Zavrieť

Porady

Usporiadat
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Kolenčík Pozri príspevok
No a je to. od včerajška večera na Orave sneží a fúka a zas sneží a je to fajn, len je to mokré a asi to zmizne
Som nevedel o tejto teme, uf.
Je relativne teple severozapadne prudenie a čoskoro sa zmeni na juhozapadne. Zmenu som cirkulacie (koniec inverzie) som predpovedal už v nedelu na inom fore: http://fusion.fordclubs.org/forum/vi...?p=30957#30957

Bude aj sneh, ale asi až po 20.decembri.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Tak neviem o čo tu ide? To je pre amatérskych meteorológov? Lebo predpovedí počasia aj stránok ktoré sa tomu venujú je dosť a písať o tom aké je počasie momentálne má vôbec význam?
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
WABI, trafil si klinec po hlavičke. Ale...nezosmiešňuj amatarov, lebo su medzi nimi takí, čo sa tym seriozne zaoberaju a nehlasia iba aktualne počasie.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Nemal som záujem zosmiešňovať.
Napokon sú aj amatersky profesionaly alebo profesionálny amatéry. Čo sa týka predpovedania počasia hrdo sa hlásim do oboch skupín.
Zato čo sa týka súčasneho momentálneho stavu počasia v mieste kde sa práve nachádzam, mám veľké úspechy. Veľmi presne viem definovť či práve prší napríklad...
0 0
Juraj Bindzár Juraj Bindzár

Juraj Bindzár je offline (nepripojený) Juraj Bindzár

wabi Pozri príspevok
Tak neviem o čo tu ide? To je pre amatérskych meteorológov? Lebo predpovedí počasia aj stránok ktoré sa tomu venujú je dosť a písať o tom aké je počasie momentálne má vôbec význam?
My čo sa tu na porade poznáme tak si sem tam navzájom napíšeme že aké je u nás práve počasie len tak pre zvedavosť a ty asi nemáš na teplomer, tak rýpeš a robíš zo seba šaša . No nevadí my ťa aj tak máme radi
Naposledy upravil Juraj Bindzár : 09.12.11 at 07:11
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

0 0
Juraj Bindzár Juraj Bindzár

Juraj Bindzár je offline (nepripojený) Juraj Bindzár

A takto je to u nás , cez deň bolo Tmax +10 C
IMG_1034.JPG  
0 0
Milas265 Milas265

Milas265 je offline (nepripojený) Milas265

Môžeš sadiť zemiaky!
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Na Maďaroch sveta žiť to by mi asi ani kotol nezapol.
Ináč k tej predpovedi , stači si Iľkovu prevrátiť naopak a určite to vyjde.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

bože, mať tak zodpovednosť meteorológov........ (napísala účtovníčka)
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

..dnes, t.j. včera ukazovali v správach kvitnúce jahody aj s plodom... aj bahniatka...žeby Veľká noc???
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

U nás Tmax +4,9C tieto už asi nedozrejú
PC100012.jpg  
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Mila123 Pozri príspevok
bože, mať tak zodpovednosť meteorológov........ (napísala účtovníčka)
No profici meteologovia maju biznis postaveny na varovaniach pre polnohospodarov. Takže je to aj o umení niečo vedieť (napisal strojar, 18 rokov mimo odboru a tak trochu meteorolog hobbík už od detstva)

Kedze ja neuznavam sem nahadzovať aktulane počasie, tak ja iba prognozy. Chcete na vianoce sneh? Tak sa modlite!
Možno po 20.decembri bude.
0 0
Juraj Bindzár Juraj Bindzár

Juraj Bindzár je offline (nepripojený) Juraj Bindzár

duves Pozri príspevok
No profici meteologovia maju biznis postaveny na varovaniach pre polnohospodarov. Takže je to aj o umení niečo vedieť (napisal strojar, 18 rokov mimo odboru a tak trochu meteorolog hobbík už od detstva)

Kedze ja neuznavam sem nahadzovať aktulane počasie, tak ja iba prognozy. Chcete na vianoce sneh? Tak sa modlite!
Možno po 20.decembri bude.
K svojmu psychiatrovi chodíš sám? Alebo ťa tam ešte stále vozí mamička?
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Nás zaujíma aktuálne počasie
Ráno -5°C
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Juraj som rád že si si našiel aj inú obeť ale toto si už prehnal! Vidíš ani Paloo sa nesmeje!
Posielaš k psichiatrovi človeka ktorý sa snaží predpovedať počasie a že v zime bude snežiť. Keďže nepovedal miesto určenia toho snehu a má to byť po 20 decembri jeho predpoveď sa s istotou naplní!
Má to premyslené a psichiatra nepotrebuje.
Ja by som tam skôr poslal tie veľtice theodory a tých ktorý veštia z kariet a ruky a po zavolaní... Niekedy si myslím že aj učený prognostici európskej únie by mali byť skromnejší vo svojich predpovediach a mali by byť aj braný na zodpovednosť.
Pretože keď "čarovanie" nevíde veštici povieme tým pár naivných čo uverili, aby si na budúce dali pozor na šarlatánov. Keď počasie neposlúcha meteorologov, tak sa už nikto nediví a maximálne môžu tak zmoknúť. Ale keď uveria chiméram tí darmožráči a šašovia vo vedení štátov v Európe, tak to naplno schytáme všetci a poskladáme sa im aby mohli ďalej čarovať!
Je pritom úplne jedno či sme niektorým verili. Klamú nás úplne všetci!
Naposledy upravil wabi : 11.12.11 at 09:04
0 0
Juraj Bindzár Juraj Bindzár

Juraj Bindzár je offline (nepripojený) Juraj Bindzár

wabi Pozri príspevok
Juraj som rád že si si našiel aj inú obeť ale toto si už prehnal! Vidíš ani Paloo sa nesmeje!
Posielaš k psichiatrovi človeka ktorý sa snaží predpovedať počasie a že v zime bude snežiť. Keďže nepovedal miesto určenia toho snehu a má to byť po 20 decembri jeho predpoveď sa s istotou naplní!
Má to premyslené a psichiatra nepotrebuje.
Ja by som tam skôr poslal tie veľtice theodory a tých ktorý veštia z kariet a ruky a po zavolaní... Niekedy si myslím že aj učený prognostici európskej únie by mali byť skromnejší vo svojich predpovediach a mali by byť aj braný na zodpovednosť.
Pretože keď "čarovanie" nevíde veštici povieme tým pár naivných čo uverili, aby si na budúce dali pozor na šarlatánov. Keď počasie neposlúcha meteorologov, tak sa už nikto nediví a maximálne môžu tak zmoknúť. Ale keď uveria chiméram tí darmožráči a šašovia vo vedení štátov v Európe, tak to naplno schytáme všetci a poskladáme sa im aby mohli ďalej čarovať!
Je pritom úplne jedno či sme niektorým verili. Klamú nás úplne všetci!
Ja si obete nehľadám , na celej porade nenájdeš jediný článok kde by som ja začal rýpať do niekoho, ja iba odpovedám a to že niekoho posielam k psychiatrovi to je nezmysel lebo ja som ho nikam neposielal iba som sa ho spýtal . Spýtať sa môžem či nie???
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
lujza.j Pozri príspevok
http://zpravy.idnes.cz/cekaji-nas-vanoce-na-blate-bude-teplo-a-misty-zaprsi-fxd-/domaci.aspx?c=A111210_143149_domaci_vem
Takto sa maju veci. Dlhodobe predpovede su velmi nepresne - uspešnosť predpovede nad 10 dní je asi 30%. No vychadza sa z takeho odhadu, ako bude vyzerat cirkulacia o 10 dní. A správne, ako wabi uviedol, ja netvrdím že bude padať sneh a kde. Okrem toho, sneh môže napadať 2 pred vianocami a ak sa neroztopí a bude na vianoce, tak aj tak bude taka predpoved dostatočne presná, pretože opak mrazov je oteplenie. A inak, preberaš spravy našich českych koumakov ktorí tvrdia že:
Výraznějšího ochlazení se dočkáme až po Novém roce.
Je skutočne výstižná.To je kedy? 15.januara, alebo 30.januara? No ak tieto dva terminy nevyjdu, ešte tu mame 15.februar, či zaver februara.
Ešteže su dostupne informacie z modelob ECMWF a americky model počasia. Ja mam z čoho čerpať, vy čerpajte od pepikov.
Alebo, to je akoby amater ako som ja povedal, že v našom pásme nebude skutočne určite snežiť v auguste. A stavím sa aj o zlate gate, že to uhádnem.

Inak, prečo sú dlhodobé predpovede nepresné:
Proč předpověď nevyšla?

Dění v atmosféře je často velmi nestálé. Občas se stane, že i při zadání stejných podmínek, při kterých se předpověď počítá, některé nezapočitatelné vlivy nakonec převáží. Tak i například krátkodobá předpověď nakonec může být velmi odlišná od skutečnosti. Dalo by se to přirovnat k vypuštění mnoha pouťových balónků z ruky jednoho člověka. Zpočátku letí všechny stejně. Čím je ale delší doba od vypuštění, tím odlišnější jsou dráhy balónků. Po čase třeba na obloze uvidíme, že čtvrtina balónků letí více napravo, polovina uprostřed a čtvrtina více nalevo. Předpověď pro takové podmínky v daný čas by ukázala situaci pro polovinu balónků uprostřed, ale pravděpodobnost, že taková předpověď vyjde, je již pouze 50%.
http://www.nezaprsi.cz/caste-otazky
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja nekomentujem predpovede, počasia , lebo predpoved je veľa krát taká, že takú viem urobiť aj ja pretože je tam "všeho chuť". pamätám si nedávnu predpoveď /dlhodobú/ že na Luciu má byť zima-mrazivo. tak neviem načo sa robia takéto predpovede. ked vždy aj povedia že sú nepresné.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať