Zavrieť

Porady

Vrátenie vodičského preukazu na polovicu

Zdravím Vás všetkých, potrebujem poradiť ohľadom vrátenia vodičského preukazu na polovicu,podal som si žiadosť,no policajtka,ktorá o tom rozhodovala sa zrejme zle vyspala, alebo som jej nebol sympatický, alebo si liečila nejaký komlex a jednoducho mi došla odpoveď, že mi v mojej žiadosti nevyhovuje s odvolaním sa na § 14 ods. 3 Zák.372/1990, ktorý hovorí:Od výkonu zvyšku zákazu činnosti možno po uplynutí
polovice času výkonu tejto sankcie upustiť, ak páchateľ
priestupku spôsobom svojho života preukázal, že
jej ďalší výkon nie je potrebný. O upustení sa môže rozhodnúť
aj na základe žiadosti páchateľa.

Zujímalo by ma, či je možné podať opätovnú žiadosť, prípadne podať voči takému oznámeniu (bolo doručené v liste ako oznámenie)podať odvolanie, alebo sťažnosť. Hnevá ma na tom to, že v zákone je jasne napísané za akých podmienok je možné vrátenie VP, ale ona si rozhodla podľa vlastného svedomia a (ne)vedomia. Môj spôsob života je úplne normálny, o čom ona nemá ani šajnu a nehovoriac o tom, že na na auto som sa počas doby zákazu ani nepozrel... Vopred ďakujem za rady.
Naposledy upravil Majlito : 21.10.11 at 09:04
Usporiadat
xmilans xmilans

xmilans je offline (nepripojený) xmilans

Zdravim, ked ziadate sud o podmienecne upustenie od zvysku trestu, je potrebne na tu ziadost zakupit aj niejaky kolok ??
0 0
Theo Theo

Theo je offline (nepripojený) Theo

dôchodca
Komu treba adresovať žiadosť o skráteni doby zadržania VP?
ne trest prišiel z OS ,aj s uvedeným termínom zadržania VP.Čiže adr.je ODI,alebo O súd?
Ďakujem
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Ak rozhodol o zákaze činnosti súd, tak na súd. Ale pozor, v prípade vyhovenia (podmienečného upustenia od výkonu zvyšku zákazu činnosti) dostane páchateľ podmienku minimálne do konca pôvodného trestu, najdlhšie na 5 rokov.
0 0
sandross sandross

sandross je offline (nepripojený) sandross

Neviem, že ohladom toho čo si napísal, či bol podaný podnet na Ústavný súd? Píšeš je nás viac, len stále neviem, či sa zbierali aj nejaké podpisi a kde, aby to bolo riešené na Ústvnom súde?
0 0
tumainvest tumainvest

tumainvest je offline (nepripojený) tumainvest

podnikateľ
Ahojte,

prosím vás vyriešil niekto už ten problém s vrátením vodičáku po polovici trestu, ktorý sa týkal tých, čo spáchali priestupok pred novelizáciou zákona v novembri 2011?? Mám totiž ten istý problém a policajt, ktorý môj priestupok riešil mi povedal, že aj keď som priestupok spáchal pred novelou mi vodíčak vrátiť nemôže. Rád by som vedel ako ste dopadli so sťažnosťou na ústavnom súde.

Ďakujem

Patrik
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Sťažnosť na Ústavný súd sa nepíše ako obyčajný list ;-) Ak ide o ústavnú sťažnosť, tak mu musí spravidla predchádzať konanie, ktoré podľa sťažovateľa zasiahlo do jeho ústavných práv. Len na okraj, na odpustenie zvyšku trestu zákazu činnosti nebol právny nárok ani v minulosti a proti zamietavému rozhodnutiu sa nebolo možné ani odvolať.
0 0
tumainvest tumainvest

tumainvest je offline (nepripojený) tumainvest

podnikateľ
To Draik: môj prípad je trošku zvláštny tým, že ja potrebujem dokázať policajtovi, že podľa zákona je možné aby mi vodičák po polovici trestu vrátil, že on koná protizákonne keď sa odvoláva na novelu z novembra 2011. Je to kamarát a pokiaľ sa jednalo o vrátenie vodičáku, tak vždy o tom rozhodoval ten policajt čo priestupok riešil, takže v tomto prípade je to ten daný kamarát. Len potrebujem, aby pochopil že bude konať podľa zákona a teda nevzťahuje sa na to novela z 2011 keď môj prípad sa stal ešte pred touto novelou. Chcel som len vedieť či už tento prípad niekto doriešil, či už do úspešného alebo neúspešného konca.

Ďakujem
Naposledy upravil tumainvest : 22.04.13 at 08:51
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Ak si myslíte, že policajt koná protizákonne, obráťte sa na prokuratúru. Aj keby ste uspeli, je stále potrebné mať na pamäti, že na odpustenie zvyšku trestu zákazu vedenia motorových vozidiel nie je právny nárok. Nemáte teda zaručené, že v prípadnom novom konaní by zrazu policajt rozhodol kladne, navyše proti jeho rozhodnutiu sa odvolať nemôžte.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
draik Pozri príspevok
Ak si myslíte, že policajt koná protizákonne, obráťte sa na prokuratúru....
Oznámenie o protiprávnom konaní príslušníka PZ

http://www.minv.sk/?oznamenie-o-prot...prislusnika-pz

...stačí len vypísať do koloniek ...a poslať ...
0 0
Radovan Akire Chupáč Radovan Akire Chupáč
ak sa chce niekto inspirovat mojou ziadostou... potreboval som ju, tak som ju vytvoril... snad niekomu pride vhod http://uloz.to/xcrgXe8m/ziadost-o-pr...o-preukazu-doc
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať