Zavrieť

Porady

Neplatene volno

Dobry den,
Chcem sa opytat. Existuje nejaky formular na neplatene volno? Nas yamestnanec si chce vyiat jeden den neplateneho volna. Moye mi niekto bliysie povedat, kto, kedz a za akzch podmienok ma narok na neplatene volno? Co sa pri tom vypisuje, akz formular?
Dakujem za odpoved.
<!-- / message -->
Usporiadat
allimpex allimpex

allimpex je offline (nepripojený) allimpex

Dakujem velmi.
0 0
Elca Elca

Elca je offline (nepripojený) Elca

Neplatene volno a odvody do ZP.
ZC poziadal o rok neplateneho volna.ZL s tym suhlasil.ZC bude pracovat v CR a bude tam aj zdravotne poisteny.Musi ZL platit aj tu do zdravotnej poistovni z minimalneho VZ, alebo co musi spravit, aby neplatil. Prosim pomozte, nikde som nenasla takyto pripad. Dakujem....
0 0
sgm sgm

sgm je offline (nepripojený) sgm

Pokiaľ s tým zamestnávateľ súhlasil a zamestnanec sa ešte po neplatenom voľne vráti naspäť, je potrebné takéhoto zamestnanca odhlásiť v SP, resp. podať prerušenie poistenia od doby, kedy nastúpil na neplatené voľno a keď sa vráti, naspäť ho prihlásiť.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Elca
Neplatene volno a odvody do ZP.
ZC poziadal o rok neplateneho volna.ZL s tym suhlasil.ZC bude pracovat v CR a bude tam aj zdravotne poisteny.Musi ZL platit aj tu do zdravotnej poistovni z minimalneho VZ, alebo co musi spravit, aby neplatil. Prosim pomozte, nikde som nenasla takyto pripad. Dakujem....
Len taký nápad : nemohli by ste rozviazať pracovný pomer na ten jeden rok a potom po návrate uzatvoriť novú pracovnú zmluvu? Tým by ste sa vyhli povinnosti platiť odvody na ZP.
0 0
Elca Elca

Elca je offline (nepripojený) Elca

Este k tomu neplatenemu volnu, zabudla som,ale podotknut, ze bude robit v dcerskej firme, tak nechceme s nim rozviazat pracovny pomer, inac dobry napad... do SP prerusenie nahlasim - dakujem, ale co s odvodmy do zdravotnej poistovne, musime odvadzat 14%, alebo nie ....ked vlastne ich bude platit v CR.
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Elca
Este k tomu neplatenemu volnu, zabudla som,ale podotknut, ze bude robit v dcerskej firme, tak nechceme s nim rozviazat pracovny pomer, inac dobry napad... do SP prerusenie nahlasim - dakujem, ale co s odvodmy do zdravotnej poistovne, musime odvadzat 14%, alebo nie ....ked vlastne ich bude platit v CR.
Skús sa popozerať na www.vszp.sk Je tam poradňa. Sú tam rôzne prípady, možno tam nájdeš odpoveď. Alebo szadaj otázku. Mne odpovedali do 7 dní.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať