Zavrieť

Porady

POHODA v. 9900.1110 ???

srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

ak ste aktualizovali pohodu komplet na verziu 9900.1110 z 19.10.11 - načíta vám do vyhlásenia na zdanenie príjmov do kolonky "adresa môjho pracoviska" adresu korektne?
mne nie. mne načíta túto adresu z úplne inej účtovnej jednotky.
Usporiadat
great.zv great.zv

great.zv je offline (nepripojený) great.zv

a môžem sa Ťa opýtať - okrem nainštalovania novej verzie - ešte si niečo robila v agendách? ďakujem
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

great.zv Pozri príspevok
a môžem sa Ťa opýtať - okrem nainštalovania novej verzie - ešte si niečo robila v agendách? ďakujem
zvyčajne sa v personalistike zadávajú nové údaje v položke "dane a poistné". to že je to v pohode v legislatíve, ešte neznamená, že je ok personalistika u jednotlivých zamestnancov v novom účtovnom období.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

great.zv Pozri príspevok
a môžem sa Ťa opýtať - okrem nainštalovania novej verzie - ešte si niečo robila v agendách? ďakujem
nie, len som si skontrolovala v personalistike údaje platné pre rok 2012, ako píše vyššie srska, nie vždy to tak je, aj keď je legislatíva v programe ošetrená.. no tentoraz to bolo dobre
0 0
great.zv great.zv

great.zv je offline (nepripojený) great.zv

tak: účtovanie na prelome obodbí + som si zadala do Personalistiky minimálnu mzdu 327,20 a daňovník podpísal vyhlásenie. dala som vyrátať mzdy za 01/2012 a počíta to z min.mzdy 317,00... baby, čo robím zle?.. ďakujem
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

... veru už neviem, ak máš v nastaveniach legislatívy dobre mesačnú a hodinovú min. mzdu a v personalistike si mu upravila tiež mzdu, tak potom by to malo byť dobre..
.. ešte, skús mzdy zrušiť a nanovo vygeneruj, ak si robila mzdy pred úpravou v personalistike, tak Ti to možno nezobralo..
Naposledy upravil Zdenka 0705 : 11.02.12 at 14:11
0 0
great.zv great.zv

great.zv je offline (nepripojený) great.zv

každý rok mi to po nainštalovaní "fungovalo" no teraz - stále to nefunguje.... a ešte sa chcem opýtať...aktualizáciu ste robili cez net, alebo z CD?....
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Ja som robila cez net, lebo CD prišlo až tento týždeň, tuším vo štvrtok, to som už výplaty mala hotové
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

great.zv Pozri príspevok
tak: účtovanie na prelome obodbí + som si zadala do Personalistiky minimálnu mzdu 327,20 a daňovník podpísal vyhlásenie. dala som vyrátať mzdy za 01/2012 a počíta to z min.mzdy 317,00... baby, čo robím zle?.. ďakujem
Skontroluje si agendu Legislatíva, či tam máš uložené správne údaje pre 2012 od 1.1.2012. Min.mzdu, odp.položky, VZ ná piostné.... Samozrejme robíš účtovanie na prelome rokov a v personalistike, kto mal minimálku, tak mu ju upravíš v osobnej zložke na 327,20 a následne po vzgenerovaní miezd upravíš aj priemerný zárobok u minimáliek na 1,880....správnu odp.pol. mi natiahlo do personalistiky automaticky po načítaní novej verzie......potom už zostáva len na hotline volať...
Tiež som naťahovala kompletnú verziu 2012 z netu cez USB klúč a následne update klasicky. CD prišlo včera poobede .
0 0
great.zv great.zv

great.zv je offline (nepripojený) great.zv

great.zv Pozri príspevok
tak: účtovanie na prelome obodbí + som si zadala do Personalistiky minimálnu mzdu 327,20 a daňovník podpísal vyhlásenie. dala som vyrátať mzdy za 01/2012 a počíta to z min.mzdy 317,00... baby, čo robím zle?.. ďakujem
..ak by to ešte niekoho so mnou "bavilo".. tak dopĺňam - v personalistike som zadala "poistenie všetko" a je to OK
baby ďakujem za trpezlivosť.
1 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Vyšiel nový update, idem ho natiahnuť, mal by tam byť aj súhrnný prehlad za zamestnancov pre RZZP za 2011.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Súhrnný výkaz tam je .

Ale chcem upozorniť na inú vec:
pokiaľ budete robiť zamestnancom ročné zúčtovanie dane a bude si dodatočne uplatňovať daňový bonus na dieťa, MUSÍTE to na záložku dane a poistné rozdeliť na 2 riadky - obdobie od 1-6/2011 a obdobie 7-12/2011 na to isté dieťa, ak to zadáte len jedným riadkom na obdobie 1-12/2011 do RZ dosadí nesprávnu sumu nároku na DB za rok, miesto 243,18 mi tam hádzalo furt 240,24, až kým som neskúsila toto. Hold zmena legislatívy v strede roku robí aj takéto šarapaty, len teda mohli by to v Pohode mať lepšie ošetrené.....

ďalšia vec - súhrný výkaz do ZP síce robí, ale my sme mali vyplatené dovolenky počas trvania RD aj neplateného voľna a aj skončenie PP k skončeniu RD resp. neplateného voľna a robí šarapatu s dátumami, neviem ako to zadať...vykayuje mi prázdne dátumy ale sumy správne . mám si spraviť yálohu databázy a následne natvrdo upraviť dátumy začiatku a konca PP podla toho ako to potrebujem do ZP, následne urobiť Výkaz a potom opäť všetko natiahnuť zo zálohy, m aby sedelo narealitu ???? Nijako mi totiž nechce ani do hromadného oznámenia zamestnávateľa ťahať správne dátumy, poča sktorých sa zam. považuje za zam. s neprav.príjmom ked čerpá RD, NV a je mu počas tohto obdobia vyplatená dovolenka, pričom y tej dovolenky idú odvody na ZP. Som na nervy, ako to robíte Vy? Toto je moja nočná mora Ako správne a kde vyplniť, ked naprl. zamestnanec čerpal RD do 30.9.2011 a k 30.9.2011 ukončil PP a súčasne mu za 9/2011 bola vyplatená nevyčerpaná dovolenka? Čo všetko tu zadať a akm, pekne podrobne prosím poraďte !
0 0
KlaudiaKK KlaudiaKK

KlaudiaKK je offline (nepripojený) KlaudiaKK

Prosím Vás kto používa Pohodu - ako posielate ročný výkaz do ZP - cez export - ja potrebujem asi návod pre dementov - lebo keď sa to snažím poslať v poisťovni mi dokument nezoberie - vraj je nepodporovaný na dávku 580 ? Ako to mám poslať cez dávku ? Ďakujem
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

...zatial nijako ja som na inom mieste na porade čítala, že zatial to nejako robí problém aj iným vraj koncom týždňa by to mohlo ísť, problémy sú vraj na poisťovni, neviem, čo je pravda
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Problémy s ročnými výkazmi do ZP som nemala žiadne, za dva dni som posielala asi 15 výkazov. Union spustil ročný výkaz (dávka 580 len v priebehu včerajška), ostatné išli v pohode. Cez export robíte presne tak isto ako pri mesačnom výkaze. Jediný problém, Pohoda zle exportuje ročné výkazy so ZŤP zamestnancami, nedáva znížené sadzy ale normálne. V pohode o tom už vedia, upravia to, ale dá sa to upraviť aj priamo vo vyexportovanom súbore.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

A neviete ako zadávať dátumy do personalistiky, čo som spomínala vyššie, aby to riadne natiahlo aj do súhrnného prehladu, prípadne do hromadných oznámení zamestnávateľa ?
0 0
SAIVI SAIVI

SAIVI je offline (nepripojený) SAIVI

KlaudiaKK Pozri príspevok
Prosím Vás kto používa Pohodu - ako posielate ročný výkaz do ZP - cez export - ja potrebujem asi návod pre dementov - lebo keď sa to snažím poslať v poisťovni mi dokument nezoberie - vraj je nepodporovaný na dávku 580 ? Ako to mám poslať cez dávku ? Ďakujem
Som to práve dnes robila. ..tým istým postupom ako ked podávam mesačný výkaz.
V agende roku 2011 si dám export súboru, otvorím jednotlivé stránky zdravotných poisťovní a podám formou dávky - načítam vyexportovaný súbor. Jediný problém som mala v ZP Dôvera, kde som musela zmeniť v agende kod zdrav. poisťovne na kod 24 namiesto 23.
1 0
KlaudiaKK KlaudiaKK

KlaudiaKK je offline (nepripojený) KlaudiaKK

No ale ja aj mesačné výkazy priamo na stránke poisťovne typujem, lebo mi to inak nejde. Ten export to je do excelovskej tabuľky alebo ako PDF dokument či ?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Betina2 Pozri príspevok
Súhrnný výkaz tam je .

Ale chcem upozorniť na inú vec:
pokiaľ budete robiť zamestnancom ročné zúčtovanie dane a bude si dodatočne uplatňovať daňový bonus na dieťa, MUSÍTE to na záložku dane a poistné rozdeliť na 2 riadky - obdobie od 1-6/2011 a obdobie 7-12/2011 na to isté dieťa, ak to zadáte len jedným riadkom na obdobie 1-12/2011 do RZ dosadí nesprávnu sumu nároku na DB za rok, miesto 243,18 mi tam hádzalo furt 240,24, až kým som neskúsila toto. Hold zmena legislatívy v strede roku robí aj takéto šarapaty, len teda mohli by to v Pohode mať lepšie ošetrené..... toto majú v pohode odjakživa. ja som nad tým maturoval tuším pred 2 rokmi

ďalšia vec - súhrný výkaz do ZP síce robí, ale my sme mali vyplatené dovolenky počas trvania RD aj neplateného voľna a aj skončenie PP k skončeniu RD resp. neplateného voľna a robí šarapatu s dátumami, neviem ako to zadať...vykayuje mi prázdne dátumy ale sumy správne . mám si spraviť yálohu databázy a následne natvrdo upraviť dátumy začiatku a konca PP podla toho ako to potrebujem do ZP, následne urobiť Výkaz a potom opäť všetko natiahnuť zo zálohy, m aby sedelo narealitu ???? Nijako mi totiž nechce ani do hromadného oznámenia zamestnávateľa ťahať správne dátumy, poča sktorých sa zam. považuje za zam. s neprav.príjmom ked čerpá RD, NV a je mu počas tohto obdobia vyplatená dovolenka, pričom y tej dovolenky idú odvody na ZP. Som na nervy, ako to robíte Vy? Toto je moja nočná mora Ako správne a kde vyplniť, ked naprl. zamestnanec čerpal RD do 30.9.2011 a k 30.9.2011 ukončil PP a súčasne mu za 9/2011 bola vyplatená nevyčerpaná dovolenka? Čo všetko tu zadať a akm, pekne podrobne prosím poraďte !
v texte - k bonusu
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

KlaudiaKK Pozri príspevok
No ale ja aj mesačné výkazy priamo na stránke poisťovne typujem, lebo mi to inak nejde. Ten export to je do excelovskej tabuľky alebo ako PDF dokument či ?
export do sp je v xml a do zp ako txt - týka sa mv
aj dávka 580 je ako 514
Naposledy upravil srska : 15.02.12 at 14:59
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

len info: stormware aktualizovalo pohodu 10.02.12 na verziu 10002.1012
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať