Zavrieť

Porady

Oplatí sa mi zvyšovat dobrovoľné nemocenské poistenie?

Dobrý den, viete my niekto povedať, ako to vyzerá s tým novým zákonom o dobrovoľnom nemocenskom poistený? Som tehotná a chcela by som si to zvíšiť, len neviem či sa to oplatí a či my to pomôže. Termín mám 13.6.2012 a DNP si platím od 13.4.2011. Veľmi pekne Vás prosím o radu. Ďakujem
Naposledy upravil Vanessa 999 : 31.10.11 at 06:03
Usporiadat
Tinuska436 Tinuska436

Tinuska436 je offline (nepripojený) Tinuska436

a z toho predošlého DNP, čo som platila viac ako tých 270 dní, no len minimum cca 14 eur, tak dostanem teraz niečo k materskej?? hmm..
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Tinuska436 Pozri príspevok
Vec: Oznámenie o zániku, resp. trvaní Vášho dobrovoľného sociálneho poistenia podľa údajov evidovaných k 1. februáru 2012
Sociálna poisťovňa Vás evidovala k 31. januáru 2012 v registri poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia Sociálnej poiťovne ako dobrovoľne nemocensky poistenú osobu.
Podľa novely zákona č. 461/2003 Z.-z o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov, účinnej od 1. februára 2012, Vám dobrovoľné nemocenské poistenie zanikne najneskôr získaním 270 dní dobrovoľného nemocenského poistenia dňom 25.08.2012 zo zákona, za predpokladu, že sa neodhlásite z toho dobrovoľného nemocenského poistenia skôr.

Takže takýto list mi prišiel.. a následne som sa bola pýtať v poisťovni, či platiť mám, kedže už predtým, pred tou odhláškou, čo som dala v decembri som platila tých 270 dni, tak tetka naťukala rodné číslo do PC a povedala, že nie, že mi to končí, tak ja už neviem z toho vobec výjsť....pomóóóóóć ;-(
Aj si si ho poriadne prečítala ? Do 25.8.2012 ti trvá dobrovolné nem.poistenie. V súčasnosti tam máš "sekeru" (nedoplatok), ktorý musíš vyrovnať. Keby si teraz zostala PN, nič nedostaneš, lebo nedoplatok je vyšší ako 3 €.
Čím skôr si to daj do poriadku.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Tinuska436 Pozri príspevok
a z toho predošlého DNP, čo som platila viac ako tých 270 dní, no len minimum cca 14 eur, tak dostanem teraz niečo k materskej?? hmm..
Si už tehotná ?
0 0
Tinuska436 Tinuska436

Tinuska436 je offline (nepripojený) Tinuska436

Ved ja som si to prečítala, no ked som bola na poisťovni mi tá ženská povedala, že ja už tých 270 dni mám z predošlého poistenia,tak že mi to zaniká.. krava a teraz penále platiť budem.. och zabiť málo.. a som zvedavá, že či z toho vyššieho poistného mi vyjde aj vyššia materská, keď zaplatím nedoplatok lebo platím to vyššie akože od 1.12 a pôrod budem mať až po polke júna, tak mi výjde tých 180 dni, čo by sa to zvýšené poistné platiť malo.. som zvedavá, či mi niečo z neho dajú, či nedajú len z najmenšej sumy, čo som platila predtým ;-((
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Tinuska436 Pozri príspevok
Ved ja som si to prečítala, no ked som bola na poisťovni mi tá ženská povedala, že ja už tých 270 dni mám z predošlého poistenia,tak že mi to zaniká.. krava a teraz penále platiť budem.. och zabiť málo.. a som zvedavá, že či z toho vyššieho poistného mi vyjde aj vyššia materská, keď zaplatím nedoplatok lebo platím to vyššie akože od 1.12 a pôrod budem mať až po polke júna, tak mi výjde tých 180 dni, čo by sa to zvýšené poistné platiť malo.. som zvedavá, či mi niečo z neho dajú, či nedajú len z najmenšej sumy, čo som platila predtým ;-((
ak do nástupu na materskú uplynie 26 týždňov od vzniku nového poistenia, budeš mať vypočítanú materskú z nového (zvýšeného) VZ.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Tinuska čo tam po penáloch, ale ak by si šla na materskú a mala by si dlh, tak materskú by si nedostala.
Tak šupom zaplatiť aby neboli problémy.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

A hádam ani penále ešte nebude či už vari pýtajú:
Máš poučenie - vždy si treba overiť (v zákone, alebo na Porade )
0 0
Tinuska436 Tinuska436

Tinuska436 je offline (nepripojený) Tinuska436

Na materskú idem cca 11.5, takže vyzerá to tak, že tých 26 týždňov splnených budem mať.. Dakujem krásne za rady ;-))) stredu idem na poisťovňu vyriešiť to a keď uvidím tu ženskú nech si má neželá.. Ešte raz ďakujem ;-) Pekný deň
0 0
Tinuska436 Tinuska436

Tinuska436 je offline (nepripojený) Tinuska436

No ved toto som našla na nete, že ked mám voči poisťovni viac ako 5 eur dlh, takže mi materskú nedostanem.. ešte dobre, že som o to opätovne zaujímala, že to stihnem ešte uhradiť... Najviac ma štve, že som sa o to bola pýtať na poisťovni a tam mi dali zle info,kvôli ich blbosti by som ja prišla o peniaze.. och...
0 0
Tinuska436 Tinuska436

Tinuska436 je offline (nepripojený) Tinuska436

Práveže do dnešného dňa mi zo sociálnej poisťovne ani nič neposlali, že nemám zaplatené. Platiť som skončila tým februárom, takže nemám zaplatené za február a marec a našla som, že za každý deň omeškania 0,05%.. to nejak prežijem, horšie by bolo, keby som to zistila až potom a materskú nedostala..... No to hej... Poučenie, ešteže som na to prišla zavčasu ;-)
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Tinuska436 Pozri príspevok
Práveže do dnešného dňa mi zo sociálnej poisťovne ani nič neposlali, že nemám zaplatené. Platiť som skončila tým februárom, takže nemám zaplatené za február a marec a našla som, že za každý deň omeškania 0,05%.. to nejak prežijem, horšie by bolo, keby som to zistila až potom a materskú nedostala..... No to hej... Poučenie, ešteže som na to prišla zavčasu ;-)
v tomto zozname si sa nenašla ?
http://www.socpoist.sk/zoznam-dlznikov/48015s
1 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Tinuska436 Pozri príspevok
Na materskú idem cca 11.5, takže vyzerá to tak, že tých 26 týždňov splnených budem mať.. Dakujem krásne za rady ;-))) stredu idem na poisťovňu vyriešiť to a keď uvidím tu ženskú nech si má neželá.. Ešte raz ďakujem ;-) Pekný deň
nuž obávam sa, že 26 týždňov do materskej to potom nebude !!! .. nože upresni ten termín PTP
0 0
Tinuska436 Tinuska436

Tinuska436 je offline (nepripojený) Tinuska436

tak to zvýšené platím od 1.12 a predpokladaný termín je 24.6, na materskú mi doktorka vravela, že nastúpim 13.5, som presne teraz počítala, tak to zvýšené mi vychádza platiť len 23 týždňov ;-((( Kedže nebudem splňať tých 26 týždňov, čo si spomínala, nebudem to platiť zbytočne teraz? nemám si to zrušiť? Lebo z toho minima som platila od aug.2010 do dec.2011, takže tých 270dní dva roky pred pôrodom budem splnených mám, takže aspoň z toho minima by mi malo niečo vyjsť nie?.. Ja som si to zvýšene dala kvoli tomu, že mi vraveli na poisťovni, že stačí zvýšené platiť 180 dní pred pôrodom, nie pred nástupom na materskú.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Tinuska436 Pozri príspevok
tak to zvýšené platím od 1.12 a predpokladaný termín je 24.6, na materskú mi doktorka vravela, že nastúpim 13.5, som presne teraz počítala, tak to zvýšené mi vychádza platiť len 23 týždňov ;-((( Kedže nebudem splňať tých 26 týždňov, čo si spomínala, nebudem to platiť zbytočne teraz? nemám si to zrušiť? Lebo z toho minima som platila od aug.2010 do dec.2011, takže tých 270dní dva roky pred pôrodom budem splnených mám, takže aspoň z toho minima by mi malo niečo vyjsť nie?.. Ja som si to zvýšene dala kvoli tomu, že mi vraveli na poisťovni, že stačí zvýšené platiť 180 dní pred pôrodom, nie pred nástupom na materskú.
nuž čo na to - nemôžeš sa predsa spoliehať na to "čo ti vraveli" ... teba kuknúť aj do zákona - a ten platí (alebo na Poradu).
a keby si to bola urobila vtedy http://www.porada.sk/t179200-oplati-...ml#post1883388 tak stíhaš ...

Teraz bude z DNP z pravdepodobného VZ (z minima) - pozrela som tvoje staršie príspevky .. tak máš nárok aj zo zamestnania + z DNP - nie je to také zlé v súčte .. len si vyrovnaj dlhy, lebo nebude žiadna materská!!!!
V postate môžeš aj zrušiť .. ale keďže to už nie je ani celý mesiac, ja by som si nechala (možno je to 10-15 evri?) ... bude sa ti doba počítať až do toho konca augusta (dakedy sa možno zíde - neviem)

doplním: neviem, ako máš v robote - ale vypísať sa môžeš dať aj skôr (v rozpätí 8-6 týždňov pred pôrodom - sama si určuješ termín, nie lekár)
Naposledy upravil Katy a R : 17.04.12 at 07:57
0 0
Tinuska436 Tinuska436

Tinuska436 je offline (nepripojený) Tinuska436

No ved hej.. nestihla som to ;-(( neskoro som sa spamätala....ale nevadí.... aspon o niečo bude zvýšené, len dobre, že som prišla na to, že mám voči ním podlžnosti, ináč prúúúser ;-( no ved to, že počas materskej by som platiť nemala, tak do toho 11.5 ešte zaplatím, to ma už nezabije, nebudem to komplikovať. ;-) ešte raz dakujem za rady ;-) ešteže Vás tu máme ;-)) Pekný deň, nech sa darí ;-)
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať