Zavrieť

Porady

Anketa: Koho budete voliť?

muž

Anketa: Koho budete voliť?

Počet hlasujúcich
125. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • SMER - SD

    32 25.60%
  • SDKU - DS

    12 9.60%
  • KDH

    6 4.80%
  • SMK

    1 0.80%
  • MOST - HID

    11 8.80%
  • SNS

    3 2.40%
  • SAS

    42 33.60%
  • nebudem voliť

    18 14.40%
Kto chce nech odpovie...
Usporiadat
evženia evženia

evženia je offline (nepripojený) evženia

marleau Pozri príspevok
Doležitejšie ako ktorých kandidátov je vybrať správnu stranu,lebo bábky v parlamente,ktoré budú poslúchať svojich vodcov aj na WC nepotrebujeme.
Ja viem, že výber strany je dôležitý, ale v tejto otázke som sa ešte nerozhodla.. Ale nech sa pozriem na strany, ktoré by eventuálne prichádzali do úvahy, vždy ľudia na predných miestach mi nesedia... všetci majú za ušami... naozaj si začínam myslieť, že pozícia poslanca by mala byť čestná funkcia a nie zárobková činnosť... to by sme potom mali jednoduché vyberanie a rozhodovanie...
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

Zuzka 335 Pozri príspevok
Nuž aprotiargumenty by boli, a veľa. Práve počas 40-tych rokov ich vlády sa naša spoločnosť naučila kradnúť, veď kto nekradne, okráda svoju rodinu. Bolo nám to úplne prirodzené, že všetko je naše spoločné, len si treba vziať pre seba čo najviac toho, kto s čím pracuje. To v nás zostalo, tak prečo sa čudovať???? Tak ako hovoríš, Pikoška, tí, čo odhodili stranícke knižky rozkradli našu spoločnosť.
No, ja som to tak expresívne nepomenovala. Mnohí z tých, čo odhodili stranícke knižky, len využili ich vlastníctvo pre osobný prospech. To by som krádežou nenazvala, len zneužitím nálepky KSS. A ak dovolíš, ja nesúhlasím ani s tým, že počas štyridsať rokov sa kradlo. Počas štyridsať rokov sa najmä budovalo, čo potom mohli goriláci rozkradnúť vo veľkom. A ich príslušnosť k jednotlivým stranám je pre mňa nepodstatná, v každej sa nejaký nájde. Neviem ako Ty, ale ja som sa kradnúť neučila, ani nenaučila. Vieš, čo nás naučil tatko s mamkou ako prvé? Nikdy sa neopovážte kradnúť a klamať. A keď som bola už veľká, vyzbrojil ma základnou poučkou, ani neviem, kedy na to prišiel, lebo bol robotník. Zapamätaj si, že najväčšie hodnoty tvorí robotník vo výrobe. Aby mohol z toho žiť aj úradník a tieto hodnoty spravodlivo medzi všetkých rozdeliť. No a takto som si to zapamätala dodnes a uverila tomu. Je mu ľúto, že v Tebe zostal pocit, že je treba kradnúť, aby si neokrádala Tvoju rodinu. Tak mi prezraď, z čoho si si ukradla, nech som v obraze.
2 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
neviem koho voliť...a to myslím úplne vážne...chcem ísť voliť ale koho? Menšie zlo? A to je kto???

inak dosť zaujímavé je...že práve teraz sa vytiahla"Gorila" a Smer mlčí a čaká kým sa ostatní dokúšu...tak sa pýtam, komu to vyhovuje a kto je za Tým?
Naposledy upravil plavčík : 16.02.12 at 11:07
0 0
Zuzka 335 Zuzka 335

Zuzka 335 je offline (nepripojený) Zuzka 335

Nuž, pravda je, že za socializmu, keď už nepracovali starí poctivci, sa nekradlo vo veľkom, len tak v malom. Nejaký papier tí, čo nebolo vo funkcii, len zamestnanci, a tí čo boli vo funkciách mali prístup k iným zdrojom, dnes už zabudnutým (napr. predajne pre vyvolených a pod.) Chcem len pripomenúť, že všetkým ľuďom sa dostalo pod kožu to známe - kto nekradne okráda svoju rodinu.
Viem, dnes si to nikto nahlas nepriznám, že charakter každého z nás sa v tom čase akosi pokrivil. Niekomu viac, inému menej.
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

Zitulda Pozri príspevok
Je naozaj smiešne, že tak malý štát má toľko strán a to všetko prečo?...iba pre demokraciu?!...sprostosť prevzatá z Ameriky...hoci tam aspoň nemajú voliči takú dilému koho z tých množstva ..... voliť.
S demokraciou (relatívny pojem) to nemá nič spoločného. Pomerný volebný systém vyhovuje mocnostiam, ktoré ich aj prostredníctvom takýchto nástrojov ovládajú. Plánom pre tieto krajiny nie je stabilita, ale chaos. Čím viac strán, tým lepšie. Vždy je možnosť manévrovať a nakoniec zakaždým vytvoriť spoľahlivý zlepenec. To sa u nás podarí takmer pri každých voľbách, tohoročné nevynímajúc. Opak - (parlament, vláda dvoch, troch strán) nie je žiadúci. Trafila by tu zavládnuť stabilita. Prečo spomínaná veľmoc nepripustí vládu viac ako dvoch strán? .... Pomenovali to "vyspelou demokraciou". My sme ešte "nevyspeli". ... len by sme skúsili....
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

plavčík Pozri príspevok
neviem koho voliť...a to myslím úplne vážne...chcem ísť voliť ale koho? Menšie zlo? A to je kto???
Menšie zlo. Tiež som sa nedozvedela, kto je oficiálnym predstaviteľom.... Keď menšie, potom už len menšie pre mňa.. Treba sa pred každými voľbami pozrieť do peňaženky. Koľko v nej za poslednej vlády ubudlo. Od posledného razu riadny prievan. Ak je stav opačný, vec je vyriešená.
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Naozaj je pred nami veľká diléma - koho voliť? Starých? Nových? Veď sme tu už mali aj nové strany, ktoré tam šli len pre účel obohatenia. Do kedy ešte bude v tomto štáte dosť na rozkrádanie? Asi ešte dlho.
Začala som študovať kandidátov a žasnem, koľko nominantov politických strán je v štátnej správe. Ak prídu nové strany, zase bude výmena a samozrejme ľudí nie odborne spôsobilých.
Ano aj za socializmu boli na vedúcich stranách dosadení ľudia politicky angažovaní ale prihliadalo sa hlavne na odbornosť. Mám už viac rokov, takže 45 rokov som žila v starej spoločnosti a od revolúcii v novej. Môžem preto porovnávať. Robila som účtovníčku, takže som nemala možnosť a ani by som to nikdy nebola robila, niečo kradnúť.
Zo svojho a manželovho platu sme si dovolili slušne žiť a našporiť aj na dovolenku a auto. Samozrejme to nebol Dubaj alebo Mercedes(teraz ma len ten napadá, sú však aj drahšie a luxusnejšie). Deti vyštudovali vysokú školu a mali aj zamestnanie. Čo teraz mladí ? Vysoká škola je skoro v každom meste ale čo s absolventami ?
My staršia generácia to už nejako s tých dôchodkov vydržíme. Ale čo mladí ? Aké budú mať dôchodky, keď majú malú možnosť slušne sa zamestnať. A koľkí musia robiť za minimálne mzdu a sú radi, že vôbec nejakú majú ?
Naozaj sa budem pri výbere, koho voliť pozerať do peňaženky.
Naposledy upravil verkaz : 16.02.12 at 11:20
1 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Už sa nemusíme báť ani volieb ani Gorily. To som dostala dnes v meiloch.
gorila.jpg
Naposledy upravil ela77 : 16.02.12 at 14:29
0 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
ela77 Pozri príspevok
Už sa nemusíme báť ani volieb ani Gorily.
??? veď sa nebojíme
0 0
expeeert expeeert

expeeert je offline (nepripojený) expeeert

Nech už zvolíme kohokoľvek, bude už len horšie a horšie - peňazí v štáte bude stále menej a menej - výrobné podniky, ktoré tvorili zisk nefungujú - buď ich vytunelovali alebo ak ešte fungujú tak sa štát správa k nim macošsky, pričom veľkovýrobne automobiliek a elektroniky veľkodušne podporuje, hoci tam celý zisk putuje inde.
Dtto sme si rozpredali všetky "zlatonosné sliepky" - štátne strategické podniky - plynárne, elektrárne, vodárne, slovnaft, vsž -, ktoré vždy dosahovali zisk, tak pri Dzurindovi už boli stratové, ale akonáhle išli do zahraničných rúk tak už opäť dosahujú zisky , táto banda už pripravovala aj teplárne a transpetrol. Chodíme nakupovať do tesca a podobných hype a mega marketov, ktoré zase vlastnia len zahraniční majitelia a zisky opäť putujú von - pričom domácich výrobcov zrážajú pod ceny a k tomu nakupujú treťotriedne odpady, ktoré už na západe nikto nekúpi.
Podobne tu máme tel. operátorov, ktorí netvoria žiadne hodnoty, ale opäť všetok zisk putuje inde (ale to je už aj naša chyba že toľko vyhadzujeme zbytočne na telefonovanie).
Nerastné suroviny nemáme, z ktorých by štát profitoval, a ak aj nejaké boli, opäť to majú len zahraniční vlastníci.
Čiže tok peňazí smerom von je veľký, ale dnu malý, takže dlho to takto fungovať určite nebude. už teraz sme v podstate len akousi kolóniou EÚ. CHudoba sa zväčšuje, školstvo, zdravotníctvo je na pokraji kolapsu a sotva sa niečo zlepší...
A nadôvažok ešte aj tie peniaze, ktoré sa vyberú na daniach, tak namiesto aby sme z nich podporili dôchodcov, ktorí si to zaslúžia, tak veľkodušne podporujeme cigánskych darmožráčov, ktorí v živote nebudú robiť, okrem kotenia ďalších darmožráčov.
A potom sa človek len môže smiať nad tými naivnými sľubmi strán, ktoré tu boli pri moci...
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

plavčík Pozri príspevok
neviem koho voliť...a to myslím úplne vážne...chcem ísť voliť ale koho? Menšie zlo? A to je kto???

inak dosť zaujímavé je...že práve teraz sa vytiahla"Gorila" a Smer mlčí a čaká kým sa ostatní dokúšu...tak sa pýtam, komu to vyhovuje a kto je za Tým?
Ja Ti určite nepoviem koho máš voliť. Ale ja určite nebudem voliť Smer, KDH, SDKU, SNS,Most Híd, HZDS, komunistov. Z tých ostatných strán už viem, koho budem voliť.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Šak počekajce do volieb - kec to pujdze tak, jak doteraz, ta tota liscina bude calkom prazdna. Furt dachto odidze. A potim - ta naco ist voľic, keď nikeho nebudze?
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Aspoň že môžeme slobodne cestovať.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať