Zavrieť

Porady

POHODA v. 9900.1110 ???

srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

ak ste aktualizovali pohodu komplet na verziu 9900.1110 z 19.10.11 - načíta vám do vyhlásenia na zdanenie príjmov do kolonky "adresa môjho pracoviska" adresu korektne?
mne nie. mne načíta túto adresu z úplne inej účtovnej jednotky.
Usporiadat
KlaudiaKK KlaudiaKK

KlaudiaKK je offline (nepripojený) KlaudiaKK

srska Pozri príspevok
export do sp je v xml a do zp ako txt
Pane bože, čo som ja komu spravila ??? - skúšala som a nejde mi to ani tak ani tak txt v všzp neber - vraj nepodporované ! Keď to neopravia a nebudem to môcť natypovať priamo tak čo spravím ? Inak oni mi stále tvrdia že to je za to že mám 64 bitovú verziu internet.expl. To akože štátna správa robí na atari počítačoch alebo ja som úplný debil, že to neviem nahodiť ?
0 0
great.zv great.zv

great.zv je offline (nepripojený) great.zv

ako Vám urobí Potvrdenie o zdaniteľnom príjme - pre dohodára? ... mne dáva obdobie 2-12, hoci dohodár bol celý rok. viem, že bolo zrušená zrážková daň (on mal zrážkovú), ale čo s januárom 2011?..
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

great.zv Pozri príspevok
ako Vám urobí Potvrdenie o zdaniteľnom príjme - pre dohodára? ... mne dáva obdobie 2-12, hoci dohodár bol celý rok. viem, že bolo zrušená zrážková daň (on mal zrážkovú), ale čo s januárom 2011?..
Mne robí potvrdenie 1-12/2011
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
tak som sa tešila, keď som odoslala z Pohody ročné Výkazy na ZP do poisťovní, že OK, a z VSZP mi poslali chyba, nezhoduje sa HOZ, mali sme zam-cov s neplateným voľnom pol dňa, vo výkaze píše ako celý, čiže prerušenie poistenia. Na hotline o probléme vedeli a bolo mi doporučené, ať zmažem mzdy a nahodím nanovo bez tých pár hodín a upravím si mzdy. Ale ako, keď sa mi zmení suma, odpracované hodiny, nárok na SL, tedy aj zrážky zo mzdy.. Neviem, možno by sa to dalo, ale prerábať 3 mesiace u viacerých zamestnancov... Tak som vypísala mail s požiadavkom na rozlíšenia celého dňa a čiastočného neplateného voľna. No neviem, ako budem úspešná. Keď nepochodím, budem musieť natypovať ručne.. Ak sa bude dať...
Naposledy upravil witch : 17.02.12 at 14:16
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Tak mi prišla odpoveď:

Odpoveď na Váš príspevok:

Dobrý deň,

Vaša požiadavka bola zaslaná vývojovému tímu. O prípadnom zapracovaní budete informovaná Spravodajom.

Môžem čakať
Naposledy upravil witch : 17.02.12 at 13:12
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Po týždni oddychu sa celá nažhavená púšťam do výkazu pre ZP, no nestačím "zírať", ....Pohoda mi načítala miesto 2 zamestnancov až 4-och . Mám tam za 1. až 3. mesiac materskú /RP/, od 1.4. nastúpila pracovať. Je to stále tá istá jedna osoba a Pohoda mi ju vykazuje ako 3 /slovom troch/ zamestnancov.
... to je sila,.. zajtra volám, opäť ... koľký raz už v tomto roku na hotline ?!!!
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Na môj dnešný dotaz som dostala informáciu, že v priebehu dnešného dňa bude nová aktualizácia, č. 10003.
... čakáš, čakám ... čakáme ...
0 0
great.zv great.zv

great.zv je offline (nepripojený) great.zv

... stále robí potvrdenie o príjmoch pre dohodára (s výbalou zrážkovou daňou) tak, že do r.02 dáva kal.mesiac 2-12, aj keď do kolonky Dohody mimo prac.pomeru "zakrížikuje" 1-12. čo tam treba opraviť? výkaz RZZP, ktorý treba odoslať do ZP - obdobie 2010!
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

... si v správnom roku? 2011?
Mne to dáva dobre, aj daň dobre píše, aj rok na výkaze do ZP
0 0
great.zv great.zv

great.zv je offline (nepripojený) great.zv

ale áno v roku 2011. no potvrdení na r.01 je suma 11 x mzda, a daň tiež 11x. písala som aj do Pohody - diskusné fórum, dnes by mala byť nová aktualizácia ako ste tu avizovali, tak čakám... možno.... dohodár je vo firme od r.2010 bez prerušenia, tak najskôr som si myslela, že to má súvis so zrušením zrážkovej dane keďže mes.príjem je 99,58€ a v r.2010 podliehal zrážkovej dani...
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

verzia 10003 je na svete, mám stiahnutú, ale počet poistencov bez zdrav. postihnutia a s postihnutím na riadkoch nevypĺňa ... mám niečo ja zle, alebo to máte tak aj ostatní?
p.s.
tá materská sa mi už opravila
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Riadky č. 2 a 3 kde sa vypisuje počet poistencov bez ZP a počet poistencov so ZP, ak výška preddavkov je vyššia ako nula - sú nepovinné.
Tak mi odpovedali na horúcej linke Pohody. Takže "hor sa" na EK.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

tak ako vám vyplňa v novej verzii súhrnný výkaz na ZP u neplateného volna resp. rodičovského príspevku a pritom preplatené dovolenky počas tej materskej resp v posledný deň ukončenia PP? Mne tam dátumy stále nedáva....ako toto poriešiť? Už som z toho na nervy, skúšla asom si nakopčiť zamestnanca, to obdobie RD rozdeliť na 1.-30. v mesiaci a na 31. v mesiaci dať platené voľno - iné s tým, že som zadala nie poistenie všetko, ale len zdravotné zam a zam-nec výplatu síce urobilo korektne, ale v tom výkaze to nie je v dátumoch trvania zamestnania uvedené, sú tam len sumy za zam. a zam.ela. Skúšala som aj export do excelu, tam sa to dá upraviť, ale zas to veim dostať do formálu xml takto upravené z excelu ach jaj, na nervy. Nakoniec to asi budem ručne tipovať všetko na s tránke zdrav.poisťovne....to bude parádny ošial...ešte keby bolo dokopy zopár zamestnancov, tak hej, ale pri 15 je to už dosť tipovania.....máte niekto nápad, ako by to šlo z pohody?
Srska, kde si? Ty si odborník na PC
0 0
great.zv great.zv

great.zv je offline (nepripojený) great.zv

great.zv Pozri príspevok
ale áno v roku 2011. no potvrdení na r.01 je suma 11 x mzda, a daň tiež 11x. písala som aj do Pohody - diskusné fórum, dnes by mala byť nová aktualizácia ako ste tu avizovali, tak čakám... možno.... dohodár je vo firme od r.2010 bez prerušenia, tak najskôr som si myslela, že to má súvis so zrušením zrážkovej dane keďže mes.príjem je 99,58€ a v r.2010 podliehal zrážkovej dani...
...po poslednej aktualizácii stále to isté .. na "Potvrdení o.." stále mzda aj daň za 11 mesiacov, na mzdovom liste mzda aj daň za 12 mesiacov... neviem, kde robím chybu...
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

great.zv Pozri príspevok
...po poslednej aktualizácii stále to isté .. na "Potvrdení o.." stále mzda aj daň za 11 mesiacov, na mzdovom liste mzda aj daň za 12 mesiacov... neviem, kde robím chybu...
ešte skús mrknúť do Personalistiky, či tam nemáš nejakú zradu, č nebolo v jan. nastavené, že zdaňovať zrážkovou daňou...
1 0
great.zv great.zv

great.zv je offline (nepripojený) great.zv

presne tak.. v januárových mzdách mám zaškrtnuté políčko - zrážková daň. akurát, že sa mi to už nedá zrušiť, tak Potvrdenie - ručne-stručne
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
witch Pozri príspevok
tak som sa tešila, keď som odoslala z Pohody ročné Výkazy na ZP do poisťovní, že OK, a z VSZP mi poslali chyba, nezhoduje sa HOZ, mali sme zam-cov s neplateným voľnom pol dňa, vo výkaze píše ako celý, čiže prerušenie poistenia. Na hotline o probléme vedeli a bolo mi doporučené, ať zmažem mzdy a nahodím nanovo bez tých pár hodín a upravím si mzdy. Ale ako, keď sa mi zmení suma, odpracované hodiny, nárok na SL, tedy aj zrážky zo mzdy.. Neviem, možno by sa to dalo, ale prerábať 3 mesiace u viacerých zamestnancov... Tak som vypísala mail s požiadavkom na rozlíšenia celého dňa a čiastočného neplateného voľna. No neviem, ako budem úspešná. Keď nepochodím, budem musieť natypovať ručne.. Ak sa bude dať...
Prikladám odpoveď z hotlinu:
Odpoveď na Váš príspevok:

Dobrý deň,

existujúce typy neprítomnosti „Neplatené voľno“ alebo „Neospravedlnená absencia“ slúžia na evidenciu neprítomnosti – pracovného voľna bez náhrady mzdy trvajúceho celú pracovnú smenu. Nie je vhodné ich používať v situáciách, kedy zamestnanec časť dňa odpracuje. Tieto typy prerušujú sociálne poistenie, čo má vplyv na veličiny ako určenie rozhodného obdobia pri PN, vyplnenie ELDP, a tiež na výpočet počtu kalendárnych dní poistenia vo výkazoch pre zdravotné poisťovne, sociálnu poisťovňu, krátenie maximálneho vymeriavacieho základu pre SP.
Do najbližšieho update bude do programu pridaný nový typ neprítomnosti, ktorý sa bude používať pre evidenciu voľna bez náhrady mzdy, ktoré netrvá celú pracovnú smenu, tzn. že pracovník v danom dni odpracuje určitý čas. Tento typ nebude prerušovať sociálne poistenie a nebude ovplyvňovať s tým súvisiace skutočnosti. Update plánujeme zverejniť koncom budúceho týždňa.
Ak by ste do tej doby potrebovali vystaviť mzdy s „neplateným voľnom“, ktoré netrvalo celú pracovnú smenu, môžete postupovať nasledovne. V neprítomnosti použijete typ „Pracovné voľno – ostatné“, program pri výpočte mzdy vypočíta náhradu, ktorú s mínusovým znamienkom uvediete do políčka Zdaniteľné náhrady. Tým zabezpečíte správny výpočet odpracovaných hodín v mesiaci a správny výpočet výšky mzdy (keďže neodpracovaná časť nebude preplatená). Je to len dočasné riešenie – do zverejnenia spomínaného update.
Odporúčame potom opraviť spätne mzdy, v ktorých sú použité typy „Neplatené voľno“ alebo „Neospravedlnená absencia“ pre časť pracovnej smeny. Iba tým zabezpečíte správne automatické vyplnenie Oznámenia i Súhrnného výkazu pre zdravotné poisťovne.


S prianím pekného dňa

Ing. Miroslava Kupková
účtovný konzultant

STORMWARE s.r.o.,



Takže keď dôjde aktualizácia, aj tak budem musieť prerobiť mzdy, aby to dobre ukazovalo v SV ZP, ELDP a neviem kde. Problém vyriešili, ale spätne to tam dostanem len zrušením a znova nahodením miezd...
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

k RZZP za 2011:

Ked si otvoríš originálny vygenerovaný vyexportovaný txt súbor v Poznámkovom bloku, tak si môžeš prepísať čo potrebuješ, následne uložiť a takto upravený súbor odoslať, dnes sa mi to podarilo omylom otvoriť, tak som skúsila a ono to prepísať šlo, ešte som to neodoslala, bola technická prestávka, tak uvidím ako to pôjde, predtým mi vyhadzovalo chyby. Mne chýbali dátumy poistenia pri neplatenom volne a následne dni zamestnania v danom mesiaci. Odporúčam si pôvodný súbor nejako premenovať aby sa to nemýlilo a dať si hodne veľký pozor čo prepíšete...ale pri troche pozornosti sa to dá...lepšie ako celé tipovať na portáli Ak to niekto vyskúšate dajte vedieť.
1 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

...a berie to , len treba dodržať počet znakov, ak nie vyhodí chybu ale to lahko dohladáte a opravíte Funguje to!
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

ja osobne v minuloročnej databáze nič nejdem meniť, pošlem súhrnný výkaz taký, aby im v ZP sedel dátumovo na register zamestnanecov a mesačné výkazy a aby sedeli mzdové údaje z účtovníctva....v novom roku to snáď už vylepšia
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať