Zavrieť

Porady

Prehľady od 01.01.2012 po novom

srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

§ 39 ods. 9 zákona 595/2003 Z.z. sa mení takto:

(9) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, je povinný podávať miestne príslušnému správcovi dane v lehote podľa § 49


a) prehľad o príjmoch zo závislej činnosti, ktoré jednotlivým zamestnancom vyplatil, o zrazených a odvedených preddavkoch na daň z týchto príjmov a o daňovom bonuse za uplynulý kalendárny mesiac (ďalej len „prehľad“); v prehľade sa uvádzajú aj osobné údaje zamestnanca uvedené v § 32 ods. 6 písm. a) až c), ktorému bol príjem poskytnutý, ak nejde o osoby, na ktoré sa vzťahujú osobitné spôsoby vykazovania údajov podľa osobitného predpisu,132) ...........


viac: informácia dr sr - časť: tlačivo prehľad a hlásenie
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

sybila3 Pozri príspevok
no daň z minimálnej mzdy nevychádza takže na r. nula uvádzam len hrubú mzdu a to je všetko?

My nevidíme do Tvojich miezd a netušíme, či máš mať hodnoty aj v ďalších riadkoch.
1 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

mám len dohodárov, takže daň nie je, ide mi o r. 1 dám dátum vyplatenia mzdy a sumu uvádzam sumu preddavkov? ak nie sú tak nula? ďakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ja dohodárrov mám a daň je...to nemáš dorbý argument.
vylníš podľa pravdy, ak je nula tak je nula.
akurát že nuly sa vypisovať nemusia..................ale môžu.
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

prosím vás aký dátum sa má udávať do I. časti 1 riadok? dala som dátum kedy boli mzdy aj daň platené a stále mi tam vyhadzuje logickú chybu. okrem toho mi to cez eDane nechce podpísať a odoslať,,,vrrrr
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

idem poslať poštou a neviem teraz kam keď porušili danové úrady, môžem poslať na kontaktné miesto???? dík
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
V programe POHODA som hľadala prehľad v personalistike, kde bol predtým.
Nachádza sa teraz v agene Mzdy / konkrétny mesiac - Prehľad o príjmoch zo závislej činnosti.
Píšem to sem pre podobne "slepé" baby, aby sa netrápili.


Alžbeta
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
sybila3 Pozri príspevok
idem poslať poštou a neviem teraz kam keď porušili danové úrady, môžem poslať na kontaktné miesto???? dík
Áno na kontaktné miesto alebo PDÚ.
0 0
PetrikNmUno PetrikNmUno

PetrikNmUno je offline (nepripojený) PetrikNmUno

Caute dohodari,

mam na tuto temu jednu ziadost o radu. Ked mam nulovy, prehlad (ziadnych zamestnancov v mesiaci) ktore riadky mam vyplnit na strane 2 a 3? Viem ze tam mam dat akurat DIC na vrchu a datum do riadku 1 I.casti. Co vsetko treba este vyplnit - resp. kde staci dat tie blbe nuly?

Dik
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Premýšľam:
1) v ročnom hlásení "sa vyznačí X, ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane a ktorý podáva hlásenie, vykonal zamestnancovi ročné zúčtovanie"
v mesačnom prehľade "Bolo vykonané ročné zúčtovanie - áno - vypĺňa sa za vykazovaný mesiac v ktorom zamestnávateľ vykonal zamestnancovi ročné zúčtovanie za predchádzajúce zdaňovacie obdobie" - nie je to zbytočná duplicita?
2) ak bude mať DÚ všetky údaje počas roka - budeme takto o rok podávať aj hlásenie?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Rozalka, myslíš, že nás láskavo odbremenia od nejakého tlačiva napriek tomu, že mali vtedy a budú mať aj teraz všetko pokope? Keby nemali nás, tak neprídu na ich chyby.
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Prosím Vás, prílohu ku prehľadu treba posielať každý mesiac? Veď ja mám tu 168 zamestnancov! ssytém mi to síce vytlačí, ale toho papiera...
0 0
SSAndrea SSAndrea

SSAndrea je offline (nepripojený) SSAndrea

optimistka, pre ktorú účtovníctvo je nielen práca ale aj záľuba. A dúfam, že aj s pomocou Porady budem stále múdrejšia, múdrejšia a múdrejšia ...viac
tweedle Pozri príspevok
prosím vás aký dátum sa má udávať do I. časti 1 riadok? dala som dátum kedy boli mzdy aj daň platené a stále mi tam vyhadzuje logickú chybu. okrem toho mi to cez eDane nechce podpísať a odoslať,,,vrrrr
No ja mám podobný problém. Mne to síce podpíše ale nechce odoslať. Už to skúšam od kedy to tlačivo zavesili na e-dane. Máte aj ostatní podobný problém?????
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
jana32 Pozri príspevok
Prosím Vás, prílohu ku prehľadu treba posielať každý mesiac? Veď ja mám tu 168 zamestnancov! ssytém mi to síce vytlačí, ale toho papiera...
posielaj elektronicky, tuším je to povinné, a prílohu písomne isto nie, ale na médiu - to už bolo dávno upravené, alebo si to pletiem s niečim iným?
0 0
deha deha

deha je offline (nepripojený) deha

Dotaz ešte raz na dátum v riadku 1. Prehladu k dani zo ZČ. Ak robím prehľad za január a mzdy a odvody uhrádzam napr. 15. 2. 2012 tak do riadku 1 dávam aký dátum?
Naposledy upravil deha : 23.02.12 at 09:53
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

15.2.2012
0 0
deha deha

deha je offline (nepripojený) deha

Ďakujem,ale pomýlilo ma , že v popise r.1 je jednoznačne hrubým písmom "za mesiac" a preložené v slovenčine je to za mesiac január, jednoznačne. to potom niekto velmi múdry tam zadal. Ďakujem.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

deha Pozri príspevok
Ďakujem,ale pomýlilo ma , že v popise r.1 je jednoznačne hrubým písmom "za mesiac" a preložené v slovenčine je to za mesiac január, jednoznačne. to potom niekto velmi múdry tam zadal. Ďakujem.

Áno, vysvetlivka 1) = za príslušný kalendárny mesiac. Na prvej strane ten príslušný mesiac uvádzame
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ahojte,

prosím Vás ked mám zamestnanca bez trvalého pobytu na slovensku bez slovesnkého rodného čísla....
Kam zadať jeho dátum narodenia? Kolonku tam na to nemam a poučenie hovorí ze do miesta rodného čísla, ale to to nevezme.

A okrem iného.... to poučenie sa nejako nepodarilo... vôbec nezodpovedá kolonkam ktorých sa týka... asi staré poučenie...

Viete poradiť?

Dakujem
0 0
jojka2001 jojka2001

jojka2001 je offline (nepripojený) jojka2001

Ja som si to overovala na danovom urade, a beru aj vytlaceny z uct. programov...
0 0
MagdalénaP MagdalénaP

MagdalénaP je offline (nepripojený) MagdalénaP

Ako vyplňať tlačivo v prípade, že mzdy vyplatené nie sú? Výplatný termín je dnes, ale vyzerá to tak, že k úhrade nedôjde. Peniažky nie sú. Keďže v riadku 0 je v poučení napísané úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov, mala by som tam dať nulu a to isté v prípade zrazenej a odvedenej dane. Ako mám potom vyplniť jednotlivých zamestnancov? Dám tam len iniciály a nič viac? Čo potom na budúci mesiac, ak budú vyplatené mzdy za január aj február? Mám ich zrátať? Som z toho dosť zmätená. Budem vďačná, ak niekto vie poradiť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať