Zavrieť

Porady

Co ma obsahovat navrh na zmenu konatela s.r.o. ?

Ahojte,
Idem podat na obchodny register navrh na zmenu udajov s.r.o. (potrebujem nahradit jedneho konatela inym),
vedel by mi niekto potvrdit, ci toto je kompletny zoznam priloh, ktore potrebujem:
- zapis z valneho zhromazdenia o zmene zakladateľskej listiny (ide o s.r.o. s jedinym spolocnikom) ...(2 rovnopisy)
- úplné nove znenie zakladateľskej listiny (obsahujuce uz data noveho konatela ....(2 rovnopisy)
- podpisovy vzor noveho konatela ....(2 rovnopisy) ?

Vopred vdaka!
:-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    bogi_7 Pozri príspevok
    Ahojte,
    Idem podat na obchodny register navrh na zmenu udajov s.r.o. (potrebujem nahradit jedneho konatela inym),
    vedel by mi niekto potvrdit, ci toto je kompletny zoznam priloh, ktore potrebujem:
    - zapis z valneho zhromazdenia o zmene zakladateľskej listiny (ide o s.r.o. s jedinym spolocnikom) ...(2 rovnopisy)
    - úplné nove znenie zakladateľskej listiny (obsahujuce uz data noveho konatela ....(2 rovnopisy)
    - podpisovy vzor noveho konatela ....(2 rovnopisy) ?

    Vopred vdaka!
    :-)
    Ak je to jedno osobovka, robí sa Rozhodnutie jediného spoločníka, nie zápisnica z VZ V rozhodnutí jediného spoločníka uvedieš dátum, ku ktorému dátumu starého konateľa odvolávaš a tak isto nového akým menuješ. Tieto dátumy dávaš potom do návrhu.
    ostatné je O.K. = úplné znenie + podpisový vzor konateľa

    Pri elektronickom podaní Návrhu do OR sa dá ušetriť 50 %, ale to asi vieš. V takomto prípade ti aj rovnopisov stačí menej, pretože sa skenujú a ostávajú ti.

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    je to ok, len spoločník ako valné zhromaždenie musí rozhodnúť o odvolaní starého konateľa a vymenovaní nového

    bogi_7 je offline (nepripojený) bogi_7

    bogi_7
    dik za feedback
    ano tak to mam v zapisnici z VZ - VZ (jediny spolocnik) odvolava stareho a menuje noveho konatela

    este mam otazniky v tychto veciach:
    -niekde som cital, ze podpisovy vzor noveho konatela staci v jednom vyhotoveni a podpis nemusi byt uradne overeny
    -aky datum mam zadat do kolonky "Údaje obsiahnuté v tomto návrhu na zápis zmeny zapísaných údajov o spoločnosti s ručením obmedzeným do obchodného registra navrhujem (navrhujeme) zapísať k" ...ak VZ prebehlo 28.10.2011 a návrh do OR chcem podať 31.10? má to byť dátum o 14 dní neskorší? ...nemam šajnu...

    bogi

    bogi_7 je offline (nepripojený) bogi_7

    bogi_7
    do navrhu sa dava len jeden datum...t.j. ku ktoremu dnu sa maju zapisat zmeny v spol. zmluve...a preto este stale neviem aky datum dat do navrhu ak napr. k 31.10. odvolavam stareho a od 1.11. menujem noveho konatela...

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    bogi_7 Pozri príspevok
    do navrhu sa dava len jeden datum...t.j. ku ktoremu dnu sa maju zapisat zmeny v spol. zmluve...a preto este stale neviem aky datum dat do navrhu ak napr. k 31.10. odvolavam stareho a od 1.11. menujem noveho konatela...
    Na strane P8/3 vypisuješ dátum vzniku aj zániku funkcie starého konateľa 31. 10. a na tej istej strane zápis vznik funkcie nového konateľa : 1. 11. /ja robievam tak, že v jeden deň odvolávam a ten istý deň aj menujem, aby bolkonateľ stále nejaký v spoločnosti,
    Návrh môžeš datovať aj týždeň po vymenovaní nového konateľa.
    Už je to hádam jasné.

    Co ma obsahovat navrh na zmenu konatela s.r.o. ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.