schopnosti komunikovať.

Ak si to, čo tu ironicky píšeš veľkými písmenami niekto také niečo myslí treba zosmiešňovať a urážať, len preto, že si myslí iné ako Ty?
Ak by takí ludia ako ON vedeli niečo o tolerancii, tak by nezbuchavali HLAVA-NEHLAVA nove daňove pravidla ako to byhovuje iba JEMU a OLIGARCHII, ktorej služi rovnako úslužne ako všetci ponovembroví politici. Takže až sa objaví takí politický líder, ktorý bude robiť osožné zakony pre ludi, uvítam(e) ho rovnako slušne, ako navrhuje slušné pravidla. Alebo inak povedane, na hrubu dieru patrí hrubá záplata!
2 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

je chrapunstvo a skandal radit ludom ako legalne obchadzat zakony a okradat stat a potom od tohto isteho statu si dat vyplacat kralovsky plat a odmeny-slusny clovek na medzery a nedostatky upozorni kompetentnych-vsade inde v slusnej krajine by sa taky Mihalovia nedostali ani na kandidatku-kto chce od statu plat a funkciu,tak v prvom rade by mal mat k tomu statu slusny a loajalny vztah-to nie je o nazoroch, toto su fakty, ktore iba naivny nechcu vidiet-treba sa zamysliet nad tym ako by asi dopadol statny rozpocet keby ho kazdy iba vyciciaval a kazdy by obchadzal zakony a zneuzival diery v legislative - tak ako tu jedna mudra osoba napisala, diery v zakonoch sa vyskytnu, ale ludi treba viest k moralke a discipline a nie ucit spekulovat a duplom ak ma niekto politicke ambicie.Obavam sa ze pan Mihal tu znovu pride oblafovat ludi,lebo stale ma este koho. O jeho charaktere to najlepsie vystihol poslanec Matovic a to je jeho koalicny partner. Apropo trebalo riesit ten problem nastavenia systemov,aby ludia z existencnych dovodov nemuseli obchadzat zakony.
A ze nie su financie,vsak ked sa tvrdo nezakrocilo proti podvodnikom s dph a tunelarom, neplaticom a spekulantom-tak jasne ze peniaze nie su./jeden zatknuty podvodnik je velmi malo/ a to este Mihalov spolustranik Miškov chcel zjednodusit a umoznit zakladanie s.r.o za 1 euro,prave tych sro kde sa deje najviac podvodov.
A je jasne ze odvodovo-danova reforma by poskodila zivnostnikov a zamestnancov,ved to nepriamo priznali,ked povedali ze musia kvoli jej neprijatiu hladat inde zdroje ktore mala priniest do rozpoctu.
1 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ano, s tym suhlasim, malo by byt take prostredie, aby ludia z existencnych dovodov neboli nuteni zakony obchadzat. Sama som zvedava, aka bude dalsia kariera p.Mihala.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
trisestri Pozri príspevok
je chrapunstvo a skandal radit ludom ako legalne obchadzat zakony...
to sranduješ, že ?
lebo podľa tvojej úvahy je hrdinstvo a uznanie si zaslúši nelegálne obchádzanie zákonov; okrem toho pri slovenskom spôsobe tvorby zákonov, kedy najdôležitejšie zákony sa prijímajú v skrátených legislatívnych konaniach, pripomienky sa zásadne neakceptuje, je očividný skrytý aj otvorený lobbing určitých skupín pri ich tvorbe - tak si myslím, že práve verejné a legálne poukazovanie na nedostatky v zákone je jedným z účinných foriem, ako dosiahnúť prípadnú nápravu....
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
... no a toto svedčí o absolútnej zhode názorov medzi pani premierkou a jej pánom predsedom:

citované zo: http://spravy.pravda.sk/dzurinda-pro..._sk_domace_p29

" Predseda SDKÚ Mikuláš Dzurinda sa v piatok stretol s lídrom SaS Richardom Sulíkom a prosil ho o podporu dočasnej vláde, ktorej zloženie by bolo zhodné s vládou Ivety Radičovej. ... Dzurinda mal Sulíkovi ponúknuť aj to, že by sa vrátil na post predsedu parlamentu a SaS by tiež získala naspäť všetky svoje ministerstvá. SDKÚ, Most-Híd a KDH by naviac podporili nomináciu poslanca za SaS Kamila Krnáča na šéfa Najvyššieho bezpečnostného úradu. Za toto žiadal Dzurinda od Sulíka len podporu vlády na stretnutí pred prezidentom, ktoré má byť v pondelok "

.... alebo im to absolútne prerástlo cez hlavu.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
A potom sa zamyslite, ci toto vsetko mohlo efektivne spravovat tento stat, chudaci slovaci, kto nam konecne bude slusne vladnut?
3 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

tetrisss Pozri príspevok
A potom sa zamyslite, ci toto vsetko mohlo efektivne spravovat tento stat, chudaci slovaci, kto nam konecne bude slusne vladnut?
Slováci majú takých politikov, akých chcú mať a akých si zaslúžia.
Politika je veľmi dobrým zrkadlom celej spoločnosti. To je omyl, že to iba politici...
2 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Stefan2005 Pozri príspevok
to sranduješ, že ?
lebo podľa tvojej úvahy je hrdinstvo a uznanie si zaslúši nelegálne obchádzanie zákonov; okrem toho pri slovenskom spôsobe tvorby zákonov, kedy najdôležitejšie zákony sa prijímajú v skrátených legislatívnych konaniach, pripomienky sa zásadne neakceptuje, je očividný skrytý aj otvorený lobbing určitých skupín pri ich tvorbe - tak si myslím, že práve verejné a legálne poukazovanie na nedostatky v zákone je jedným z účinných foriem, ako dosiahnúť prípadnú nápravu....
vsimal som ako to pomohlo,este ze ich po Mihalovych radach na ich obchadzanie zmenili,len akosi sme si to nevsimli -mas problem z vnimanim toho kto tu sranduje-to ze ako sa prijimaju zakony je to aj problem v tom ze tu nie je tu vyspela obcianska spolocnost a obcania netlacia na kompetentnych aby prijimali rozumne a spravodlive zakony-ale chapem tych ktorym tieto rady prisli vhod a namastli sebe vrecka,maju byt za co vdacny.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Stefan2005 Pozri príspevok
... no a toto svedčí o absolútnej zhode názorov medzi pani premierkou a jej pánom predsedom:

citované zo: http://spravy.pravda.sk/dzurinda-pro..._sk_domace_p29

" Predseda SDKÚ Mikuláš Dzurinda sa v piatok stretol s lídrom SaS Richardom Sulíkom a prosil ho o podporu dočasnej vláde, ktorej zloženie by bolo zhodné s vládou Ivety Radičovej. ... Dzurinda mal Sulíkovi ponúknuť aj to, že by sa vrátil na post predsedu parlamentu a SaS by tiež získala naspäť všetky svoje ministerstvá. SDKÚ, Most-Híd a KDH by naviac podporili nomináciu poslanca za SaS Kamila Krnáča na šéfa Najvyššieho bezpečnostného úradu. Za toto žiadal Dzurinda od Sulíka len podporu vlády na stretnutí pred prezidentom, ktoré má byť v pondelok "

.... alebo im to absolútne prerástlo cez hlavu.
ak je to pravda, tak je to aj preto ze Fico nechcel podporit ziadnu vladu, je to nelogicke, lebo do volieb niekto vladnut musi-mozno si mysli ze tym ze ich donuti nadalej spolupracovat, tak ze ich este viac rozbije-myli sa,ako sa mylil ked pravici naletel na pascu predcasnych volieb -Fico ma preferencie, ale nevie nic o politickej taktike a strategii a preto tipujem ze sa zas preratal a po volbach tu bude zase pravicova vlada v takmer identickej zostave ako teraz.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Bastian Pozri príspevok
Slováci majú takých politikov, akých chcú mať a akých si zaslúžia.
Politika je veľmi dobrým zrkadlom celej spoločnosti. To je omyl, že to iba politici...
Jasne, politika je zrkadlom celej spolocnosti, to je pekne, ale co dalej? Predpokladam, ze moc aj po predcasnych volbach nebude v ziadnych novych rukach , o ktorych si neviem po kolky krat myslime, ze budu slusnejsi, ale jasne, ze nas presvedcia, ze sme blbi optimisti. A to dokedy? Kde teda vezmeme odbornikov a slusnych ludi, ktorym by zalezalo na slusnom state?
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

tetrisss Pozri príspevok
Jasne, politika je zrkadlom celej spolocnosti, to je pekne, ale co dalej? Predpokladam, ze moc aj po predcasnych volbach nebude v ziadnych novych rukach , o ktorych si neviem po kolky krat myslime, ze budu slusnejsi, ale jasne, ze nas presvedcia, ze sme blbi optimisti. A to dokedy? Kde teda vezmeme odbornikov a slusnych ludi, ktorym by zalezalo na slusnom state?
do politiky nechcu ist slusny a rozumny ludia,alebo su prevalcovany-jedine vychodisko pouzivat vsetky nastroje obcianskej spolocnosti-strajky, demonstracie ,peticie, pripomienkove konania,podpisove akcie,obcanska neposlusnost atd.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

tetrisss Pozri príspevok
Jasne, politika je zrkadlom celej spolocnosti, to je pekne, ale co dalej? Predpokladam, ze moc aj po predcasnych volbach nebude v ziadnych novych rukach , o ktorych si neviem po kolky krat myslime, ze budu slusnejsi, ale jasne, ze nas presvedcia, ze sme blbi optimisti. A to dokedy? Kde teda vezmeme odbornikov a slusnych ludi, ktorym by zalezalo na slusnom state?
Ešte stále nechápeš... najprv sa musíme všetci zmeniť a až potom môžeme čakať niečo lepšie. Vtedy z tej slušne zmýšľajúcej väčšiny vzídu slušní politici.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať