Zavrieť

Porady

Odpojenie prípojky plynu a elektriky

Dobrý deň,
Som 1/4 vlastníkom rodinného domu, do ktorého sa nasťahoval jeho 1/2 majiteľ a to z toho dôvodu, lebo jeho rodinný dom opojili od elektriky a plynu kvôli tomu, že prestal platit. Právom sa obávam, že narobí dlžoby na elekrike a plyne aj na sčasti mojej nehnuteľnosti. Keďže býval v susedstve predpokladam, že po starkinej smrti si prípojky dal na svoje meno. Je tu nejaká možnosť ho dať odpojiť?...Veľmi pekne ďakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Po starkinej smrti, nikto neriešil prepísať na seba existujúce pripojenia? Je v tom dome ešte elektrika?
    Lebo aj ked sa nepoužíva, tak za "hodiny" sa platiť musí. My ti to nezistíme, skús si zavolať na elektrárne, na distribučnú spoločnosť, a podla čísla nehnuteľnosti zistiť na koho je prípojka napísaná.

    On ako vlastník nehnuteľnosti si môže vybaviť v pohode prípojku na svoje meno viď čítaj tu http://www.setri.sk/ako-vybavit-nove...elektriny.html

    A prípojka je len jedna, ak je viac majiteľov len jeden ju má napísanú na svojom mene, i on by ju mal platiť.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ak má prípojky na svoje meno, tak dlžoba bude len a len jeho. Prečo ho chceš dať odpájať? Zisti, na koho sú pripojky evidované, kto platí zálohové platby za plyn a elektrinu.

    kliatba je offline (nepripojený) kliatba

    kliatba
    A môžu byť prípojky, aj na mená všetkých majiteľov bez ich vedomia? Opojiť ho chcem dať z dať preto, lebo sa obávam že narobí dlžoby aj na nás, nechá to tak pak to budeme musieť platit aj my...Problém je ten, že dlží peniaze, na každú stranu a už sme si dosť kvôli nemu vytrpeli a nechcem riesiť dalsie jeho dlhy...velmi pekne dakujem za rady, bo ja som v tomto ako slepe kura

    Odpojenie prípojky plynu a elektriky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.