Zavrieť

Porady

URAD PRACE

dnes mi na UP povedali ,ze uchadzac o zamestnanie, ktory ma priznanu davku v hmot, nudzi alebo prispevok k davke je zdravotne poisteny a nemusi byť v evidencii uchadzacov o zamestnanie. Do dvoch tyzdnov sa mam rozhodnut a v pripade zaujmu o vyradrenie z evidencie bude UP postupovať v zmysle ustanovenia§ 36 ods.1pis. m zakona č.139/2008 ktoym sa doplna zakon č. 5/2004. Neviete mi poradit čo tym stratim , alebo či sa odhlasit alebo zostat v evidencii.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mirpo je offline (nepripojený) mirpo

    Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac mirpo
    Evidencia na ÚPSVaR je dobrovoľná, t. j. odhlásiť sa môžeš, kedy chceš. Keďže poberáš DvHN, tak máš zaplatené ZP, to tiež platí. Ale ak sa dáš vyradiť z evidencie UoZ na UPSVaR, nemôžeš napr. absolvovať cez úrad kurz, alebo získať príspevok na podnikanie. Ak sa zamestnáš, nemôžeš žiadať príspevok na cestovanie do zamestnania, ani zamestnávateľ nemôže žiadať príspevok na Teba ako na UoZ, lebo by Ťa nezamestnal následne po evidencii...
    Ešte doplním:
    § 36 ods. 1 zákona o službách zamestnanosti - Úrad vyradí uchádzaa o zamestnanie z evidencie uchádzačov o zamestnanie dňom
    m) požiadania o vyradenie z evidencie uchádzačov o zamestnanie

    Opätovne môžeš byť zaradený po 3 mesiacov od vyradenia z evid. na zákl. vlastnej žiadosti.
    Naposledy upravil mirpo : 26.10.11 at 09:31 Dôvod: §

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    AVRIL Pozri príspevok
    Opatovne zaradenie az po troch mesiacoch? A na aké pripady sa toto vztahuje? Mam podobny problem. Bola som dlhodobo nezamestnana a vedena v evidencii uchadzacov o zamestnanie na UP. Dostala som rozhodnutie o vyradeni z evidencie uchadzacov, ale prac. pomer v novom zamestnani mi skoncil po dvoch tyzdnoch v skusobnej dobe, tak to mam chapat teraz tak, ze ma znova nezaradia do evidencie az po troch mesiacoch? Skoncenie pracovneho pomeru v skusobnej dobe moze aj nemusi byt v pisomnej forme, tak ak by som mala narok znova na to, aby ma v mojom pripade zaevidovali, staci mi predlozit len zapoctovy list, alebo by som musela predlozit aj oznamenie o ukonceni prac. pomeru v skusobnej dobe?
    teba sa to netýka .......Opätovne môžeš byť zaradený po 3 mesiacov od vyradenia z evid. na zákl. vlastnej žiadosti.


    Dakujem, takze to ma len nevyhody (okrem toho, ze sa nemusim chodit podpisovat) takze jednoznacne zostavam v evidencii pokial si nenajdem pracu.

    AVRIL je offline (nepripojený) AVRIL

    AVRIL
    mirpo Pozri príspevok
    Evidencia na ÚPSVaR je dobrovoľná, t. j. odhlásiť sa môžeš, kedy chceš. Keďže poberáš DvHN, tak máš zaplatené ZP, to tiež platí. Ale ak sa dáš vyradiť z evidencie UoZ na UPSVaR, nemôžeš napr. absolvovať cez úrad kurz, alebo získať príspevok na podnikanie. Ak sa zamestnáš, nemôžeš žiadať príspevok na cestovanie do zamestnania, ani zamestnávateľ nemôže žiadať príspevok na Teba ako na UoZ, lebo by Ťa nezamestnal následne po evidencii...
    Ešte doplním:
    § 36 ods. 1 zákona o službách zamestnanosti - Úrad vyradí uchádzaa o zamestnanie z evidencie uchádzačov o zamestnanie dňom
    m) požiadania o vyradenie z evidencie uchádzačov o zamestnanie

    Opätovne môžeš byť zaradený po 3 mesiacov od vyradenia z evid. na zákl. vlastnej žiadosti.
    Opatovne zaradenie az po troch mesiacoch? A na aké pripady sa toto vztahuje? Mam podobny problem. Bola som dlhodobo nezamestnana a vedena v evidencii uchadzacov o zamestnanie na UP. Dostala som rozhodnutie o vyradeni z evidencie uchadzacov, ale prac. pomer v novom zamestnani mi skoncil po dvoch tyzdnoch v skusobnej dobe, tak to mam chapat teraz tak, ze ma znova nezaradia do evidencie az po troch mesiacoch? Skoncenie pracovneho pomeru v skusobnej dobe moze aj nemusi byt v pisomnej forme, tak ak by som mala narok znova na to, aby ma v mojom pripade zaevidovali, staci mi predlozit len zapoctovy list, alebo by som musela predlozit aj oznamenie o ukonceni prac. pomeru v skusobnej dobe?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.