Zavrieť

Porady

Usporiadat
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Bastian Pozri príspevok
Ešte stále nechápeš... najprv sa musíme všetci zmeniť a až potom môžeme čakať niečo lepšie. Vtedy z tej slušne zmýšľajúcej väčšiny vzídu slušní politici.
Niekedy mam dojem, ze si myslis, ze len ty nieco chapes a vsetci ostatni su bez rozumu. Toto je cista utopia, nik sa nezmeni len tak, pokial to nebude nutne, pripadne vyhodne. Dokonca ani ty. Takze takto to nepojde.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

tetrisss Pozri príspevok
Niekedy mam dojem, ze si myslis, ze len ty nieco chapes a vsetci ostatni su bez rozumu. Toto je cista utopia, nik sa nezmeni len tak, pokial to nebude nutne, pripadne vyhodne. Dokonca ani ty. Takze takto to nepojde.
Toto, čo si napísala si dobre zapamätaj.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Stefan2005 Pozri príspevok
... no a toto svedčí o absolútnej zhode názorov medzi pani premierkou a jej pánom predsedom:

citované zo: http://spravy.pravda.sk/dzurinda-pro..._sk_domace_p29

" Predseda SDKÚ Mikuláš Dzurinda sa v piatok stretol s lídrom SaS Richardom Sulíkom a prosil ho o podporu dočasnej vláde, ktorej zloženie by bolo zhodné s vládou Ivety Radičovej. ... Dzurinda mal Sulíkovi ponúknuť aj to, že by sa vrátil na post predsedu parlamentu a SaS by tiež získala naspäť všetky svoje ministerstvá. SDKÚ, Most-Híd a KDH by naviac podporili nomináciu poslanca za SaS Kamila Krnáča na šéfa Najvyššieho bezpečnostného úradu. Za toto žiadal Dzurinda od Sulíka len podporu vlády na stretnutí pred prezidentom, ktoré má byť v pondelok "

.... alebo im to absolútne prerástlo cez hlavu.
stefan, je to had ten miki. ale veď má informácie z prvej ruky čo sa kde deje (mitrík)
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

trisestri Pozri príspevok
je chrapunstvo a skandal radit ludom ako legalne obchadzat zakony a okradat stat a potom od tohto isteho statu si dat vyplacat kralovsky plat a odmeny-slusny clovek na medzery a nedostatky upozorni kompetentnych-.
Už ste to skúšali upozorniť kompetentných? Napr. pred dvomi týždňami sa mi podarilo ísť na MPSVaR a dostať sa k človeku, ktorého som upozornila na jeden problém v Zákonníku práce, ktorý je tam už 20 rokov a minimálne 10 rokov tam už pri každej novele vypisujem, že by to bolo treba opraviť. Dotyčný sa ma opýtal, že či tie pripomienky dávam za nejakú inštitúciu - nie iba za seba - no mám smolu, zatiaľ to nikto nečítal. Ale dal mi za pravdu a už mi poslal aj nové navrhované znenie. Ale trvalo to 10 rokov, a podarilo sa mi to len vďaka Mihálovi, že ma tam "posunul", aby som povedala, čo treba.
Najlepší spôsob ako kompetentných upozorniť, je roztrúbiť to, aby to začalo využívať co najviac ľudí, potom sú nútení to začať riešiť. A zvyčajne to trvá kratšie ako 10 rokov.
trisestri Pozri príspevok
vsade inde v slusnej krajine by sa taky Mihalovia nedostali ani na kandidatku-kto chce od statu plat a funkciu,tak v prvom rade by mal mat k tomu statu slusny a loajalny vztah-to nie je o nazoroch, toto su fakty, ktore iba naivny nechcu vidiet-treba sa zamysliet nad tym ako by asi dopadol statny rozpocet keby ho kazdy iba vyciciaval a kazdy by obchadzal zakony a zneuzival diery v legislative - tak ako tu jedna mudra osoba napisala, diery v zakonoch sa vyskytnu, ale ludi treba viest k moralke a discipline a nie ucit spekulovat a duplom ak ma niekto politicke ambicie.-.
Áno, áno. Už som prestala radiť, ako sa dostať k vyššej materskej. Mám v správach jednu SS - otázku, čo urobiť aby materská bola vyššia. Odosielateľka má smolu, konečne som pochopila, že ja som tu tá najväčšia sviňa (resp. patrím do kolektívu svíň), ktorá môže sa to že štátny rozpočet je v mínuse.

trisestri Pozri príspevok
Obavam sa ze pan Mihal tu znovu pride oblafovat ludi,lebo stale ma este koho. O jeho charaktere to najlepsie vystihol poslanec Matovic a to je jeho koalicny partner. Apropo trebalo riesit ten problem nastavenia systemov,aby ludia z existencnych dovodov nemuseli obchadzat zakony.
A ze nie su financie,vsak ked sa tvrdo nezakrocilo proti podvodnikom s dph a tunelarom, neplaticom a spekulantom-tak jasne ze peniaze nie su./jeden zatknuty podvodnik je velmi malo/ a to este Mihalov spolustranik Miškov chcel zjednodusit a umoznit zakladanie s.r.o za 1 euro,prave tych sro kde sa deje najviac podvodov.
A je jasne ze odvodovo-danova reforma by poskodila zivnostnikov a zamestnancov,ved to nepriamo priznali,ked povedali ze musia kvoli jej neprijatiu hladat inde zdroje ktore mala priniest do rozpoctu.
DOR by naozaj poškodila živnostníkov, ale zamestnancov ?
Takže koho by najviac poškodila DOR (môj názor,ale patrím, možno medzi 0,1% ľudí, ktorí vedia, čo v tej DOR je) poradie od najviac po najmenej :
1. píšúci novinári na voľnej nohe + iní autori príspevkov do novín a časopisov - doteraz mali sadzbu poistného 0%, pri dani si mohli odpočítať 40%, po novom sadzba poistného 22%
2. majitelia firiem (s.r.o., a.s. a pod.) - doteraz z rozdeleného zisku sadzba poistného 10% (ale až zisk za rok 2011, predtým 0), po novom sadzba poistného 22%
3. dohodári - doteraz sadzba 0 resp. 1,05 % (zamestnávateľ), po novom 19%
4. szčo - doteraz sadzba 23,575% (beriem zo základu dane, nie z polovičky), po novom 22%. Tu sú iné pravidlá, ktoré zvýšili v úhrne daňovo odvodové zaťaženie, navyše v tých 22% nie je nemocenské poistenie, ktoré doteraz platili.
Zamestnanci sú skôr na opačnej strane, čistý príjem by sa mal zvýšiť.
Čiže tie "s.r.o. , kde sa deje najviac podvodov" by boli v DOR riešené. Iné podvody - DPH, spotrebné dane, tunelovanie ... nie sú v kompetencii MPSVaR.
8 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Jana Motyčková Pozri príspevok
Už ste to skúšali upozorniť kompetentných? Napr. pred dvomi týždňami sa mi podarilo ísť na MPSVaR a dostať sa k človeku, ktorého som upozornila na jeden problém v Zákonníku práce, ktorý je tam už 20 rokov a minimálne 10 rokov tam už pri každej novele vypisujem, že by to bolo treba opraviť. Dotyčný sa ma opýtal, že či tie pripomienky dávam za nejakú inštitúciu - nie iba za seba - no mám smolu, zatiaľ to nikto nečítal. Ale dal mi za pravdu a už mi poslal aj nové navrhované znenie. Ale trvalo to 10 rokov, a podarilo sa mi to len vďaka Mihálovi, že ma tam "posunul", aby som povedala, čo treba.
Najlepší spôsob ako kompetentných upozorniť, je roztrúbiť to, aby to začalo využívať co najviac ľudí, potom sú nútení to začať riešiť. A zvyčajne to trvá kratšie ako 10 rokov.
dá sa - prostredníctvom portálu právnych informácií ako pripomienka verejnosti v mpk
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Jana Motyčková Pozri príspevok
Čiže tie "s.r.o. , kde sa deje najviac podvodov" by boli v DOR riešené.
Tomuto nerozumiem. Ako konkrétne by DOR riešila podvody?
No a bolo by dobré tiež povedať, že niektorých skupin by sa DOV vôbec nedotkla (zahraniční akcionári a spoločníci) a vysoko príjmové skupiny obyvateľstva poberajúce príjmy zo závislej činnosti cca nad 3200,- Eur/mesačne, by boli zasiahnuté len veľmi symbolicky. Stálo by ich to približne necelých 14 Eur mesačne na čistom plate.
Najhoršie na DOV sa mi zdalo preliatie sociálnych odvodov do dani a nepochopím, že s týmto MPSVR SR mohlo súhlasiť.
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

Jana Motyčková Pozri príspevok
Už ste to skúšali upozorniť kompetentných? Napr. pred dvomi týždňami sa mi podarilo ísť na MPSVaR a dostať sa k človeku, ktorého som upozornila na jeden problém v Zákonníku práce, ktorý je tam už 20 rokov a minimálne 10 rokov tam už pri každej novele vypisujem, že by to bolo treba opraviť. Dotyčný sa ma opýtal, že či tie pripomienky dávam za nejakú inštitúciu - nie iba za seba - no mám smolu, zatiaľ to nikto nečítal. Ale dal mi za pravdu a už mi poslal aj nové navrhované znenie. Ale trvalo to 10 rokov, a podarilo sa mi to len vďaka Mihálovi, že ma tam "posunul", aby som povedala, čo treba.
Najlepší spôsob ako kompetentných upozorniť, je roztrúbiť to, aby to začalo využívať co najviac ľudí, potom sú nútení to začať riešiť. A zvyčajne to trvá kratšie ako 10 rokov.

Áno, áno. Už som prestala radiť, ako sa dostať k vyššej materskej. Mám v správach jednu SS - otázku, čo urobiť aby materská bola vyššia. Odosielateľka má smolu, konečne som pochopila, že ja som tu tá najväčšia sviňa (resp. patrím do kolektívu svíň), ktorá môže sa to že štátny rozpočet je v mínuse.


DOR by naozaj poškodila živnostníkov, ale zamestnancov ?
Takže koho by najviac poškodila DOR (môj názor,ale patrím, možno medzi 0,1% ľudí, ktorí vedia, čo v tej DOR je) poradie od najviac po najmenej :
1. píšúci novinári na voľnej nohe + iní autori príspevkov do novín a časopisov - doteraz mali sadzbu poistného 0%, pri dani si mohli odpočítať 40%, po novom sadzba poistného 22%
2. majitelia firiem (s.r.o., a.s. a pod.) - doteraz z rozdeleného zisku sadzba poistného 10% (ale až zisk za rok 2011, predtým 0), po novom sadzba poistného 22%
3. dohodári - doteraz sadzba 0 resp. 1,05 % (zamestnávateľ), po novom 19%
4. szčo - doteraz sadzba 23,575% (beriem zo základu dane, nie z polovičky), po novom 22%. Tu sú iné pravidlá, ktoré zvýšili v úhrne daňovo odvodové zaťaženie, navyše v tých 22% nie je nemocenské poistenie, ktoré doteraz platili.
Zamestnanci sú skôr na opačnej strane, čistý príjem by sa mal zvýšiť.
Čiže tie "s.r.o. , kde sa deje najviac podvodov" by boli v DOR riešené. Iné podvody - DPH, spotrebné dane, tunelovanie ... nie sú v kompetencii MPSVaR.
Iste, naháňanie tunelárov nepatrilo do Mihalovej kompetencie. To je fakt, ale tak ako spolupracoval na DOR s Miklošom mohol aj s Lipšicom. Pokiaľ ma pamäť neklame sedel Mihál vo vláde či nie? Mohol tlačiť na Lipšica aby bol aktivnejší pri odhaľovaní podvodníkov. Máme daňové urady, kde každý úradník vie kto a ako odvádza dane. Je toho veľa kde sa dali platať diery, ale on si vybral tých čo majú najmenej, ale zároveň je ich v spoločnosti najviac. Vadilo mi, že Mihál chcel trestat poctivo platiacich. Takých čo nemajú nedoplatky. Tí mali platiť ešte viac, ale lajdáci by si zase prišli na svoje. Končím, lebo ma už Mihál nezaujíma. Mám ho plné zuby.
1 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Ľubomír Pozri príspevok
Iste, naháňanie tunelárov nepatrilo do Mihalovej kompetencie. To je fakt, ale tak ako spolupracoval na DOR s Miklošom mohol aj s Lipšicom. Pokiaľ ma pamäť neklame sedel Mihál vo vláde či nie? Mohol tlačiť na Lipšica aby bol aktivnejší pri odhaľovaní podvodníkov. Máme daňové urady, kde každý úradník vie kto a ako odvádza dane. Je toho veľa kde sa dali platať diery, ale on si vybral tých čo majú najmenej, ale zároveň je ich v spoločnosti najviac. Vadilo mi, že Mihál chcel trestat poctivo platiacich. Takých čo nemajú nedoplatky. Tí mali platiť ešte viac, ale lajdáci by si zase prišli na svoje. Končím, lebo ma už Mihál nezaujíma. Mám ho plné zuby.
Ja už tiež nebudem k tomu písať, ale Ľubomír toto ma skoro pobavilo. Iste mohol aj robiť samojediného ministra a bol by na svete prvý, ktorý by sa staral do iného rezortu a ktorému by to dovolili - daňovo odvodová reforma s ministrom financií je snáď jasná....
1 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Katija Pozri príspevok
Tomuto nerozumiem. Ako konkrétne by DOR riešila podvody?
Riešila by obchádzanie zákonov v s.r.o., nie doslova podvody, použila som len citáciu z predchádzajúcich príspevkov - riešila by len to, čo MPSVaR riešiť môže. Po školení, kedy som venovala asi 1 hod odvodovej reforma prišla pani s otázkou - mám známeho szčo a hrozí mu, že bude musieť platiť vysoké odvody. Čo má urobiť, má si založiť s.r.o a zamestnať sa tam s minimálnou mzdou? No toto je klasický spôsob legálneho znižovanie platieb štátu. Nejde o podvod. Po DOR už bude skoro jedno, či si ponechá živnosť, a z tej zaplatí 22%, alebo či zaplatí 22% zo zisku s.r.o., prípadne 28% zo zamestnania.
No samozrejme cudzinci majú výhodu - neplatia odvody na Slovensku, ale ani nebudú zo Slovenska čerpať dôchodky a zdravotnú starostlivosť im platí iný štát (príp.sami).
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

že vraj má už novú identitu: mikis k.........
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Jana Motyčková Pozri príspevok
Už ste to skúšali upozorniť kompetentných? Napr. pred dvomi týždňami sa mi podarilo ísť na MPSVaR a dostať sa k človeku, ktorého som upozornila na jeden problém v Zákonníku práce, ktorý je tam už 20 rokov a minimálne 10 rokov tam už pri každej novele vypisujem, že by to bolo treba opraviť. Dotyčný sa ma opýtal, že či tie pripomienky dávam za nejakú inštitúciu - nie iba za seba - no mám smolu, zatiaľ to nikto nečítal. Ale dal mi za pravdu a už mi poslal aj nové navrhované znenie. Ale trvalo to 10 rokov, a podarilo sa mi to len vďaka Mihálovi, že ma tam "posunul", aby som povedala, čo treba.
Najlepší spôsob ako kompetentných upozorniť, je roztrúbiť to, aby to začalo využívať co najviac ľudí, potom sú nútení to začať riešiť. A zvyčajne to trvá kratšie ako 10 rokov.

Áno, áno. Už som prestala radiť, ako sa dostať k vyššej materskej. Mám v správach jednu SS - otázku, čo urobiť aby materská bola vyššia. Odosielateľka má smolu, konečne som pochopila, že ja som tu tá najväčšia sviňa (resp. patrím do kolektívu svíň), ktorá môže sa to že štátny rozpočet je v mínuse.


DOR by naozaj poškodila živnostníkov, ale zamestnancov ?
Takže koho by najviac poškodila DOR (môj názor,ale patrím, možno medzi 0,1% ľudí, ktorí vedia, čo v tej DOR je) poradie od najviac po najmenej :
1. píšúci novinári na voľnej nohe + iní autori príspevkov do novín a časopisov - doteraz mali sadzbu poistného 0%, pri dani si mohli odpočítať 40%, po novom sadzba poistného 22%
2. majitelia firiem (s.r.o., a.s. a pod.) - doteraz z rozdeleného zisku sadzba poistného 10% (ale až zisk za rok 2011, predtým 0), po novom sadzba poistného 22%
3. dohodári - doteraz sadzba 0 resp. 1,05 % (zamestnávateľ), po novom 19%
4. szčo - doteraz sadzba 23,575% (beriem zo základu dane, nie z polovičky), po novom 22%. Tu sú iné pravidlá, ktoré zvýšili v úhrne daňovo odvodové zaťaženie, navyše v tých 22% nie je nemocenské poistenie, ktoré doteraz platili.
Zamestnanci sú skôr na opačnej strane, čistý príjem by sa mal zvýšiť.
Čiže tie "s.r.o. , kde sa deje najviac podvodov" by boli v DOR riešené. Iné podvody - DPH, spotrebné dane, tunelovanie ... nie sú v kompetencii MPSVaR.
podnety davam takmer 20 rokov,je pravda ze mnoho ich my nepreslo,ale par ich aj preslo-je jasne ze jeden clovek nezmoze takmer nic,ale ak sa spoji vela ludi a budu dosledny,tak sa da nieco presadit,ved volbami nic nekonci a co si obcania nevybojuju to nemaju-vid priklad zdravotnych sestier,alebo umelcov
zamestnanci si nepolepsia-ved co ziskaju na znizeni odvodoch o to pridu pri tom ak odvody nebudu polozkou odcitatelnou od zakladu dane,takisto bolo planovane znizenie zakladu nezdanitelnej casti,co by zase poskodilo tych co maju nizsie prijmy
ja som netvrdil ze ma kompetencie,ale jeho kolegovia mali,vsetko zo vsetkym suvisi,ak unikaju peniaze potom sa inym musi zobrat-neviem ci je zrovna spravne ze za rovnakych podmienok maju jedny viac,
lebo maju spravnych poradcov a dobre informacie.
Naposledy upravil trisestri : 16.10.11 at 18:06
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Jana Motyčková Pozri príspevok
Riešila by obchádzanie zákonov v s.r.o., nie doslova podvody, použila som len citáciu z predchádzajúcich príspevkov - riešila by len to, čo MPSVaR riešiť môže. Po školení, kedy som venovala asi 1 hod odvodovej reforma prišla pani s otázkou - mám známeho szčo a hrozí mu, že bude musieť platiť vysoké odvody. Čo má urobiť, má si založiť s.r.o a zamestnať sa tam s minimálnou mzdou? No toto je klasický spôsob legálneho znižovanie platieb štátu. Nejde o podvod. Po DOR už bude skoro jedno, či si ponechá živnosť, a z tej zaplatí 22%, alebo či zaplatí 22% zo zisku s.r.o., prípadne 28% zo zamestnania.
No samozrejme cudzinci majú výhodu - neplatia odvody na Slovensku, ale ani nebudú zo Slovenska čerpať dôchodky a zdravotnú starostlivosť im platí iný štát (príp.sami).
V prípade akejkoľvek reformy,by mala reforma obsiahnuť všetky skupiny. Inak to nie je reforma, iba znovu neúplná a nespravodlivá úprava.
Nečítala som celú diskusiu, neviem či tu už niekto spomenul daňové raje. Ak nie, to nikomu neprekážajú finančné úniky pre štát?
"Chcela by som pripomenúť niekoľko vecí. Súčasťou premiérkyných starých „dobrých časov“ boli a sú napr. daňové raje. Najlepšie ich definovať ako krajiny, ktoré svojou daňovou štruktúrou úmyselne zneužívajú celosvetový dopyt po možnostiach ako sa vyhnúť plateniu daní. Aj na Slovensku máme s nimi skúsenosti a záujem slovenských firiem o ne rastie. Údaje spred dvoch rokov hovoria o ich medziročnom zvýšení až o 27 %. S vyhýbaním sa plateniu daní slovenskými firmami však podľa všetkého premiérka problém nemá. Veď aj pri kauze budovy pre košických daňovákov sa tejto praktiky zastala slovami: „Cyprus je členská krajina EÚ, pani redaktorka. Takže spochybňovať členskú krajinu európskej únie je vážna veta.“ Takže spochybňovať daňový raj, výdobytok starých princípov trhovej ekonomiky, kam aj zo Slovenska unikajú kvantá peňazí, je nemiestne??? "
Atď. ...
http://blog.aktualne.centrum.sk/blog...hp?itemid=1043
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Jana Motyčková Pozri príspevok
Už ste to skúšali upozorniť kompetentných? Napr. pred dvomi týždňami sa mi podarilo ísť na MPSVaR a dostať sa k človeku, ktorého som upozornila na jeden problém v Zákonníku práce, ktorý je tam už 20 rokov a minimálne 10 rokov tam už pri každej novele vypisujem, že by to bolo treba opraviť. Dotyčný sa ma opýtal, že či tie pripomienky dávam za nejakú inštitúciu - nie iba za seba - no mám smolu, zatiaľ to nikto nečítal. Ale dal mi za pravdu a už mi poslal aj nové navrhované znenie. Ale trvalo to 10 rokov, a podarilo sa mi to len vďaka Mihálovi, že ma tam "posunul", aby som povedala, čo treba.
Najlepší spôsob ako kompetentných upozorniť, je roztrúbiť to, aby to začalo využívať co najviac ľudí, potom sú nútení to začať riešiť. A zvyčajne to trvá kratšie ako 10 rokov.

Áno, áno. Už som prestala radiť, ako sa dostať k vyššej materskej. Mám v správach jednu SS - otázku, čo urobiť aby materská bola vyššia. Odosielateľka má smolu, konečne som pochopila, že ja som tu tá najväčšia sviňa (resp. patrím do kolektívu svíň), ktorá môže sa to že štátny rozpočet je v mínuse.


DOR by naozaj poškodila živnostníkov, ale zamestnancov ?
Takže koho by najviac poškodila DOR (môj názor,ale patrím, možno medzi 0,1% ľudí, ktorí vedia, čo v tej DOR je) poradie od najviac po najmenej :
1. píšúci novinári na voľnej nohe + iní autori príspevkov do novín a časopisov - doteraz mali sadzbu poistného 0%, pri dani si mohli odpočítať 40%, po novom sadzba poistného 22%
2. majitelia firiem (s.r.o., a.s. a pod.) - doteraz z rozdeleného zisku sadzba poistného 10% (ale až zisk za rok 2011, predtým 0), po novom sadzba poistného 22%
3. dohodári - doteraz sadzba 0 resp. 1,05 % (zamestnávateľ), po novom 19%
4. szčo - doteraz sadzba 23,575% (beriem zo základu dane, nie z polovičky), po novom 22%. Tu sú iné pravidlá, ktoré zvýšili v úhrne daňovo odvodové zaťaženie, navyše v tých 22% nie je nemocenské poistenie, ktoré doteraz platili.
Zamestnanci sú skôr na opačnej strane, čistý príjem by sa mal zvýšiť.
Čiže tie "s.r.o. , kde sa deje najviac podvodov" by boli v DOR riešené. Iné podvody - DPH, spotrebné dane, tunelovanie ... nie sú v kompetencii MPSVaR.
"...aby materská bola vyššia."
Ja sa na Mihálove rady a aj vás ostatných pozerám asi z takéhoto nadhľadu, možno sa mýlim. A pokladám to za sociálny prístup.
Vie sa, o čo by mohol byť štátny rozpočet vyšší a tiež prečo nie je vyšší a kto na to dopláca. Finančne nespokojná matka na materskej je nespokojná matka. Nespokojná matka, nespokojné dieťa. Faktor podporujúci kvalitu fyzického i psychického zdravia ako matky, tak i dieťaťa, vrátane ostatných členov rodiny.
Takže žiadne výčitky. Len je na prekážku to, že k týmto informáciám sa nedostanú asi všetky mamičky.
Každý na svojho osobného poradcu v tejto spoločnosti nemá.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Bastian Pozri príspevok
Ešte stále nechápeš... najprv sa musíme všetci zmeniť a až potom môžeme čakať niečo lepšie. Vtedy z tej slušne zmýšľajúcej väčšiny vzídu slušní politici.
Sme na Slovensku. Manipulácia. Nereálne.
Keby aspoň cirkev išla príkladom v tejto spoločnosti. ...KDH.
Keď už cirkev nerešpektuje zákony, tak kto? Na svetlo Božie všetko neprenikne.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

korela Pozri príspevok
V prípade akejkoľvek reformy,by mala reforma obsiahnuť všetky skupiny. Inak to nie je reforma, iba znovu neúplná a nespravodlivá úprava.
Nemyslím si, že keď nemôžem urobiť všetko, tak radšej nemám urobiť nič.
2 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Jana Motyčková Pozri príspevok
Riešila by obchádzanie zákonov v s.r.o., nie doslova podvody, použila som len citáciu z predchádzajúcich príspevkov - riešila by len to, čo MPSVaR riešiť môže. Po školení, kedy som venovala asi 1 hod odvodovej reforma prišla pani s otázkou - mám známeho szčo a hrozí mu, že bude musieť platiť vysoké odvody. Čo má urobiť, má si založiť s.r.o a zamestnať sa tam s minimálnou mzdou? No toto je klasický spôsob legálneho znižovanie platieb štátu. Nejde o podvod. Po DOR už bude skoro jedno, či si ponechá živnosť, a z tej zaplatí 22%, alebo či zaplatí 22% zo zisku s.r.o., prípadne 28% zo zamestnania.
No samozrejme cudzinci majú výhodu - neplatia odvody na Slovensku, ale ani nebudú zo Slovenska čerpať dôchodky a zdravotnú starostlivosť im platí iný štát (príp.sami).
Fajn, DOR by neriešila podvody. Aj som si myslela. Len by zodvodnila vysoko všetkých, bez rozdielu ich postavenia na trhu.

Čo sa týka dividend, nemôžem si pomôcť, je to kapitálový príjem - nie výsledok vlastnej práce a ak sa má z nich niečo platiť, tak daň.
A pekne všetci, aj cudzinci (ak to nevylúči medzinárodná zmluva) a aj tí čo by pre odvodový strop nezaplatili z dividend nič. Alebo o to išlo a preto sa dividendy dostali pod odvody? Aj by sa urobíla reforma, aj bohatí a cudzinci by ju nezaplatili?
Existuje ešte iná krajina na svete, kde sa platia z dividend povinne sociálne odvody?
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

Jana Motyčková Pozri príspevok
Riešila by obchádzanie zákonov v s.r.o., nie doslova podvody, použila som len citáciu z predchádzajúcich príspevkov - riešila by len to, čo MPSVaR riešiť môže. Po školení, kedy som venovala asi 1 hod odvodovej reforma prišla pani s otázkou - mám známeho szčo a hrozí mu, že bude musieť platiť vysoké odvody. Čo má urobiť, má si založiť s.r.o a zamestnať sa tam s minimálnou mzdou? No toto je klasický spôsob legálneho znižovanie platieb štátu. Nejde o podvod. Po DOR už bude skoro jedno, či si ponechá živnosť, a z tej zaplatí 22%, alebo či zaplatí 22% zo zisku s.r.o., prípadne 28% zo zamestnania.
No samozrejme cudzinci majú výhodu - neplatia odvody na Slovensku, ale ani nebudú zo Slovenska čerpať dôchodky a zdravotnú starostlivosť im platí iný štát (príp.sami).
V prvom rade treba riešiť obchádzanie zákonov v s.r.o - Parlament, s.r.o. Vláda, s.r.o. Justícia, s.r.o. Polícia, s.r.o. Sociálna poisťovňa, s.r.o Zdravotná poisťovňa.
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Pikoška Pozri príspevok
V prvom rade treba riešiť obchádzanie zákonov v s.r.o - Parlament, s.r.o. Vláda, s.r.o. Justícia, s.r.o. Polícia, s.r.o. Sociálna poisťovňa, s.r.o Zdravotná poisťovňa.
Poriadky treba začať robiť. Už "bežný občan" nestačí platiť to, čo sa stačí rozkradnúť tam.
Šialené je, že sa krádež, ani nemôže tak nazvať, lebo je v súlade s platnou legislatívou.

Zaujala ma včerajšia správa:
Hmotné rezervy predali platinu za štvrtinu, stopa vedie k SDKÚ

Nerozumiem, prečo je nutné sa za takúto cenu zbavovať platiny? A ešte v čase finančnej krízy.
Ale nie o tom chcem písať. Téma je o DOR.

Zrátajme si, čo by kedy zaplatil šťastný spoločník z takéhoto štátneho bomba kšeftu.

Trhová cena je vraj 38,50 Eur
Nákup po 10,60 Eur, spolu 667 800,- Eur
Predaj, nech je len po 30,00 Eur (výkupná firma vraj okamžite kúpi), spolu 1 890 000,00 Eur
Zisk firmy 1 222 200,- Eur
Daň firmy 19%, spolu 232 218,- Eur

A teraz celý čistý zisk 989 982,- Eur si spoločník vyberie.

1. Podľa dnešných pravidiel zaplatí odvod do ZP najviac 10% z maxima, spolu 2 680,20 Eur.
Keby bol cudzinec, tak samozrejme nič.

2. Podľa DOR by zaplatil (v roku 2012) do ZP maximálne 4 241,63 Eur a do SP 8 954,58 Eur. Keby bol cudzinec, tak zase nič.

3. Keby sa platila z dividend dań 19%, tak by to bolo spolu 188 096,58 Eur. Keby bol cudzinec, tak nám do rozpočtu prispeje väčšinou od 5% do 15% z vyplatených dividend.

Slušný rozdiel, nie? Chápem, že šťastný spoločník by v tomto prípade nebol nadšený.






2 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

U nas je situacia taka ze skor treba hladat moznosti ako podporit zivnostnikov,mame nizku uroven konkurencie,vysoku nezamestnanost a teda aj z tym spojenu nekvalitnu uroven sluzieb a slabu ponuku-treba taky motivacny system aby sikovny ludia mohli ist do zivnosti a nie hladat zdroje tam kde uz ani pomaly nie je z coho sklbat.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Katija Pozri príspevok
Fajn, DOR by neriešila podvody. Aj som si myslela. Len by zodvodnila vysoko všetkých, bez rozdielu ich postavenia na trhu.

Čo sa týka dividend, nemôžem si pomôcť, je to kapitálový príjem - nie výsledok vlastnej práce a ak sa má z nich niečo platiť, tak daň.
A pekne všetci, aj cudzinci (ak to nevylúči medzinárodná zmluva) a aj tí čo by pre odvodový strop nezaplatili z dividend nič. Alebo o to išlo a preto sa dividendy dostali pod odvody? Aj by sa urobíla reforma, aj bohatí a cudzinci by ju nezaplatili?
Existuje ešte iná krajina na svete, kde sa platia z dividend povinne sociálne odvody?
Ja nevravím, že so všetkým v DOR súhlasím. Podľa mňa je tiež nelogické (a nerealizovateľné, čo som aj pripomienkovala)platiť odovdy z dividend, ak sa má z toho čosi platiť, nech je to radšej daň.
Reagovala som len na to, že sa tu píše, že by zamestnanci boli najviac postihnutí reformou, čo je úplný nezmysel. Ak by išlo len o toto postihnutie, oproti súčasnému stavu, možno zamestnanec s hrubým príjmom 400 € by získal cca 70 centov mesačne (čo povedzme nestojí za reč, ale pri Zajacovych dvdsaťkorunáčach to za reč stálo), majiteľ firmy s vysokým príjmom z dividend (ktorý využíval, že platiť nemusí) by prišiel povedzme o 1000 € mesačne. No námietka je, keď má zisk z firmy 1.200.000 €, prečo nepríde napr. o 19.000 € mesačne. Keď nemá prísť o 19.000, nechceme ani tých 1.000.
Nuž dobre.
(Pre poriadok, ak ten majiteľ má vo firme už teraz pracovnú zmluvu, z ktorej už dnes plati maximálne odvody, od toho sa tých 1000 € mesačnenezíska, tam je výsledok +-15€ mesačne.)
K podvodom, naozaj neviem, ako chcete v DOR riešiť podvody, napr. ak bol nejaký podvod pri uvedenom predaji platiny.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať