Zavrieť

Porady

zivotna poistka - je vobec zmluva platna

d0k d0k

d0k je offline (nepripojený) d0k

Zdravim,
je to mozno 10 rokov co moji rodicia velmi nepremyslali a nechali sa nahovorit a uzatvorili mi zivotnu poistku - dokonca mam zivotne poistky az dve . Samozrejme ze nic take ako zivotna poistaka nepotrebujem a preto to chcem rychlo zrusit. Naposledy to dopadlo tak, ze "poistovak" povedal ze to musim zrusit ja kedze uz mam viac ako 18 rokov - tato poistka bola uzatvorena este ked som 18 rokov nemal.

Ako som studoval tie zmluvy tak som zistil ze obe su podpisane zakonnym zastupcom (rodic) a akoze "mnou" lenze to co tam je nie je moj podpis a ani som o tom nevedel - je vobec takato zmluva platna? Ak ano ako potom je mozne ze musim ist zrusit ja osobne nieco o com som doteraz nevedel....
Usporiadat
rastaman2000 rastaman2000

rastaman2000 je offline (nepripojený) rastaman2000

Chobot Pozri príspevok
A prečo nie? Sú aj iné oblasti, kde to tak je. Napr. rodič kúpi decku byt. Kým je neplnoletý, tak daň z nehnuteľnosti platí za neho rodič, po dovŕšení plnoletosti má potom povinnosť platiť túto daň vlastník bytu.
Á propos:

Platba poistného za ŽP = ZMLUVNÝ ZÁVäZOK (voči zmluvnej strane)
Úhrada dane (akejkoľvek) = ZÁKONNÁ POVINNOSŤ (voči štátu)

Kapánek rozdiel, že? Niečo ako s tými slávnymi hruškami a jablkami.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

rastaman2000 Pozri príspevok
Tak a je to potvrdené, si agent. Alfa, beta, gama... Ako pekne sa dajú zakryť pravé významy pred zákazníkmi, stačí použiť grécku abecedu. To EuroVálov a monetárny systém ako taký sú aspoň o trošku sofistikovanejšie zahabaďúrované.

Povedz mi, pridáva takáto kombinácia-fúzia produktov na transparentnosti-prehľadnosti pre zákazníka, aby vedel, za čo vlastne platí? Prečo títo tiež-podnikatelíčkovia jednoducho neponúknu klientovi jednoduchú životnú poistku samostatne a sporenie samostatne? Je to preto, lebo by im potom málokto sadol na lep?

zasa si mimo ... agent/predajca poistiek nema sajnu co su to alfa, beta, gama a klientom to uz duplom nema dovod vysvetlovat, skor naopak ...
alfa, beta, gama, to je pracovna napln aktuara ...
0 0
rastaman2000 rastaman2000

rastaman2000 je offline (nepripojený) rastaman2000

bubkoch Pozri príspevok
zasa si mimo ... agent/predajca poistiek nema sajnu co su to alfa, beta, gama a klientom to uz duplom nema dovod vysvetlovat, skor naopak ...
alfa, beta, gama, to je pracovna napln aktuara ...
Aha, tak Ty si ten, čo to počíta tak, aby to prenieslo prašulky od ľudí k finančníkom - pokiaľ možno, čo najviac, čiže aby Vy ste zarábali a ľudia prerábali. Tak to Ti gratulujem, máš byť na čo 'hrdý'!

A máš pravdu, som mimo... mimo Vášho 'košiara'. Tzn. že mňa ste ešte nedostali, aj keď ste sa už zopárkrát pokúšali.

Mimochodom, aký podiel zo zisku, ktorý svojou 'kalkulačkou' vytvoríš, dostávaš? Čiže pomer Tvojho platu k zisku z Tebou vypočítaných zmlúv? Príp. i porovnanie celkových mzdových nákladov Vašej poisťovne k jej ziskom?

X:Y ... doplníš?

X = mzdy
Y = zisk

Keď sa Ti podarí túto rovnicu skompletizovať, zistíš, na koľko si Tvoj v Karibiku sa čľapkajúci zamestnávateľ cení Tvoju námahu a kognitívne schopnosti.
Naposledy upravil rastaman2000 : 24.10.11 at 13:20
0 0
d0k d0k

d0k je offline (nepripojený) d0k

Som tu dlhsie nebol... tak opat reagujem:

Ked vas to tu tak zaujima (hoci som to povodne pisat nechcel):

1. poistka:
Uz som tam bol osobne - nakoniec som zistil ze to ma zivotna poistka len v nazve a v pripade urazu ci smrti nedostanem nic . Ide o "sporenie" kde sa nakupuju akcie a bla bla bla... nebudem rozpisovat, pochopit som to pochopil. A uvazujem aj o tom ze si to ponecham.... aj ked velmi neocakavam zisk pretoze som videl graf ako vsetky akcie isli strmo dole.. samozrejme ze ma uistili ze sa to polepsi

2. poistka:
Na toto som este namal cas.. blizsie info neviem. Ale spravne pochopil rastaman2000 na co sa pytam - jednoducho mi "pravne" nesedi... ze niekto chce po mojej matke aby sa podpisala mojim menom a nakoniec chce aby som ja niekde chodil - mne to jednoducho casovo nevyhovuje, nestiham... a to je cela vec preco ma podrazdilo ze musim vybavovat nieco s cim prakticky nemam nic spolocne (ale z toho co ste napisali som si myslim ze tam vobec nemusim ist ja).
Platia to rodicia - ci to aj musia platit neviem... ale nie je podstatne - aj kedy to platil svaty Anton tak to povazujem sa vyhodene peniaze. Ja si zarobim kolko potrebujem a co sa rodicom tyka - nech si za to kludne idu na veceru / divadla ... whatever ...a arizona - hlboko sa ospravedlnujem ak som napisal nieco co vo vas vyvolalo smutok...
0 0
katkup katkup

katkup je offline (nepripojený) katkup

moja story skoncila, ze uz mi boli aj vyplatene peniaze na ucet a nikde som chodit nemusela som rada!
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Ja som tiež ako rodič uzavrela deťom poistenie. Je to nazvané ako životné poistenie, ale v skutočnosti je to šetriaca a úrazová poistka. Nejedná sa o veľkú poistku, sú to len nejaké zadné vrátka. Uzatvorila som ju na 10 rokov, s tým, že ju deťom mienim platiť až do skončenia platnosti. Na dlhodobú životnú poistku som sa nedala nahovoriť, nakoľko viem, že takéto veci si môžu uzavrieť už oni, ak to uznajú za vhodné
Nemyslím, že je dobré, ak rodičia uzavrú dlhodobú poistku za svoje deti, potom ich zaťažia niečim, o čo nemajú záujem a potom to deti zrušia a stratí sa absolútne výhodnosť tej poistky.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať