Zavrieť

Porady

kupili sme byt - predošlí majitelia žiadaju zachovanie tralého bydliska

práve sme v štádiu kupovania bytu. pôvodný majitelia prosia o dočasne ponechanie trvaleho pobytu na cca 6mes.
chcem sa poradiť či ten pobyt nemôže byť prihlasený len na vchod panelaku nie na konkretny byt. ...
Naposledy upravil Dav : 28.10.11 at 20:25
Usporiadat
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Tiež pri kúpe bytu by ma nezaujímal trvalý pobyt starého majiteľa,pre mňa je dôležitý vlastnícky list,aby som bol na ňom iba ja.Čo sa týka trvalého pobytu starého majiteľa..ako povedal Bolek Polívka : Táhni!! Apropó,,
ja občianske nevydávam,ani negumujem Môj postoj je : Táhni a tak to má byť!!!Potom ti zvonia pri dverách rôzni Ko...i
a vypytujú sa "hovadiny"...Táhni!!! Nech je poriadok!!
Podľa mňa: trochu drsne povedané, ale je to logické. Môj dom, môj hrad. Nech mi na bránu nebúcha nejaký hej-počkaj.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Neviem o čom to tu vediete debatu. Stačí s prečítať zákon 253/1998
§ 7
(1) Ohlasovňa záznam o trvalom pobyte zruší
a) na základe oznámenia podľa § 10 písm. d),
b) ak občan zomrel alebo bol vyhlásený za mŕtveho,
c) na základe ohlásenia podľa § 6ods. 1 a 3,
d) ak prihlásenie bolo vykonané na základe neplatného, falšovaného, vedome pozmeneného alebo cudzieho dokladu,
e) na návrh občana oprávneného užívať budovu alebo jej časť na základe právoplatného súdneho rozhodnutia o obmedzení alebo zrušení užívacieho práva, 5a)
f) na návrh vlastníka alebo všetkých spoluvlastníkov 4e) budovy alebo jej časti podľa § 3 ods. 2 občanovi, ktorý nemá k budove alebo jej časti žiadne užívacie právo; návrh nemožno podať voči manželovi a nezaopatrenému dieťaťu 4f ) vlastníka, spoluvlastníka alebo nájomcu podľa § 3 ods. 8 písm. d) bodu 2,
g) ak budova zanikla.

(2) Ak dôjde k zrušeniu trvalého pobytu podľa odseku 1 písm. d) až g), je miestom trvalého pobytu občana obec, na ktorej území bol občanovi trvalý pobyt zrušený. Túto skutočnosť je ohlasovňa povinná oznámiť občanovi vyvesením oznámenia na úradnej tabuli v obci pobytu po dobu 15 dní. V oznámení ohlasovňa uvedie aj meno, priezvisko a dátum narodenia občana.
Pôvodný majiteľ to od nových majiteľov žiadal(alebo prosil). Je na nových majiteľoch, či mu vyhovejú. Ak nechcú vyhovieť, tak môžu ten trvalý pobyt ísť sami zrušiť. Nútiť pôvodného majiteľa, aby to zrušil sám asi nemôžu. Teda môžu, ale ten sa na nich môže vykašľať (slušne povedané).
A je to.

Ale ani to nezabráni tomu, aby ti občas neprišla pošta určená pôvodnému majiteľovi. Predsa nikto nie je povinný oznamovať všetkým obyvateľom, že zmenil trvalý pobyt.
Naposledy upravil marjankaj : 13.11.11 at 22:16
0 0
Mackovka Mackovka

Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

Tiež som kupovala byt. Nepáčilo by sa mi, keby pôbodnému majiteľovi ostal trvalý pobyt. Tí, čo mi byt predali si osadili vo vchode schránku a chodili si ešte celý rok vyberať poštu. Kupovať byt s tým, že tam bude oficiálne mať niekto trvalý pobyt sa mi nepozdáva.

Xanti Pozri príspevok
A prečo im nechcete vyhovieť?
Mimochodom trvalý pobyt ja mám na vchod paneláku nie na konkrétny byt.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Mackovka Pozri príspevok
Tiež som kupovala byt. Nepáčilo by sa mi, keby pôbodnému majiteľovi ostal trvalý pobyt. Tí, čo mi byt predali si osadili vo vchode schránku a chodili si ešte celý rok vyberať poštu. Kupovať byt s tým, že tam bude oficiálne mať niekto trvalý pobyt sa mi nepozdáva.
Keď sa ti to nepozdáva a si právne spôsobilá, tak mu ten trvalý pobyt zruš sama. Kde je problém?
A s poštou si to vybav s poštárkou. Ja som na schránku nalepil oznam, kam to majú doručovať.
1 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Ten trvalá pobyt ťa k ničomu nezaväzuje. Pravda je však, že niekde musia mať trvalý pobyt. Na MsÚ - evidencii obyvateľstva im na základe Tvojej písomnej žiadosti (je na to tlačivo) a zaplatení poplatku trvalý pobyt v Tvojom byte zrušia. Ostane im len trvalý pobyt v obci alebo meste.
0 0
Mackovka Mackovka

Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

Zrušila by som ten trvalý pobyt predchádzajúcemu majiteľovi, aj keď možno zbytočne. Nemám s tým dobrú skúsenosť zo svojho okolia. Predošlému majiteľovi bytu tam trvaly pobyt ostal a exekútori a policajti si tam so zásielkami podávali kľučky.

marjankaj Pozri príspevok
Keď sa ti to nepozdáva a si právne spôsobilá, tak mu ten trvalý pobyt zruš sama. Kde je problém?
A s poštou si to vybav s poštárkou. Ja som na schránku nalepil oznam, kam to majú doručovať.
1 0
sebera sebera

sebera je offline (nepripojený) sebera

Pracujem v oblasti obchodu a služieb ako živnostník. ...viac
Trvalý pobyt môže nový majiteľ odhlásiť na mestskom alebo obecnom úrade. Trvalý pobyt je vždy len na presne daný byt špecifikovaný na liste vlastníctva. Nedá sa nahlásiť na vchod(akože bývate na chodbe???). Pôvodný vlastník sa z trvalého pobytu neodhlasuje ale len sa prihlási na nový trvalí pobyt a na starom ho automaticky odhlási daný úrad. Za byt platíte nájomné a údržbu spoločných priestorov bytového domu a tá suma sa ráta z počtu prihlásených občanov na trvalý pobyt na daný byt. Takže, budete platiť vyššie nájomné. Avšak pravdepodobne pri menšej správcovskej spoločnosti Vám môžu vyjsť v ústrety.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Za byt platíte nájomné a údržbu spoločných priestorov bytového domu a tá suma sa ráta z počtu prihlásených občanov na trvalý pobyt na daný byt.
.... + vodné a stočné, kúrenie, výťah - správca bytu predsa účtuje v osobomesiacoch a pokiaľ tam majú trvalý pobyt, automaticky predpokladá - bývajú tam. Takže sa môže stať, že budú reálne bývať dvaja, ale budú platiť za štyroch - a to už sú nejaké tie €uráče, ktoré by sa dali využiť rozumnejšie!
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

misoft Pozri príspevok
.... + vodné a stočné, kúrenie, výťah - správca bytu predsa účtuje v osobomesiacoch a pokiaľ tam majú trvalý pobyt, automaticky predpokladá - bývajú tam. Takže sa môže stať, že budú reálne bývať dvaja, ale budú platiť za štyroch - a to už sú nejaké tie €uráče, ktoré by sa dali využiť rozumnejšie!
Keď kupuješ byt - uzavrieš so správcom zmluvu a nahlásiš počet obyvateľov v byte! Nebudeš tam predsa uvádzať bývalých majiteľov či .
A takisto - exekútor ani poštárka nedoručí žiadny doporučený list (resp oznámenie) do tvojej schránky - ak tam nie je uvedené meno bývalého majiteľa. pošta sa jednoducho vracia späť. Overovala som si to na pošte (a tiež odsúšané to mám - vrátil sa mi list posielaný na adresu trvalého pobytu). Ak by aj poštárka náhodou hodila obyčajný list do schránky, kľudne sa môže vyhodiť!
.. a o tom, že sa dá dať trvalý pobyt na obec (dosť veľa ľudí to využíva, som bola prekvaená) som už vyššie písala ...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať