Zavrieť

Porady

Predaj izbových a záhradných rastlín a záhradkárske potreby cez eshop?

Potreboval by som poradiť či sa mi oplatí spustiť eshop na predaj izbových a záhradných rastlín plus potreby pre záhradkárov a pestovanie rastlín. A ak sa oplatí, čo by ste poradili - je lepšie na začiatok predávať cez eshop viac druhov rastlín a potrieb alebo radšej sa špecifikovať na konkretny druh rastlín a základné potreby?
Za poradenstvo vám srdečne dakujem
Usporiadat
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Michalides84 Pozri príspevok
Chokma - mojou pestovatelskou zálubou sú izbové kvetiny a okrasné stálozelené dreviny dreviny. Z izbových rastlín je moja oblúbená rastlina Aloe arborescens - mám nádherný exemplár na ktorý nedám dopustiť má vyše 2 metrov a listy cca polmetrové. Stále verím že mi zakvitne čím sa mi odvdačí za moju starostlivosť počas 12-tych rokov. Z tejto rastliny som dokázal doposial namnožiť množstvo mladých aloe, ktoré má už celá naša rodina a susedia. No nemal som ešte šancu túto rastlinu predať zákazníkom, kedže mi rodina radí aby som ju ponúkol do kvetinárstiev alebo predal cez internet. Je to dobrý nápad a viem ako nato ale rád si prečítam názory ostatných, čo by odporučili, poradili.

Takže ty pestuješ zeleninové priesady a aké druhy či všetky ktoré sa dajú predať, alebo máš nejaký druh na ktorý sa špecializuješ? Vy máte zeleninárstvo teda vlastnú predajnu alebo chodíte predávať po dedinách či na trhy? A sused je kvetinár, aké kvetiny predáva - rezané, izbové kvety či aj okrasné drevinky?

Pozeral som tvoj profil a vidno že tvojimi milovníkmi medzi kvetinami sú africké fialky. Sú nádherné, je vidno že máš vztah ku kvetom , no ja zasa fialku nemám v zbierke ani jednu, tak mám nápad - možno ty nemáš aloe arborescens, ktoré je liečivá izbová rastlina hlavne rýchlo uceluje otvorené rany pri úraze alebo pri popáleninách. Výmením kus za kus, čiže tebe by pribudla nová kvetina tak isto ako mne. Aký je tvoj názor na výmenný obchod?
My predavame prakticky z domu. Robia to vlastne moji rodicia. Minuly rok som im spravila taku webovu informacnu stranku, nie je to e-shop. Ked ma niekto zaujem, musi prist k nam a na mieste si moze kupit. Orientujeme sa na rozne zeleninove priesady - zeler, karfiol, kalerab, kel, kapusta, brokolica, okra, salat, rukola, por, rajciny (kolikove, krickove, koktailove...), paprika, barani roh, feferonka, chilli, alma, uhorky, baklazan. Do sortimentu sme zaradili aj cosi z byliniek majoran, bazalka, mata, ligurcek, oregano, tymian, estragon, saturejka, dalej vodove a cukrove melony, cukety, tekvice.

Sused ma klasicke kvetinarstvo, predava aj rezane kvety, ktore viaze do kytic a ma aj crepnikove kvetiny.

A ak sa ti paci nejaka fialka, tak daj vediet, mozem ti na jar poslat.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať